WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka Sawki
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24
wideo 2/21
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, ale trwają wspierające WOŚP aukcje internetowe, w których można wylicytować niezwykłe przedmioty, cenne pamiątki czy niezapomniane doświadczenia. W akcji biorą udział gwiazdy TVN Warner Bros. Discovery.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP, w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich, małych i dużych.

ZOBACZ TAKŻE: Ile zebrano w czasie 31. Finału WOŚP? Kwota na koniec dnia >>>

Stałym elementem są internetowe aukcje Rzeczy od Serca, organizowane przez Allegro. Na zaproszenie do udziału w akcji odpowiedziało wiele gwiazd znanych z różnych stacji TVN Warner Bros. Discovery.

Gwiazdy TVN Warner Bros. Discovery wspierają WOŚP

WOŚP 2023. Ilustracje Henryka Sawki

Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 podarowali Orkiestrze 11 satyrycznych ilustracji autorstwa Henryka Sawki. 

Rysunki pochodzą z czasu, kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości chcieli przeforsować zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, zawarte w projekcie określanym jako "lex TVN". Sawka w geście wsparcia naszej redakcji w walce o wolne media przekazał 11 satyrycznych grafik. Unikatowe prace Sawki zostały oprawione w ramę o wymiarach 64 x 62,5 cm. 

WOŚP 2023. ILUSTRACJE SATYRYCZNE HENRYKA SAWKI

Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24

WOŚP 2023. Worek z maratonu w Oslo

Dziennikarka TVN24, prowadząca "Fakty" TVN i "Fakty po Faktach" Anita Werner przekazała Orkiestrze pamiątkowy worek z maratonu w Oslo.

"17 września 2022 roku, w wieku 44 lat przebiegłam pierwszy w swoim życiu maraton. Było to właśnie w Oslo, w Norwegii. W worku, wystawionym przeze mnie na aukcję, dostałam wtedy mój numer startowy wraz z pakietem zawodnika. To dla mnie bardzo osobista pamiątka, przypominająca mi o tamtym dniu i o niesamowitym dla mnie biegu" - wyjaśniła Werner. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Biegowy worek sprzedano za 510 zł.

WOŚP 2023. WOREK SPORTOWY OD ANITY WERNER

Anita Werner o pamiątkowym worku z maratonu w Oslo
Anita Werner o pamiątkowym worku z maratonu w OsloTVN24

WOŚP 2023. Ukraiński wianek

Prowadząca "Kropkę nad i" w TVN24 Monika Olejnik przekazała na aukcję wyjątkowy wianek, który został wykonany przez kobiety z Ukrainy.

"Podróżował ze mną do ciekawych miejsc, m.in. był na czerwonym dywanie w Cannes, o czym pisały światowe media. To symbol szacunku i siły dla ukraińskich kobiet, dla Ukrainy" - podkreśla dziennikarka.

Do aukcji zostały dołożone bonusy w postaci czapki oraz pierników.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia kwotą 7650,50 zł.

Monika Olejnik i jej ukraiński wianek z CannesWOŚP

WOŚP 2023. MONIKA OLEJNIK I JEJ UKRAIŃSKI WIANEK

WOŚP 2023. Spacer po Waszyngtonie i wyjątkowa grafika

Korespondent "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcin Wrona przekazał Orkiestrze zaproszenie na wyjątkowy wspólny spacer. Osoba, która wylicytuję to zaproszenie, będzie mogła zobaczyć amerykańską stolicę z perspektywy Wrony.

"Do wylicytowania wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z lunchem w kultowym Ben's Chili Bowl. Z przyjemnością obwiozę i oprowadzę zwycięzcę/zwycięzców" - zachęca dziennikarz. Ponadto dla zwycięzcy książka "Wroną po Stanach" jako "swoisty przewodnik do przeczytania przed wędrówką po Waszyngtonie".

Aukcja zakończyła się 3 lutego kwotą 35 100 zł.

WOŚP 2023. WSPÓLNY SPACER Z MARCINEM WRONĄ PO WASZYNGTONIE

WOŚP 2023. Wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z Marcinem Wroną
WOŚP 2023. Wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z Marcinem WronąTVN24

Wojciech Zimiński - dziennikarz, jeden z prowadzących "Szkło kontaktowe" TVN24, ale również grafik i scenarzysta - po raz kolejny podarował na rzecz WOŚP jedną ze swoich prac. Ci, którzy obserwują Zimińskiego w portalach społecznościowych, znają jego wizualne, satyryczne komentarze do rzeczywistości. Zwycięzca aukcji wejdzie w posiadanie rysunku o wymiarach 94 cm x 64 cm, zatytułowanego "Niedaleko pada jabłko od jabłoni".

"'Niedaleko pada jabłko od jabłoni' - to powiedzenie znamy wszyscy. Wszyscy znamy też sytuacje, w których przysłowiowe jabłko pada tak daleko, że trudno powiedzieć, czy wciąż jest jabłkiem. Na przykład ktoś przedstawił się nam jako osoba szlachetna, a jego czyny tak dalece odbiegają od deklaracji, że ze szlachetnością mają tyle wspólnego co inteligencja z ćwierćinteligencją. Szlachetnemu nabywcy autor życzy powodzenia i radości" - czytamy w opisie.

Rysunek został osobiście oprawiony przez Jerzego Owsiaka, który opatrzył tył ramy podpisem i certyfikatem autentyczności.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Rysunek sprzedano za 30 101 zł.

WOŚP 2023. RYSUNEK SATYRYCZNY AUTORSTWA WOJCIECHA ZIMIŃSKIEGO

Rysunek satyryczny autorstwa Wojciecha ZimińskiegoWOŚP

Współprowadzący "Wstajesz i wiesz" dziennikarz TVN24 Rafał Wojda przekazał Orkiestrze obraz swojego autorstwa "Pajace i klauny". "Dość swawolny kolorystycznie obraz o wymiarach 43x53 cm, pod wszystko i nic nie mówiącym tytułem 'Pajace i klauny', malowany akrylami na płótnie. Zwycięzca aukcji będzie mógł oczywiście w sposób dowolny tytuł zmienić tak, aby pasował mu, np. do wystroju wnętrza" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Obraz sprzedano za 11 211,11 zł.

WOŚP 2023. OBRAZ AUTORSTWA RAFAŁA WOJDY

WOŚP 2023. Zaproszenie na sceniczną odsłonę "Szkła kontaktowego"

Natomiast w imieniu redakcji programu "Szkło kontaktowe" TVN24 Tomasz Sianecki przekazał WOŚP dwa bilety na spektakl "Szkła kontaktowego": "Live&Touch", który grany jest w warszawskim Teatrze 6. piętro.  Bilety można zrealizować w jednym z terminów, w których wystawiany jest spektakl, do końca 2023 roku. "Live&Touch" to sceniczna wersja programu TVN24, cieszącego się ogromną popularnością.

"Przeniesienie telewizyjnego formatu na deski sceniczne i stworzenie z niego widowiska teatralnego okazało się niezwykle udanym mariażem i spotkało się z entuzjastyczną reakcją widzów. Podczas spektaklu publiczność może zabierać głos, tak samo jak podczas programu telewizyjnego, do czego zachęcają ich gospodarze wydarzenia. Widzowie mogą skorzystać z rzadkiej okazji stanięcia twarzą w twarz z gospodarzami 'Szkła kontaktowego' i podzielenia się z nimi swoimi opiniami" - czytamy w opisie aukcji.

Osoby, do których trafią bilety, otrzymają również możliwość wejścia za kulisy spektaklu i spotkania z twórcami programu. Jeżeli zwycięzca wyrazi taką chęć, będzie mógł wziąć udział w spektaklu w roli "wodzianka"/"wodzianki".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Bilety na spektakl sprzedano za 10 000 zł.

WOŚP 2023. DWA BILETY NA SPEKTAKL "SZKŁA KONTAKTOWEGO": "LIVE&TOUCH"

Tomasz Sianecki o orkiestrowej aukcji "Szkła kontaktowego" TVN24
Tomasz Sianecki o orkiestrowej aukcji "Szkła kontaktowego" TVN24TVN24

WOŚP 2023. Reporterska kurtka Arlety Zalewskiej

Reporterka oraz korespondentka sejmowa "Faktów" TVN Arleta Zalewska w tym roku przekazała Orkiestrze reporterską zimową kurtkę TVN24.

Reporterska kurtka zimowa TVN24 Arlety Zalewskiej"Fakty" TVN

"Zimowa kurtka TVN24, która 'widziała' i 'przeżyła' niejedno ważne wydarzenie w Polsce. Była ze mną podczas relacjonowania kampanii wyborczych, powodzi, wizyt premierów, prezydentów i ministrów. Takie kurtki dostaje każdy reporter w TVN24. Dziś to ktoś z Państwa ma szanse wylicytować i mieć ją w swojej szafie. Z całego serca zachęcam do licytacji. Wesprzyjmy razem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli przekazanie kurtki będzie mogło odbyć się osobiście, to zapraszam również na kawę i rozmowę o codziennej pracy w TVN" - zachęcała reporterka.

Aukcja zakończyła się w niedzielę, 29 stycznia, kurtkę sprzedano za 1975 złotych.

WOŚP 2023. REPORTERSKA KURTKA ZIMOWA TVN24 ARLETY ZALEWSKIEJ

WOŚP 2023. Arleta Zalewska o wyjątkowej kurtce reporterskiej
WOŚP 2023. Arleta Zalewska o wyjątkowej kurtce reporterskiej"Fakty" TVN

WOŚP 2023. Coś dla duszy i coś dla ciała

Dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka w tym roku przekazała egzemplarze swoich dwóch bestsellerowych książek: "Young Power" oraz "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze".

"Nikomu nie mogę obiecać, że wszystko będzie dobrze, ale mogę zapewnić iż będzie lepiej jeśli tłumnie wesprzemy WOŚP. Dlatego na aukcję przekazuję dwie książki, których jestem autorką z dedykacją dla szczodrych zwycięzców" - przekonuje dziennikarka w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Książki sprzedano za 2024 zł.

WOŚP 2023. DWIE KSIĄŻKI JUSTYNY SUCHECKIEJ Z DEDYKACJĄ

Justyna Suchecka TVN24

Marta Kuligowska, prowadząca między innymi program "Polska i Świat" TVN24, podarowała WOŚP zaproszenie, z którego może skorzystać dwie osoby. A co się wydarzy podczas spotkania? Dziennikarka ujawnia: "Zapraszam do wspólnego biegania, dystans dowolny, w pięknym miejscu w Warszawie lub jej okolicach. Zabiorę ze sobą swojego psa Rysia, a później zaproszę na chwilę rozmowy przy kawie lub herbacie. W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Wspólny bieg sprzedano za 9100 zł.

WOŚP 2023. WSPÓLNE BIEGANIE Z MARTĄ KULIGOWSKĄ I RYSIEM

Marta KuligowskaTVN24

Konrad Piasecki, gospodarz "Rozmowy Piaseckiego" TVN24 oraz "Kawy na ławę" TVN24, przekazał pod młotek jednoosobowe zaproszenie na rozgrywkę w squasha. Zwycięzca aukcji będzie mógł wziąć udział w godzinnej grze na korcie. 

Konrad Piasecki zaprasza na kort
Konrad Piasecki zaprasza na kortTVN24

- Squash to gra szybka i dynamiczna. Wymaga posiadania kondycji oraz zwinności. Daje dużo satysfakcji i pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości - przekonuje Piasecki. Wspólna rozgrywka w squasha będzie do zrealizowania w Warszawie i okolicach do końca maja. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia z kwotą: 8870 zł.

WOŚP 2023. GODZINNA ROZGRYWKA W SQUASHA Z KONRADEM PIASECKIM

Ale to niejedyna tegoroczna aukcja Konrada Piaseckiego. Gość programu "Rozmowa Piaseckiego" Jakub Karnowski - były prezes PKP, wręczył dziennikarzowi unikalne, pierwsze wydanie znaczków wojennych poczty ukraińskiej - Ukrposhty.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Znaczki poczty ukraińskiej sprzedano za 9000 zł.

WOŚP 2023. ZNACZKI POCZTY UKRAIŃSKIEJ OD KONRADA PIASECKIEGO

WOŚP 2023. Znaczki poczty ukraińskiej od Konrada PiaseckiegoTVN24

WOŚP 2023. Zaproszenia do studia TVN24

Dziennikarka i prezenterka TVN24 Joanna Kryńska pod młotek wystawiła zaproszenie do studia TVN24, które mieści się w warszawskiej siedzibie głównej TVN Warner Bros. Discovery. To stąd emitowane są najnowsze informacje z kraju i ze świata. Studio TVN24 jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Z zaproszenia mogą skorzystać maksymalnie cztery osoby do końca 2023 roku. W ramach spotkania Joanna Kryńska pokaże, jak pracują prezenterzy TVN24. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Joanny Kryńskiej sprzedano za 19 099 zł.

WOŚP 2023. ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z JOANNĄ KRYŃSKĄ W STUDIU TVN24

Joanna KryńskaTVN Warner Bros. Discovery

Na wyjątkowe spotkanie w studiu TVN24 i "Faktów" TVN zaprasza dziennikarka TVN24 i prezenterka Dagmara Kaczmarek-Szałkow. W tej aukcji można zdobyć zaproszenie dla maksymalnie czterech osób, które zrealizować można do końca 2023 roku. Będzie można zwiedzić studio TVN24 i "Faktów" TVN, usiąść za stołem prezenterskim, poczuć się jak gwiazda telewizji i nagrać wspólne wideo. Będzie to doskonała okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda codzienna praca dziennikarska oraz jak powstają najświeższe informacje z kraju i ze świata.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Dagmary Kaczmarek-Szałkow sprzedano za 11 100 zł.

WOŚP 2023. DZIEŃ W "DNIU NA ŻYWO" Z DAGMARĄ KACZMAREK-SZAŁKOW.

Dagmara Kaczmarek-SzałkowTVN24

Do studia TVN24 zaprasza także dziennikarz Andrzej Morozowski, prowadzący program "Tak jest". Spotkanie odbędzie się przed nagraniem programu. W jego trakcie dziennikarz opowie o kulisach i oprowadzi po stacji. Również w przypadku tej aukcji można zdobyć zaproszenie dla maksymalnie czterech osób, które zrealizować można do końca 2023 roku.

Andrzej Morozowski proponuje wywiad ze zwycięzcą aukcji
Andrzej Morozowski proponuje wywiad ze zwycięzcą aukcjiTVN24

Andrzej Morozowski ze zwycięzcą aukcji przeprowadzi wywiad, który nie zostanie wyemitowany na antenie, natomiast zostanie nagrany i wysłany zwycięzcy na pamiątkę.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Spotkanie w studio TVN24 sprzedano za 15 300 zł.

Andrzej Morozowski WOŚP

WOŚP 2023. SPOTKANIE W STUDIO TVN24 Z ANDRZEJEM MOROZOWSKIM

Reporter polityczny i korespondent sejmowy TVN24 Radomir Wit, autor "Sejmu Wita", podarował WOŚP zaproszenie dla dwóch osób za kulisy swojego programu.

WOŚP 2023. Radomir Wit o swojej tegorocznej aukcji
WOŚP 2023. Radomir Wit o swojej tegorocznej aukcji TVN24

Podczas spotkania w Warszawie można będzie się przekonać, jak wygląda codzienna praca dziennikarza politycznego, jak powstaje program oraz śledzić powstawanie materiałów reporterskich czy wywiadów. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zakulisowe spotkanie sprzedano za 7870 zł.

WOŚP 2023. ZAKULISOWE SPOTKANIE Z RADOMIREM WITEM

Radomir WitTVN24

Dziennikarz TVN24 i prowadzący autorski program "Bez polityki" w TVN24 GO Piotr Jacoń zaprasza natomiast za kulisy jednego z kolejnych odcinków jego programu. "Bez polityki" powstaje w jednej z kawiarni na warszawskim Powiślu, a w spotkaniu mogą wziąć udział maksymalnie trzy osoby. "Spotkanie będzie również wspaniałą okazją do "zdjęcia niespodzianki" z osobą, z którą Piotr Jacoń będzie tego dnia rozmawiał w programie" - czytamy w opisie.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Piotra Jaconia sprzedano za 5370 zł.

WOŚP 2023. WIZYTA NA PLANIE "BEZ POLITYKI" PIOTRA JACONIA

WOŚP 2023. Zaproszenie za kulisy programu Piotra Jaconia "Bez polityki"
WOŚP 2023. Zaproszenie za kulisy programu Piotra Jaconia "Bez polityki"TVN24

WOŚP 2023. Wspólne morsowanie lub rodzinny wieczór

Agata Adamek - reporterka polityczna, korespondentka sejmowa oraz prowadząca "Jeden na jeden" TVN24 - przygotowała coś dla odważnych. "Zapraszam do licytowania wspólnego morsowania - kąpiel w przeręblu, skok do zimnej rzeki lub pływanie w lodowatym Bałtyku" - czytamy w opisie jej aukcji.

WOŚP 2023. Agata Adamek zaprasza na morsowanie
WOŚP 2023. Agata Adamek zaprasza na morsowanieTVN24

Zaproszenie dla maksymalnie pięciu osób będzie można zrealizować do końca lutego 2024 roku we "wspólnie ustalonym miejscu".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia kwotą 6900 zł.

WOŚP 2023. MORSOWANIE Z AGATĄ ADAMEK

WOŚP 2023. Przejażdżka "ślubną limuzyną" reportera TVN24

Reporter TVN24 Mateusz Grzymkowski zaprasza do wspólnej godzinnej jazdy wyjątkowym oplem astrą. Dlaczego samochód jest wyjątkowy? Kilka lat temu reporter postanowił uratować rdzewiejącą konstrukcję auta. "Białą strzałą" Grzymkowski wraz z partnerką pojechali do ślubu, a po ceremonii goście weselni pokryli karoserię podpisami i rysunkami. "Koniec astry nieuchronnie się zbliża. Jednak postanowiłem zabrać swoje cztery kółka w jedną z ostatnich podróży, by na końcu przysłużyła się nie tylko młodej parze, ale również światu" - czytamy w opisie. 

"Zwycięzca licytacji, w terminie do końca kwietnia 2023 r., będzie mógł przez godzinę przejechać się tą wyjątkową maszyną z Mateuszem. Wybierze też, czy chce być pasażerem, czy kierowcą (wymagane prawo jazdy kat. B). Przejażdżka odbędzie się w okolicach Łomży i w obrębie do 20 km od miasta" - oferuje reporter. Zwycięzca aukcji będzie mógł na wycieczkę zabrać jedną osobę towarzyszącą. 

Ta niedaleka podróż będzie okazją do porozmawiania o pracy reportera telewizyjnego, historii Łomży i nie tylko. 

Aukcja zakończyła się 6 lutego kwotą 1400 zł.

WOŚP 2023. WYCIECZKA "BIAŁĄ STRZAŁĄ" MATEUSZA GRZYMKOWSKIEGO

WOŚP 2023. Jazda "ślubną limuzyną" Mateusza Grzymkowskiego
WOŚP 2023. Jazda "ślubną limuzyną" Mateusza GrzymkowskiegoTVN24

Natomiast reporter TVN24 Adrian Mielnik pod młotek przekazał oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022. Jej wyjątkowość tkwi w tym, że widnieje na niej autograf Marcela Desailly'ego - gwiazdy europejskiej piłki lat 90. W reprezentacji Francji grał przez 11 lat (1993-2004). Z "trójkolorowymi" zdobył Mistrzostwo Świata 1998, Mistrzostwo Europy 2000 oraz dwukrotnie Puchar Konfederacji.

Na piłce obok autografu widnieje nr 8, z którym Desailly rozegrał między innymi 116 meczów francuskiej reprezentacji.

Aukcja zakończyła się 4 lutego. Piłkę z autografem sprzedano za 1325 zł.

WOŚP 2023. PIŁKA Z AUTOGRAFEM MARCELA DESAILLY'EGO

WOŚP 2023. Piłka z autografem Marcela Desailly'egoTVN24

WOŚP 2023. Bajkowy audiobook

Marcin Zaborski, jeden z prowadzących program "Jeden na jeden" w TVN24, dla zwycięzcy aukcji przygotuje specjalny audiobook. "Będą w nim wiersze i bajki, które razem wybierzemy. Mam nadzieję, że przydadzą się 'na dobranoc', a może w czasie długiej podróży samochodem" - mówi Zaborski. 

Marcin Zaborski TVN/Cezary Piwowarski

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Bajkowy audiobook sprzedano za 2900 zł.

WOŚP 2023. BAJKOWY AUDIOBOOK PRZYGOTOWANY PRZEZ MARCINA ZABORSKIEGO 

WOŚP 2023. Kolacja dla dwóch osób

Prezenter TVN24 i TVN24 BiS oraz współtwórca programu "Byk i Niedźwiedź" w TVN24 GO Mateusz Walczak w tym roku otwiera swój rodzinny dom - Lipowy Dwór niedaleko Wielunia w Łódzkiem.

WOŚP 2023. Mateusz Walczak zaprasza do siebie
WOŚP 2023. Mateusz Walczak zaprasza do siebieTVN24

"W naszym prywatnym dworze przygotujemy z żoną kolację dla dwóch osób. Menu do doprecyzowania. Kulinarnego uniesienia doświadczą Państwo w otoczeniu zachwycającego parku ze starodrzewiem i pomnikiem przyrody, datowanym na początek XIX wieku" - wyjaśnia Walczak w opisie aukcji. Do wylicytowania jest podwójne zaproszenie, które można zrealizować do końca 2023 roku.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Kolację sprzedano za 2750 zł.

WOŚP 2023. Z WIZYTĄ U MATEUSZA WALCZAKA

WOŚP 2023. Długopis byłego prezydenta Ukrainy

Dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder podarował Orkiestrze osobistą pamiątkę. W 2018 roku w siedzibie prezydenta Ukrainy - Pałacu Maryjskim w Kijowie - Sznajder przeprowadził wywiad z ówczesnym prezydentem Petrem Poroszenką. Po spotkaniu dziennikarz otrzymał pamiątkowy długopis z grawerem prezydenckim. Wywiad wyemitowany został w TVN24 i TVN24 BiS, a jego fragmenty pojawiły się w "Faktach" TVN.

Jak zaznacza Sznajder, sam długopis wielokrotnie od tamtego czasu "występował" w telewizji. Dziennikarz używał go w codziennej pracy.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Długopis od byłego prezydenta Ukrainy sprzedano za 1875 zł.

WOŚP 2023. DŁUGOPIS BYŁEGO PREZYDENTA UKRAINY

Michał Sznajder o długopisie od byłego prezydenta Ukrainy
Michał Sznajder o długopisie od byłego prezydenta UkrainyTVN24

WOŚP 2023. Kultowe ukraińskie znaczki pocztowe

Reporter TVN24 Artur Molęda podarował unikatowy bloczek znaczków pocztowych z ilustracją punktu zwrotnego rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę. "Rosyjski okręcie wojenny, pier**l się" - te pięć słów stało się symbolem niezłomnej walki Ukraińców z rosyjskim okupantem. Bardzo szybko stały się też symbolem na znaczkach Ukraińskiej Poczty, które nawiązują do Wyspy Węży i korespondencji radiowej z rosyjskim okrętem, który finalnie został zatopiony.

W opisie aukcji czytamy, że "możliwy jest odbiór osobisty znaczków i rozmowa" o tym, jak przygotowuje się relacje reporterskie z Ukrainy. Bloczek znaczków jest oprawiony w ramkę, która umieszczona jest w niewielkiej gablocie, opatrzonej podpisami Jerzego Owsiaka oraz Artura Molędy. Posiada również hologram wośpowy. 

WOŚP 2023. WOJENNY ZNACZEK POCZTY UKRAIŃSKIEJ OD ARTURA MOLĘDY

Artur Molęda wystawił na aukcje wojenny znaczek poczty ukraińskiejWOŚP
WOŚP 2023. Artur Molęda o swojej aukcji
WOŚP 2023. Artur Molęda o swojej aukcjiTVN24

WOŚP 2023. Dorota Gardias zaśpiewa na weselu

Prezenterka Dorota Gardias zdecydowała się dać od siebie coś niecodziennego. "W tym roku mam coś wyjątkowego na aukcję, ostatnio się rozśpiewałam, więc postanowiłam na licytację przekazać występ wokalny, ale niezwykły, ponieważ chcę zaśpiewać u kogoś na weselu! To może być prezent ślubny albo sami możecie taki występ sobie wylicytować" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2023. Dorota Gardias zaprasza do licytowania
WOŚP 2023. Dorota Gardias zaprasza do licytowaniaTVN24

Prezenterka zachwyciła widzów programu pierwszego sezonu "Mask Singer". W ramach aukcji wybierze trzy piosenki, które zaśpiewa kolejno w jednym występie do podkładu bądź przy akompaniamencie zespołu weselnego. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Występ sprzedano za 20 300 zł.

WOŚP 2023. WYSTĘP WOKLANY OD DOROTY GARDIAS

Dorota GardiasTVN Warner Bros. Discovery
WOŚP 2023. Dorota Gardias i Joanna Kryńska opowiedziały o swoich aukcjach
WOŚP 2023. Dorota Gardias i Joanna Kryńska opowiedziały o swoich aukcjachTVN24

Natomiast prezenter i dziennikarz m.in. TVN24 Jakub Porada pod młotek przekazał trzy autorskie książki opatrzone autografami. W skład pakietu wchodzą "Dasz radę", "Sztukmistrz w Tczewie" oraz "Porada na Europę 2".

WOŚP 2023. KSIĄŻKI OD JAKUBA PORADY

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, książki sprzedano za 810 złotych.

WOŚP 2023. Jakub Porada o swojej aukcji
WOŚP 2023. Jakub Porada o swojej aukcjiTVN24

WOŚP 2023. Spotkanie w ogrodzie Mai Popielarskiej

Dziennikarka i prezenterka TVN, TVN24, TVN Meteo Maja Popielarska zaprosi zwycięzce aukcji na spotkanie w jej ogrodzie oraz na trzydaniowy obiad. "A pod jabłonią wypijemy kawę lub herbatę. Na koniec będzie jeszcze niespodzianka!" - zapowiada.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Spotkanie sprzedano za 16 200 zł.

WOŚP 2023. SPOTKANIE W OGRODZIE MAI POPIELARSKIEJ

WOŚP 2023. Wylicytować można spotkanie w ogrodzie Mai Popielarskiej
WOŚP 2023. Wylicytować można spotkanie w ogrodzie Mai PopielarskiejWOŚP

WOŚP 2023. Zostań współprowadzącym teleturniej "Milionerzy"

TVN S.A. i Hubert Urbański, gospodarz "Milionerów", mają dla fanów programu unikatową aukcję. Pod młotek trafiło wyjątkowe zaproszenie na nagranie jednego z odcinków teleturnieju. Zwycięzca aukcji nie tylko będzie mógł zobaczyć, jak powstaje program, ale także będzie mógł zostać współgospodarzem show: pojawi się u boku Huberta Urbańskiego, witając widownię w studiu i telewidzów.

"Będzie okazja do sprawdzenia, jak siedzi się w fotelu Huberta i jak zmienia się perspektywa obserwowania gry: z tej sprzed telewizora w domu, na tę w studiu. A finalnie, swoją przygodę z programem będzie można zobaczyć w odcinku emitowanym na antenie TVN" - czytamy w opisie.

Osoba, która przeznaczy w licytacji największą kwotę, zostanie zaproszona we wskazanym przez produkcję programu terminie (27.02. - 05.03.23). Nagranie odbędzie się w warszawskim studiu Transcolor. 

WOŚP 2023. ZOSTAŃ WSPÓŁPROWADZĄCYM "MILIONERÓW"

WOŚP 2023. Zaproszenie do studia "Dzień Dobry TVN"

TVN S.A. oraz redakcja programu "Dzień Dobry TVN" zaprasza do studia. W tej aukcji maksymalnie dwie osoby będą mogły odwiedzić studio "Dzień Dobry TVN" w dogodnym dla siebie terminie do końca 2023 roku (po wcześniejszym ustaleniu).

Wizyta będzie wyjątkową okazją poznania śniadaniowego show "od kuchni", spotkania się z prowadzącymi oraz poznania ekipy pracującej przy produkcji programu na żywo. 

WOŚP 2023. ZAPROSZENIE DO STUDIA "DZIEŃ DOBRY TVN"

Dziennikarz i prezenter TVN Krzysztof Skórzyński, jeden z prowadzących "Dzień Dobry TVN", przekazał na aukcję trykot Kamila Stocha, opatrzony autografami. Poza samym Stochem na trykocie podpisali się Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Trykot Kamila Stocha sprzedano za 3100 zł.

WOŚP 2023. TRYKOT KAMILA STOCHA Z AUTOGRAFAMI OD KRZYSZTOFA SKÓRZYŃSKIEGO

Krzysztof SkórzynskiTVN Warner Bros. Discovery

Kuba Wojewódzki w ubiegłym roku przekazał WOŚP sofy będące częścią scenografii jego programu. Ostatecznie sprzedane zostały za ponad 16 tysięcy złotych. W tym roku Wojewódzki podarował statuetkę nagrody Wiktora, jaką otrzymał w 2009 roku w kategorii Osobowość Telewizyjna ex aequo z Grażyną Torbicką.

Wiktor jest statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Wiktor Kuby Wojewódzkiego sprzedano za 18 140 zł.

WOŚP 2023. WIKTOR 2009 KUBY WOJEWÓDZKIEGO

WOŚP 2023. Aukcje jurorów "Mam Talent!"

Jurorka programu "Mam Talent!" aktorka Małgorzata Foremniak zdecydowała się przekazać fuksjową suknię, która została stworzona specjalnie dla niej na finałowy odcinek 14. edycji programu. 

WOŚP 2023. Małgorzata Foremniak zaprasza do licytacji
WOŚP 2023. Małgorzata Foremniak zaprasza do licytacjiTVN Warner Bros. Discovery

Uszyta na miarę kreacja została wykonana z wysokiej jakości wełny włoskiej. Suknia w rozmiarze 38 posiada również metkę z napisem "Małgorzata Foremniak". 

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, suknię sprzedano za 3050 złotych.

WOŚP 2023. SUKNIA MAŁGORZATY FOREMNIAK Z FINAŁU 14. "MAM TALENT!"

Małgorzata ForemniakTVN Warner Bros. Discovery

Tancerz i trener Jan Kliment, także juror "Mam Talent!", na aukcję wystawił ciemnozieloną marynarkę z brokatową fakturą, w której wystąpił w odcinku finałowym.

WOŚP 2023. Jan Kliment o swojej aukcji
WOŚP 2023. Jan Kliment o swojej aukcjiTVN Warner Bros. Discovery

Marynarka firmy Carnet została uszyta na miarę, specjalnie z okazji odcinka finałowego 14. edycji "Mam Talent!". Dlatego po wewnętrznej stronie znajduje się aplikacja z logo programu i nazwiskiem jurora. Marynarka jest w rozmiarze 50. 

Aukcja zakończyła się w poniedziałek. Za marynarkę zwycięzca zapłacił 1725 zł.

WOŚP 2023. MARYNARKA JANA KLIMENTA Z FINAŁU 14. "MAM TALENT!"

Jan KlimentTVN Warner Bros. Discovery

To niejedyna aukcja od Klimenta. Razem z żoną Lenką Klimentową zapraszają na dwie lekcje tańca. "To może być lekcja solo, w parze, prezent dla bliskiej osoby czy nauka pierwszego tańca. Lekcje są dla każdego" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Lekcje tańca sprzedano za 4600 zł.

WOŚP 2023. DWIE LEKCJE TAŃCA Z LENKĄ I JANEM KLIMENTAMI

WOŚP 2023. Lenka i Jan Klimentowie zapraszają na lekcje tańca
WOŚP 2023. Lenka i Jan Klimentowie zapraszają na lekcje tańcaTVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2023. Kolacje w wyjątkowej atmosferze

Wśród orkiestrowych aukcji pojawiają się również te, w ramach których wylicytować można niezapomniane kolacje autorstwa cenionych szefów kuchni. Jedną z nich ofiarowali aktor Piotr Trojan i szef kuchni Patryk Galewski. Trojan i Galewski spotkali się po raz pierwszy w kuchni restauracji Kutter na Helu, przed wejściem na plan filmu "Johnny" Daniela Jaroszka. "Johnny" w fabularny sposób opowiada losy i relację Patryka z księdzem Janem Kaczkowskim. Filmowego Galewskiego zagrał Trojan. Za tę rolę otrzymał między innymi nagrodę dla najlepszego aktora podczas Konkursu Głównego 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Do wylicytowania jest zaproszenie dla maksymalnie czterech osób na kolację przyrządzoną wspólnie przez Galewskiego i Trojana. 

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, kolację wylicytowano za 10 200 złotych.

WOŚP 2023. WSPÓLNA KOLACJA Z PIOTREM TROJANEM I PATRYKIEM GALEWSKIM

Patryk Galewski (L) i Piotr Trojan (P) na planie "Johnny'ego"fot. H. Komerski / Next Film

Szef kuchni i juror programów "MasterChef" oraz "MasterChef Junior" Michel Moran podarował w tym roku WOŚP zaproszenie dla maksymalnie czterech osób na kolację w jego rodzinnej restauracji MaMaison w Laskach. Podczas wieczoru Moran osobiście przygotuje i poda kolację degustacyjną. Zapewnia, że będzie też czas na rozmowę.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia z kwotą 30 100 zł.

WOŚP 2023. KOLACJA DEGUSTACYJNA W RODZINNEJ RESTAURACJI MICHELA MORANA

W osobnej aukcji wylicytować można również kulinarny kurs, który poprowadzi Moran. "Kurs składa się z 10 lekcji wideo, dzięki którym poznasz zasady pracy z poszczególnymi produktami w kuchni oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu tradycyjnych i nowoczesnych technik kulinarnych" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Kurs gotowania sprzedano za 915 zł.

WOŚP 2023. KULINARNY KURS ONLINE Z MICHELEM MORANEM

WOŚP 2023. Michel Moran opowiedział o swoich aukcjach
Michel Moran opowiedział o swoich aukcjachTVN24

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

Autorka/Autor:tmw/kg

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości
"Sport dla wszystkich", a dla kogo dotacja? "Szokujące" zeznania urzędników ministerstwa

"Sport dla wszystkich", a dla kogo dotacja? "Szokujące" zeznania urzędników ministerstwa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W środę o godzinie 10 przed komisją śledczą do spraw afery wizowej ma stanąć Mateusz Morawiecki. Jak zapowiedział przewodniczący komisji Michał Szczerba, były premier i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości ma być pytany m.in. o politykę migracyjną Polski.

Komisja do spraw afery wizowej przesłucha Morawieckiego

Komisja do spraw afery wizowej przesłucha Morawieckiego

Źródło:
PAP

W pobliżu lotniska w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk rozbił się samolot wojskowy F-35B. Pilot katapultował się, doznał jednak poważnych obrażeń – podały służby i przedstawiciele miejscowych władz.

Katastrofa wojskowego F-35

Katastrofa wojskowego F-35

Źródło:
PAP, CNN

Pojawiły się kolejne taśmy związane z aferą Funduszu Sprawiedliwości. W czasie spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Łowicza doszło do awantury. Były minister zdrowia usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Z kolei gruziński parlament odrzucił prezydenckie weto w sprawie kontrowersyjnej ustawy o zagranicznych agentach. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 29 maja.

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w środę 29 maja

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w środę 29 maja

Źródło:
PAP, TVN24

W środę burze z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem będą pojawiać się we wschodniej połowie Polski. Mieszkańcy pozostałych regionów mogą spodziewać się słońca przez cały dzień. Na termometrach zobaczymy od 21 do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - środa 29.05. Burzowy front w połowie kraju

Pogoda na dziś - środa 29.05. Burzowy front w połowie kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

826 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku rosyjskiego ataku na Toreck. Na miasto w obwodzie donieckim spadły bomby kierowane KAB-250. Ponad 600 skazanych zgłosiło się do służby wojskowej w walczących z rosyjską agresją Siłach Zbrojnych Ukrainy. Obecnie przechodzą szkolenie, po którym zostaną włączeni do oddziałów szturmowych – poinformował ukraiński minister sprawiedliwości Denys Maluska. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Radio Swoboda, Ukraińska Prawda

Proces Donalda Trumpa w sprawie dotyczącej zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels zbliża się ku końcowi. We wtorek prokuratorzy i obrona byłego prezydenta wygłosili mowy końcowe. Kolejny krok należy do ławy przysięgłych, która powinna zacząć obradować nad werdyktem już w środę. Korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona mówił o trzech scenariuszach dalszego rozwoju sytuacji.

Mowy końcowe wygłoszone. Teraz ława przysięgłych i "trzy możliwe scenariusze" dla Trumpa

Mowy końcowe wygłoszone. Teraz ława przysięgłych i "trzy możliwe scenariusze" dla Trumpa

Źródło:
Reuters, TVN24 BiS, PAP

Tam, gdzie Marcin Romanowski - ponad 19 milionów złotych, tam, gdzie Mariusz Gosek, a także w ubiegłym roku Jarosław Kaczyński - ponad 17 milionów. Tam, gdzie Zbigniew Ziobro i Marcin Warchoł - blisko 16 milionów. W sumie aż 201 z 224 milionów złotych przyznanych przez lata na podstawie zapisu nr 11 o działaniu Funduszu Sprawiedliwości trafiło do okręgów, w których startowali członkowie Solidarnej Polski (potem Suwerennej Polski). To zapis, który pozwalał ówczesnemu ministrowi sprawiedliwości dysponować milionami złotych polskich podatników "wedle uznania". Dlatego istnieje prawdopodobieństwo powiązania środków z funduszu z okręgami wyborczymi, gdzie kandydatami byli między innymi członkowie rządu PiS. Tak wynika z analizy i oceny Ministerstwa Sprawiedliwości. Opublikowało ono interaktywną mapę przepływu środków z funduszu w latach 2019-2023.

2043 dofinansowania na 224 miliony złotych. Zobacz u kogo najwięcej. Interaktywna mapa

2043 dofinansowania na 224 miliony złotych. Zobacz u kogo najwięcej. Interaktywna mapa

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- W polityce nie trzeba tylko nie kraść, trzeba mieć jakąś etykę i moralność - powiedział w "Kropce nad i" Andrzej Rozenek, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, odnosząc się do wydatków z Funduszu Sprawiedliwości. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski przekonywał, że te pieniądze były "zawsze wydawane w dobrych celach".

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości "wydawane w dobrych celach". "Wie pan, co pan usprawiedliwia?"

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości "wydawane w dobrych celach". "Wie pan, co pan usprawiedliwia?"

Źródło:
TVN24

Samolot lecący z Izmiru do Warszawy lądował awaryjnie na Lotnisku Chopina, na pokładzie było 117 osób. Lądowanie przebiegło bezpiecznie.

Awaryjne lądowanie samolotu z Turcji

Awaryjne lądowanie samolotu z Turcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Republice Południowej Afryki. Minibus zderzył się z ciężarówką. Zginęło 13 osób, w tym 10 nauczycieli jadących wtedy do szkoły.

10 nauczycieli jechało do szkoły. Zginęli we mgle

10 nauczycieli jechało do szkoły. Zginęli we mgle

Źródło:
PAP

Całemu zarządowi Orlenu w 2023 roku wypłacono w sumie ponad 24 miliony złotych z tytułu wynagrodzeń - wynika z opublikowanego we wtorek przez koncern sprawozdania rady nadzorczej. Najwięcej otrzymał były prezes - Daniel Obajtek.

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Źródło:
PAP

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

We wtorek w mediach pojawiły się kolejne taśmy związane z aferą Funduszu Sprawiedliwości. Portal Onet opublikował zapis rozmowy byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego z posłem PiS Rafałem Bochenkiem. Rozmowa dotyczy możliwość sfinansowania zakupu pojazdu dla Ochotniczej Straży Pożarnej ze środków funduszu.

Romanowski i Bochenek na nowych taśmach. "Łatwiej kijek pocienkować, niż go pogrubasić"

Romanowski i Bochenek na nowych taśmach. "Łatwiej kijek pocienkować, niż go pogrubasić"

Źródło:
Onet, tvn24.pl

W czasie spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Łowicza doszło do awantury. Reporter TVN24 Piotr Borowski przekazał, że "doszło do przepychanki, a w pewnym momencie wręcz do bójki". - Jeden z jej uczestników wyjął gaz i zaatakował mężczyznę, który chwilę wcześniej krzyczał do Jarosława Kaczyńskiego - powiedział.

Awantura i przepychanki w czasie wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Łowiczu

Awantura i przepychanki w czasie wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Łowiczu

Źródło:
TVN24

Rosja mogła zyskać wpływ na całą scenę polityczną Austrii - odnotowuje w obszernej analizie portal Politico. Przypomina historię sprzed sześciu lat, kiedy zdyskredytowany został Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i Kontrterroryzmu (BVT). Akcja ta - według rozmówców Politico - była częścią operacji Moskwy i wcale nie musiała się zakończyć.

To, co dzieje się w Wiedniu, źle wróży całej Europie

To, co dzieje się w Wiedniu, źle wróży całej Europie

Źródło:
Politico, PAP

Książę William i księżna Kate we wspólnym oświadczeniu upamiętnili pilota RAF, który zginął w ostatni weekend w katastrofie zabytkowego myśliwca Spitfire.

"Niezwykle smutna wiadomość". Wspólne oświadczenie księżnej Kate i księcia Williama

"Niezwykle smutna wiadomość". Wspólne oświadczenie księżnej Kate i księcia Williama

Źródło:
tvn24.pl

Gruziński parlament odrzucił prezydenckie weto w sprawie kontrowersyjnej ustawy o zagranicznych agentach. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata nad projektem, w trakcie której deputowany opozycji został oblany wodą. Od kwietnia, przeciwko projektowi forsowanemu przez rząd Gruzji, trwają masowe protesty. Prezydent Salome Zurabiszwili zaapelowała do narodu w orędziu.

Weto przepadło. Prezydent zwróciła się do narodu

Weto przepadło. Prezydent zwróciła się do narodu

Źródło:
PAP, Reuters

We wtorek różnica temperatury pomiędzy Piłą a Toruniem, które są od siebie oddalone o około 140 kilometrów, wyniosła prawie 14 stopni. Zapytaliśmy o to Tomasza Wasilewskiego, prezentera tvnmeteo.pl.

W Toruniu prawie upał, a 140 kilometrów dalej ziąb. Co się stało w Pile?

W Toruniu prawie upał, a 140 kilometrów dalej ziąb. Co się stało w Pile?

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Donald Tusk, komentując wniosek o uchylenie immunitetu posła Michała Wosia z Suwerennej Polski, napisał na X, że to pierwszy taki przypadek wobec "członka zorganizowanej grupy Ziobry". Zbigniew Ziobro odpowiedział: "Odezwał się szef rodziny Soprano, na którą prokuratura zebrała mocne dowody".

Donald Tusk o pierwszym wniosku i "zorganizowanej grupie Ziobry". Zbigniew Ziobro komentuje

Donald Tusk o pierwszym wniosku i "zorganizowanej grupie Ziobry". Zbigniew Ziobro komentuje

Źródło:
PAP

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca, w którym zostanie wypłacona tak zwana 14. emerytura. Kancelaria premiera przekazała, że - tak jak w roku ubiegłym - miesiącem wypłat "czternastek" będzie wrzesień. Czternasta emerytura w podstawowej wysokości ma wynosić 1780,96 zł brutto.

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Dla pracodawców to najważniejsza zapowiedź obecnie rządzącej koalicji. Obecne rozwiązanie jest nieracjonalne - przekonuje Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich i członek Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o zapowiadane przez Donalda Tuska przejęcie przez ZUS płacenia zasiłku chorobowego od pierwszego dnia L4. "Trwają analizy skutków finansowych" - wyjaśnia w odpowiedzi na pytania o losy projektu resort rodziny i pracy.

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Źródło:
tvn24.pl

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar przekazał we wtorek do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła PiS Michała Wosia do odpowiedzialności karnej. Prokuratura Krajowa podała, że Woś, jako odpowiedzialny za Fundusz Sprawiedliwości, "nie dopełnił powierzonych mu obowiązków poprzez przekazanie CBA 25 milionów złotych z tego funduszu" na zakup Pegasusa.

Wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Prokuratura Krajowa o szczegółach

Wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Prokuratura Krajowa o szczegółach

Źródło:
TVN24

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przekazał, że NIK złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami w resorcie sportu za rządów PiS. Powiedział, że zachodziły tam "podobne zjawiska i mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości.

NIK: będzie zawiadomienie w sprawie Ministerstwa Sportu. "Podobne mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości

NIK: będzie zawiadomienie w sprawie Ministerstwa Sportu. "Podobne mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
PAP

Nawałnica przeszła we wtorek przez Wielkopolskę. Spowodowała, że część dróg została zalana. Strażacy przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji. Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych gałęzi i wypompowywaniu wody.

Zalane ulice, połamane gałęzie. Nawałnica przeszła nad Wielkopolską

Zalane ulice, połamane gałęzie. Nawałnica przeszła nad Wielkopolską

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W kolejnym do wygrania będzie 480 milionów złotych. Oto liczby, które wylosowano 28 maja.

Wyniki Eurojackpot z 28 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 28 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w Zimnicach Małych w powiecie opolskim. Kierowca najpierw najechał autem na motocykl, później, cofając, potrącił kolejnego kierującego jednośladem. Próbował uciec, ale został zatrzymany przez innych motocyklistów. Nie był trzeźwy.

Wjechał w motocyklistów. Dogonili go i zatrzymali. Nagranie 

Wjechał w motocyklistów. Dogonili go i zatrzymali. Nagranie 

Źródło:
tvn24.pl

Do bardzo poważnego wypadku doszło w Olsztynie. Pijany kierowca ciężarówki staranował kilka samochodów osobowych, potem uderzył w autobus i wiatę przystankową. Co najmniej 14 osób trafiło do szpitali, w sumie obrażenia odniosło 26 osób. W internecie pojawiły się przerażające nagrania momentu wypadku.

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 14 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 14 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP, "Gazeta Olsztyńska"

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski przekonywał w radiowym wywiadzie, że wydatki z Funduszu Sprawiedliwości odbywały się zgodnie z procedurami, a kontrowersje wokół wydawania dużej części tych środków tłumaczył "nowym celem", który "wprowadził ustawodawca". "Więc nie tylko mieliśmy prawo, ale wręcz obowiązek przekazywać na to środki" - zapewniał. Romanowski pominął to, że zmiany zapadły za czasów, gdy resortem sprawiedliwości kierował Zbigniew Ziobro. Przypominamy, o co chodzi.

Romanowski tłumaczy wydatki Funduszu Sprawiedliwości: bo ustawodawca "wprowadził nowy cel". Tak, za rządów PiS

Romanowski tłumaczy wydatki Funduszu Sprawiedliwości: bo ustawodawca "wprowadził nowy cel". Tak, za rządów PiS

Źródło:
Konkret24

Były szef kancelarii premiera Michał Dworczyk twierdzi, że nie pamięta, by Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła łamanie prawa przy rozdawaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Dworczyk przekonuje też, że nie ma wiedzy, by NIK kierowała jakieś wnioski do prokuratury. A skierowała ich kilka. Część umorzono w czasie, gdy prokuratorem generalnym był Zbigniew Ziobro.

Wnioski NIK do prokuratury w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Co się z nimi stało

Wnioski NIK do prokuratury w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Co się z nimi stało

Źródło:
Konkret24

W poniedziałek funkcjonariusze ABW na warszawskim Gocławiu oraz w Pruszkowie realizowali czynności na zlecenie i pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - przekazał Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do trzech ataków na polskich funkcjonariuszy doszło w przeciągu kilku godzin na granicy polsko-białoruskiej. W okolicach Dubicz Cerkiewnych nasz żołnierz został ugodzony nożem. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa. Kilka godzin wcześniej migranci zaatakowali Straż Graniczną rozbitą butelką i nożem przytwierdzonym do kija. Tam także doszło do ugodzenia funkcjonariusza. W żadnym z przypadków życiu rannych nic nie grozi.

Ataki migrantów na granicy. Dwóch funkcjonariuszy rannych

Ataki migrantów na granicy. Dwóch funkcjonariuszy rannych

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Niedźwiedź wtargnął do domku w Arizonie, w którym przebywał 15-letni chłopiec, i zaatakował go, uderzając i drapiąc. Tylko dzięki reakcji starszego brata nie doszło do tragedii. Po ataku zwierzę miało "usiąść na werandzie na kanapie i się rozglądać".

Niedźwiedź wszedł do domu i zaatakował nastolatka. Potem usiadł na kanapie

Niedźwiedź wszedł do domu i zaatakował nastolatka. Potem usiadł na kanapie

Źródło:
NBC News, AZGFD

Zorze polarne mogą powrócić w czerwcu na nasze niebo. Aktywny region słoneczny AR3664, odpowiedzialny za silną burzę magnetyczną z początku maja, już wkrótce znów zwróci się w stronę Ziemi. Co istotne, w obserwacjach pomoże nam także Księżyc.

Jest szansa na powrót zorzy polarnej do Polski. Wiemy, kiedy się jej spodziewać

Jest szansa na powrót zorzy polarnej do Polski. Wiemy, kiedy się jej spodziewać

Źródło:
Live Science, Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl