WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka Sawki
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24
wideo 2/21
Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, ale trwają wspierające WOŚP aukcje internetowe, w których można wylicytować niezwykłe przedmioty, cenne pamiątki czy niezapomniane doświadczenia. W akcji biorą udział gwiazdy TVN Warner Bros. Discovery.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP, w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich, małych i dużych.

ZOBACZ TAKŻE: Ile zebrano w czasie 31. Finału WOŚP? Kwota na koniec dnia >>>

Stałym elementem są internetowe aukcje Rzeczy od Serca, organizowane przez Allegro. Na zaproszenie do udziału w akcji odpowiedziało wiele gwiazd znanych z różnych stacji TVN Warner Bros. Discovery.

Gwiazdy TVN Warner Bros. Discovery wspierają WOŚP

WOŚP 2023. Ilustracje Henryka Sawki

Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 podarowali Orkiestrze 11 satyrycznych ilustracji autorstwa Henryka Sawki. 

Rysunki pochodzą z czasu, kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości chcieli przeforsować zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, zawarte w projekcie określanym jako "lex TVN". Sawka w geście wsparcia naszej redakcji w walce o wolne media przekazał 11 satyrycznych grafik. Unikatowe prace Sawki zostały oprawione w ramę o wymiarach 64 x 62,5 cm. 

WOŚP 2023. ILUSTRACJE SATYRYCZNE HENRYKA SAWKI

Grzegorz Kajdanowicz i redakcja TVN24 przekazali WOŚP ilustracje Henryka SawkiTVN24

WOŚP 2023. Worek z maratonu w Oslo

Dziennikarka TVN24, prowadząca "Fakty" TVN i "Fakty po Faktach" Anita Werner przekazała Orkiestrze pamiątkowy worek z maratonu w Oslo.

"17 września 2022 roku, w wieku 44 lat przebiegłam pierwszy w swoim życiu maraton. Było to właśnie w Oslo, w Norwegii. W worku, wystawionym przeze mnie na aukcję, dostałam wtedy mój numer startowy wraz z pakietem zawodnika. To dla mnie bardzo osobista pamiątka, przypominająca mi o tamtym dniu i o niesamowitym dla mnie biegu" - wyjaśniła Werner. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Biegowy worek sprzedano za 510 zł.

WOŚP 2023. WOREK SPORTOWY OD ANITY WERNER

Anita Werner o pamiątkowym worku z maratonu w Oslo
Anita Werner o pamiątkowym worku z maratonu w OsloTVN24

WOŚP 2023. Ukraiński wianek

Prowadząca "Kropkę nad i" w TVN24 Monika Olejnik przekazała na aukcję wyjątkowy wianek, który został wykonany przez kobiety z Ukrainy.

"Podróżował ze mną do ciekawych miejsc, m.in. był na czerwonym dywanie w Cannes, o czym pisały światowe media. To symbol szacunku i siły dla ukraińskich kobiet, dla Ukrainy" - podkreśla dziennikarka.

Do aukcji zostały dołożone bonusy w postaci czapki oraz pierników.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia kwotą 7650,50 zł.

Monika Olejnik i jej ukraiński wianek z CannesWOŚP

WOŚP 2023. MONIKA OLEJNIK I JEJ UKRAIŃSKI WIANEK

WOŚP 2023. Spacer po Waszyngtonie i wyjątkowa grafika

Korespondent "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcin Wrona przekazał Orkiestrze zaproszenie na wyjątkowy wspólny spacer. Osoba, która wylicytuję to zaproszenie, będzie mogła zobaczyć amerykańską stolicę z perspektywy Wrony.

"Do wylicytowania wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z lunchem w kultowym Ben's Chili Bowl. Z przyjemnością obwiozę i oprowadzę zwycięzcę/zwycięzców" - zachęca dziennikarz. Ponadto dla zwycięzcy książka "Wroną po Stanach" jako "swoisty przewodnik do przeczytania przed wędrówką po Waszyngtonie".

Aukcja zakończyła się 3 lutego kwotą 35 100 zł.

WOŚP 2023. WSPÓLNY SPACER Z MARCINEM WRONĄ PO WASZYNGTONIE

WOŚP 2023. Wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z Marcinem Wroną
WOŚP 2023. Wspólny spacer i przejażdżka po Waszyngtonie z Marcinem WronąTVN24

Wojciech Zimiński - dziennikarz, jeden z prowadzących "Szkło kontaktowe" TVN24, ale również grafik i scenarzysta - po raz kolejny podarował na rzecz WOŚP jedną ze swoich prac. Ci, którzy obserwują Zimińskiego w portalach społecznościowych, znają jego wizualne, satyryczne komentarze do rzeczywistości. Zwycięzca aukcji wejdzie w posiadanie rysunku o wymiarach 94 cm x 64 cm, zatytułowanego "Niedaleko pada jabłko od jabłoni".

"'Niedaleko pada jabłko od jabłoni' - to powiedzenie znamy wszyscy. Wszyscy znamy też sytuacje, w których przysłowiowe jabłko pada tak daleko, że trudno powiedzieć, czy wciąż jest jabłkiem. Na przykład ktoś przedstawił się nam jako osoba szlachetna, a jego czyny tak dalece odbiegają od deklaracji, że ze szlachetnością mają tyle wspólnego co inteligencja z ćwierćinteligencją. Szlachetnemu nabywcy autor życzy powodzenia i radości" - czytamy w opisie.

Rysunek został osobiście oprawiony przez Jerzego Owsiaka, który opatrzył tył ramy podpisem i certyfikatem autentyczności.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Rysunek sprzedano za 30 101 zł.

WOŚP 2023. RYSUNEK SATYRYCZNY AUTORSTWA WOJCIECHA ZIMIŃSKIEGO

Rysunek satyryczny autorstwa Wojciecha ZimińskiegoWOŚP

Współprowadzący "Wstajesz i wiesz" dziennikarz TVN24 Rafał Wojda przekazał Orkiestrze obraz swojego autorstwa "Pajace i klauny". "Dość swawolny kolorystycznie obraz o wymiarach 43x53 cm, pod wszystko i nic nie mówiącym tytułem 'Pajace i klauny', malowany akrylami na płótnie. Zwycięzca aukcji będzie mógł oczywiście w sposób dowolny tytuł zmienić tak, aby pasował mu, np. do wystroju wnętrza" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Obraz sprzedano za 11 211,11 zł.

WOŚP 2023. OBRAZ AUTORSTWA RAFAŁA WOJDY

WOŚP 2023. Zaproszenie na sceniczną odsłonę "Szkła kontaktowego"

Natomiast w imieniu redakcji programu "Szkło kontaktowe" TVN24 Tomasz Sianecki przekazał WOŚP dwa bilety na spektakl "Szkła kontaktowego": "Live&Touch", który grany jest w warszawskim Teatrze 6. piętro.  Bilety można zrealizować w jednym z terminów, w których wystawiany jest spektakl, do końca 2023 roku. "Live&Touch" to sceniczna wersja programu TVN24, cieszącego się ogromną popularnością.

"Przeniesienie telewizyjnego formatu na deski sceniczne i stworzenie z niego widowiska teatralnego okazało się niezwykle udanym mariażem i spotkało się z entuzjastyczną reakcją widzów. Podczas spektaklu publiczność może zabierać głos, tak samo jak podczas programu telewizyjnego, do czego zachęcają ich gospodarze wydarzenia. Widzowie mogą skorzystać z rzadkiej okazji stanięcia twarzą w twarz z gospodarzami 'Szkła kontaktowego' i podzielenia się z nimi swoimi opiniami" - czytamy w opisie aukcji.

Osoby, do których trafią bilety, otrzymają również możliwość wejścia za kulisy spektaklu i spotkania z twórcami programu. Jeżeli zwycięzca wyrazi taką chęć, będzie mógł wziąć udział w spektaklu w roli "wodzianka"/"wodzianki".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Bilety na spektakl sprzedano za 10 000 zł.

WOŚP 2023. DWA BILETY NA SPEKTAKL "SZKŁA KONTAKTOWEGO": "LIVE&TOUCH"

Tomasz Sianecki o orkiestrowej aukcji "Szkła kontaktowego" TVN24
Tomasz Sianecki o orkiestrowej aukcji "Szkła kontaktowego" TVN24TVN24

WOŚP 2023. Reporterska kurtka Arlety Zalewskiej

Reporterka oraz korespondentka sejmowa "Faktów" TVN Arleta Zalewska w tym roku przekazała Orkiestrze reporterską zimową kurtkę TVN24.

Reporterska kurtka zimowa TVN24 Arlety Zalewskiej"Fakty" TVN

"Zimowa kurtka TVN24, która 'widziała' i 'przeżyła' niejedno ważne wydarzenie w Polsce. Była ze mną podczas relacjonowania kampanii wyborczych, powodzi, wizyt premierów, prezydentów i ministrów. Takie kurtki dostaje każdy reporter w TVN24. Dziś to ktoś z Państwa ma szanse wylicytować i mieć ją w swojej szafie. Z całego serca zachęcam do licytacji. Wesprzyjmy razem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli przekazanie kurtki będzie mogło odbyć się osobiście, to zapraszam również na kawę i rozmowę o codziennej pracy w TVN" - zachęcała reporterka.

Aukcja zakończyła się w niedzielę, 29 stycznia, kurtkę sprzedano za 1975 złotych.

WOŚP 2023. REPORTERSKA KURTKA ZIMOWA TVN24 ARLETY ZALEWSKIEJ

WOŚP 2023. Arleta Zalewska o wyjątkowej kurtce reporterskiej
WOŚP 2023. Arleta Zalewska o wyjątkowej kurtce reporterskiej"Fakty" TVN

WOŚP 2023. Coś dla duszy i coś dla ciała

Dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka w tym roku przekazała egzemplarze swoich dwóch bestsellerowych książek: "Young Power" oraz "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze".

"Nikomu nie mogę obiecać, że wszystko będzie dobrze, ale mogę zapewnić iż będzie lepiej jeśli tłumnie wesprzemy WOŚP. Dlatego na aukcję przekazuję dwie książki, których jestem autorką z dedykacją dla szczodrych zwycięzców" - przekonuje dziennikarka w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Książki sprzedano za 2024 zł.

WOŚP 2023. DWIE KSIĄŻKI JUSTYNY SUCHECKIEJ Z DEDYKACJĄ

Justyna Suchecka TVN24

Marta Kuligowska, prowadząca między innymi program "Polska i Świat" TVN24, podarowała WOŚP zaproszenie, z którego może skorzystać dwie osoby. A co się wydarzy podczas spotkania? Dziennikarka ujawnia: "Zapraszam do wspólnego biegania, dystans dowolny, w pięknym miejscu w Warszawie lub jej okolicach. Zabiorę ze sobą swojego psa Rysia, a później zaproszę na chwilę rozmowy przy kawie lub herbacie. W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Wspólny bieg sprzedano za 9100 zł.

WOŚP 2023. WSPÓLNE BIEGANIE Z MARTĄ KULIGOWSKĄ I RYSIEM

Marta KuligowskaTVN24

Konrad Piasecki, gospodarz "Rozmowy Piaseckiego" TVN24 oraz "Kawy na ławę" TVN24, przekazał pod młotek jednoosobowe zaproszenie na rozgrywkę w squasha. Zwycięzca aukcji będzie mógł wziąć udział w godzinnej grze na korcie. 

Konrad Piasecki zaprasza na kort
Konrad Piasecki zaprasza na kortTVN24

- Squash to gra szybka i dynamiczna. Wymaga posiadania kondycji oraz zwinności. Daje dużo satysfakcji i pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości - przekonuje Piasecki. Wspólna rozgrywka w squasha będzie do zrealizowania w Warszawie i okolicach do końca maja. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia z kwotą: 8870 zł.

WOŚP 2023. GODZINNA ROZGRYWKA W SQUASHA Z KONRADEM PIASECKIM

Ale to niejedyna tegoroczna aukcja Konrada Piaseckiego. Gość programu "Rozmowa Piaseckiego" Jakub Karnowski - były prezes PKP, wręczył dziennikarzowi unikalne, pierwsze wydanie znaczków wojennych poczty ukraińskiej - Ukrposhty.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Znaczki poczty ukraińskiej sprzedano za 9000 zł.

WOŚP 2023. ZNACZKI POCZTY UKRAIŃSKIEJ OD KONRADA PIASECKIEGO

WOŚP 2023. Znaczki poczty ukraińskiej od Konrada PiaseckiegoTVN24

WOŚP 2023. Zaproszenia do studia TVN24

Dziennikarka i prezenterka TVN24 Joanna Kryńska pod młotek wystawiła zaproszenie do studia TVN24, które mieści się w warszawskiej siedzibie głównej TVN Warner Bros. Discovery. To stąd emitowane są najnowsze informacje z kraju i ze świata. Studio TVN24 jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Z zaproszenia mogą skorzystać maksymalnie cztery osoby do końca 2023 roku. W ramach spotkania Joanna Kryńska pokaże, jak pracują prezenterzy TVN24. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Joanny Kryńskiej sprzedano za 19 099 zł.

WOŚP 2023. ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z JOANNĄ KRYŃSKĄ W STUDIU TVN24

Joanna KryńskaTVN Warner Bros. Discovery

Na wyjątkowe spotkanie w studiu TVN24 i "Faktów" TVN zaprasza dziennikarka TVN24 i prezenterka Dagmara Kaczmarek-Szałkow. W tej aukcji można zdobyć zaproszenie dla maksymalnie czterech osób, które zrealizować można do końca 2023 roku. Będzie można zwiedzić studio TVN24 i "Faktów" TVN, usiąść za stołem prezenterskim, poczuć się jak gwiazda telewizji i nagrać wspólne wideo. Będzie to doskonała okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda codzienna praca dziennikarska oraz jak powstają najświeższe informacje z kraju i ze świata.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Dagmary Kaczmarek-Szałkow sprzedano za 11 100 zł.

WOŚP 2023. DZIEŃ W "DNIU NA ŻYWO" Z DAGMARĄ KACZMAREK-SZAŁKOW.

Dagmara Kaczmarek-SzałkowTVN24

Do studia TVN24 zaprasza także dziennikarz Andrzej Morozowski, prowadzący program "Tak jest". Spotkanie odbędzie się przed nagraniem programu. W jego trakcie dziennikarz opowie o kulisach i oprowadzi po stacji. Również w przypadku tej aukcji można zdobyć zaproszenie dla maksymalnie czterech osób, które zrealizować można do końca 2023 roku.

Andrzej Morozowski proponuje wywiad ze zwycięzcą aukcji
Andrzej Morozowski proponuje wywiad ze zwycięzcą aukcjiTVN24

Andrzej Morozowski ze zwycięzcą aukcji przeprowadzi wywiad, który nie zostanie wyemitowany na antenie, natomiast zostanie nagrany i wysłany zwycięzcy na pamiątkę.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Spotkanie w studio TVN24 sprzedano za 15 300 zł.

Andrzej Morozowski WOŚP

WOŚP 2023. SPOTKANIE W STUDIO TVN24 Z ANDRZEJEM MOROZOWSKIM

Reporter polityczny i korespondent sejmowy TVN24 Radomir Wit, autor "Sejmu Wita", podarował WOŚP zaproszenie dla dwóch osób za kulisy swojego programu.

WOŚP 2023. Radomir Wit o swojej tegorocznej aukcji
WOŚP 2023. Radomir Wit o swojej tegorocznej aukcji TVN24

Podczas spotkania w Warszawie można będzie się przekonać, jak wygląda codzienna praca dziennikarza politycznego, jak powstaje program oraz śledzić powstawanie materiałów reporterskich czy wywiadów. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zakulisowe spotkanie sprzedano za 7870 zł.

WOŚP 2023. ZAKULISOWE SPOTKANIE Z RADOMIREM WITEM

Radomir WitTVN24

Dziennikarz TVN24 i prowadzący autorski program "Bez polityki" w TVN24 GO Piotr Jacoń zaprasza natomiast za kulisy jednego z kolejnych odcinków jego programu. "Bez polityki" powstaje w jednej z kawiarni na warszawskim Powiślu, a w spotkaniu mogą wziąć udział maksymalnie trzy osoby. "Spotkanie będzie również wspaniałą okazją do "zdjęcia niespodzianki" z osobą, z którą Piotr Jacoń będzie tego dnia rozmawiał w programie" - czytamy w opisie.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Zaproszenie Piotra Jaconia sprzedano za 5370 zł.

WOŚP 2023. WIZYTA NA PLANIE "BEZ POLITYKI" PIOTRA JACONIA

WOŚP 2023. Zaproszenie za kulisy programu Piotra Jaconia "Bez polityki"
WOŚP 2023. Zaproszenie za kulisy programu Piotra Jaconia "Bez polityki"TVN24

WOŚP 2023. Wspólne morsowanie lub rodzinny wieczór

Agata Adamek - reporterka polityczna, korespondentka sejmowa oraz prowadząca "Jeden na jeden" TVN24 - przygotowała coś dla odważnych. "Zapraszam do licytowania wspólnego morsowania - kąpiel w przeręblu, skok do zimnej rzeki lub pływanie w lodowatym Bałtyku" - czytamy w opisie jej aukcji.

WOŚP 2023. Agata Adamek zaprasza na morsowanie
WOŚP 2023. Agata Adamek zaprasza na morsowanieTVN24

Zaproszenie dla maksymalnie pięciu osób będzie można zrealizować do końca lutego 2024 roku we "wspólnie ustalonym miejscu".

Aukcja zakończyła się 31 stycznia kwotą 6900 zł.

WOŚP 2023. MORSOWANIE Z AGATĄ ADAMEK

WOŚP 2023. Przejażdżka "ślubną limuzyną" reportera TVN24

Reporter TVN24 Mateusz Grzymkowski zaprasza do wspólnej godzinnej jazdy wyjątkowym oplem astrą. Dlaczego samochód jest wyjątkowy? Kilka lat temu reporter postanowił uratować rdzewiejącą konstrukcję auta. "Białą strzałą" Grzymkowski wraz z partnerką pojechali do ślubu, a po ceremonii goście weselni pokryli karoserię podpisami i rysunkami. "Koniec astry nieuchronnie się zbliża. Jednak postanowiłem zabrać swoje cztery kółka w jedną z ostatnich podróży, by na końcu przysłużyła się nie tylko młodej parze, ale również światu" - czytamy w opisie. 

"Zwycięzca licytacji, w terminie do końca kwietnia 2023 r., będzie mógł przez godzinę przejechać się tą wyjątkową maszyną z Mateuszem. Wybierze też, czy chce być pasażerem, czy kierowcą (wymagane prawo jazdy kat. B). Przejażdżka odbędzie się w okolicach Łomży i w obrębie do 20 km od miasta" - oferuje reporter. Zwycięzca aukcji będzie mógł na wycieczkę zabrać jedną osobę towarzyszącą. 

Ta niedaleka podróż będzie okazją do porozmawiania o pracy reportera telewizyjnego, historii Łomży i nie tylko. 

Aukcja zakończyła się 6 lutego kwotą 1400 zł.

WOŚP 2023. WYCIECZKA "BIAŁĄ STRZAŁĄ" MATEUSZA GRZYMKOWSKIEGO

WOŚP 2023. Jazda "ślubną limuzyną" Mateusza Grzymkowskiego
WOŚP 2023. Jazda "ślubną limuzyną" Mateusza GrzymkowskiegoTVN24

Natomiast reporter TVN24 Adrian Mielnik pod młotek przekazał oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022. Jej wyjątkowość tkwi w tym, że widnieje na niej autograf Marcela Desailly'ego - gwiazdy europejskiej piłki lat 90. W reprezentacji Francji grał przez 11 lat (1993-2004). Z "trójkolorowymi" zdobył Mistrzostwo Świata 1998, Mistrzostwo Europy 2000 oraz dwukrotnie Puchar Konfederacji.

Na piłce obok autografu widnieje nr 8, z którym Desailly rozegrał między innymi 116 meczów francuskiej reprezentacji.

Aukcja zakończyła się 4 lutego. Piłkę z autografem sprzedano za 1325 zł.

WOŚP 2023. PIŁKA Z AUTOGRAFEM MARCELA DESAILLY'EGO

WOŚP 2023. Piłka z autografem Marcela Desailly'egoTVN24

WOŚP 2023. Bajkowy audiobook

Marcin Zaborski, jeden z prowadzących program "Jeden na jeden" w TVN24, dla zwycięzcy aukcji przygotuje specjalny audiobook. "Będą w nim wiersze i bajki, które razem wybierzemy. Mam nadzieję, że przydadzą się 'na dobranoc', a może w czasie długiej podróży samochodem" - mówi Zaborski. 

Marcin Zaborski TVN/Cezary Piwowarski

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Bajkowy audiobook sprzedano za 2900 zł.

WOŚP 2023. BAJKOWY AUDIOBOOK PRZYGOTOWANY PRZEZ MARCINA ZABORSKIEGO 

WOŚP 2023. Kolacja dla dwóch osób

Prezenter TVN24 i TVN24 BiS oraz współtwórca programu "Byk i Niedźwiedź" w TVN24 GO Mateusz Walczak w tym roku otwiera swój rodzinny dom - Lipowy Dwór niedaleko Wielunia w Łódzkiem.

WOŚP 2023. Mateusz Walczak zaprasza do siebie
WOŚP 2023. Mateusz Walczak zaprasza do siebieTVN24

"W naszym prywatnym dworze przygotujemy z żoną kolację dla dwóch osób. Menu do doprecyzowania. Kulinarnego uniesienia doświadczą Państwo w otoczeniu zachwycającego parku ze starodrzewiem i pomnikiem przyrody, datowanym na początek XIX wieku" - wyjaśnia Walczak w opisie aukcji. Do wylicytowania jest podwójne zaproszenie, które można zrealizować do końca 2023 roku.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Kolację sprzedano za 2750 zł.

WOŚP 2023. Z WIZYTĄ U MATEUSZA WALCZAKA

WOŚP 2023. Długopis byłego prezydenta Ukrainy

Dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder podarował Orkiestrze osobistą pamiątkę. W 2018 roku w siedzibie prezydenta Ukrainy - Pałacu Maryjskim w Kijowie - Sznajder przeprowadził wywiad z ówczesnym prezydentem Petrem Poroszenką. Po spotkaniu dziennikarz otrzymał pamiątkowy długopis z grawerem prezydenckim. Wywiad wyemitowany został w TVN24 i TVN24 BiS, a jego fragmenty pojawiły się w "Faktach" TVN.

Jak zaznacza Sznajder, sam długopis wielokrotnie od tamtego czasu "występował" w telewizji. Dziennikarz używał go w codziennej pracy.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Długopis od byłego prezydenta Ukrainy sprzedano za 1875 zł.

WOŚP 2023. DŁUGOPIS BYŁEGO PREZYDENTA UKRAINY

Michał Sznajder o długopisie od byłego prezydenta Ukrainy
Michał Sznajder o długopisie od byłego prezydenta UkrainyTVN24

WOŚP 2023. Kultowe ukraińskie znaczki pocztowe

Reporter TVN24 Artur Molęda podarował unikatowy bloczek znaczków pocztowych z ilustracją punktu zwrotnego rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę. "Rosyjski okręcie wojenny, pier**l się" - te pięć słów stało się symbolem niezłomnej walki Ukraińców z rosyjskim okupantem. Bardzo szybko stały się też symbolem na znaczkach Ukraińskiej Poczty, które nawiązują do Wyspy Węży i korespondencji radiowej z rosyjskim okrętem, który finalnie został zatopiony.

W opisie aukcji czytamy, że "możliwy jest odbiór osobisty znaczków i rozmowa" o tym, jak przygotowuje się relacje reporterskie z Ukrainy. Bloczek znaczków jest oprawiony w ramkę, która umieszczona jest w niewielkiej gablocie, opatrzonej podpisami Jerzego Owsiaka oraz Artura Molędy. Posiada również hologram wośpowy. 

WOŚP 2023. WOJENNY ZNACZEK POCZTY UKRAIŃSKIEJ OD ARTURA MOLĘDY

Artur Molęda wystawił na aukcje wojenny znaczek poczty ukraińskiejWOŚP
WOŚP 2023. Artur Molęda o swojej aukcji
WOŚP 2023. Artur Molęda o swojej aukcjiTVN24

WOŚP 2023. Dorota Gardias zaśpiewa na weselu

Prezenterka Dorota Gardias zdecydowała się dać od siebie coś niecodziennego. "W tym roku mam coś wyjątkowego na aukcję, ostatnio się rozśpiewałam, więc postanowiłam na licytację przekazać występ wokalny, ale niezwykły, ponieważ chcę zaśpiewać u kogoś na weselu! To może być prezent ślubny albo sami możecie taki występ sobie wylicytować" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2023. Dorota Gardias zaprasza do licytowania
WOŚP 2023. Dorota Gardias zaprasza do licytowaniaTVN24

Prezenterka zachwyciła widzów programu pierwszego sezonu "Mask Singer". W ramach aukcji wybierze trzy piosenki, które zaśpiewa kolejno w jednym występie do podkładu bądź przy akompaniamencie zespołu weselnego. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Występ sprzedano za 20 300 zł.

WOŚP 2023. WYSTĘP WOKLANY OD DOROTY GARDIAS

Dorota GardiasTVN Warner Bros. Discovery
WOŚP 2023. Dorota Gardias i Joanna Kryńska opowiedziały o swoich aukcjach
WOŚP 2023. Dorota Gardias i Joanna Kryńska opowiedziały o swoich aukcjachTVN24

Natomiast prezenter i dziennikarz m.in. TVN24 Jakub Porada pod młotek przekazał trzy autorskie książki opatrzone autografami. W skład pakietu wchodzą "Dasz radę", "Sztukmistrz w Tczewie" oraz "Porada na Europę 2".

WOŚP 2023. KSIĄŻKI OD JAKUBA PORADY

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, książki sprzedano za 810 złotych.

WOŚP 2023. Jakub Porada o swojej aukcji
WOŚP 2023. Jakub Porada o swojej aukcjiTVN24

WOŚP 2023. Spotkanie w ogrodzie Mai Popielarskiej

Dziennikarka i prezenterka TVN, TVN24, TVN Meteo Maja Popielarska zaprosi zwycięzce aukcji na spotkanie w jej ogrodzie oraz na trzydaniowy obiad. "A pod jabłonią wypijemy kawę lub herbatę. Na koniec będzie jeszcze niespodzianka!" - zapowiada.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Spotkanie sprzedano za 16 200 zł.

WOŚP 2023. SPOTKANIE W OGRODZIE MAI POPIELARSKIEJ

WOŚP 2023. Wylicytować można spotkanie w ogrodzie Mai Popielarskiej
WOŚP 2023. Wylicytować można spotkanie w ogrodzie Mai PopielarskiejWOŚP

WOŚP 2023. Zostań współprowadzącym teleturniej "Milionerzy"

TVN S.A. i Hubert Urbański, gospodarz "Milionerów", mają dla fanów programu unikatową aukcję. Pod młotek trafiło wyjątkowe zaproszenie na nagranie jednego z odcinków teleturnieju. Zwycięzca aukcji nie tylko będzie mógł zobaczyć, jak powstaje program, ale także będzie mógł zostać współgospodarzem show: pojawi się u boku Huberta Urbańskiego, witając widownię w studiu i telewidzów.

"Będzie okazja do sprawdzenia, jak siedzi się w fotelu Huberta i jak zmienia się perspektywa obserwowania gry: z tej sprzed telewizora w domu, na tę w studiu. A finalnie, swoją przygodę z programem będzie można zobaczyć w odcinku emitowanym na antenie TVN" - czytamy w opisie.

Osoba, która przeznaczy w licytacji największą kwotę, zostanie zaproszona we wskazanym przez produkcję programu terminie (27.02. - 05.03.23). Nagranie odbędzie się w warszawskim studiu Transcolor. 

WOŚP 2023. ZOSTAŃ WSPÓŁPROWADZĄCYM "MILIONERÓW"

WOŚP 2023. Zaproszenie do studia "Dzień Dobry TVN"

TVN S.A. oraz redakcja programu "Dzień Dobry TVN" zaprasza do studia. W tej aukcji maksymalnie dwie osoby będą mogły odwiedzić studio "Dzień Dobry TVN" w dogodnym dla siebie terminie do końca 2023 roku (po wcześniejszym ustaleniu).

Wizyta będzie wyjątkową okazją poznania śniadaniowego show "od kuchni", spotkania się z prowadzącymi oraz poznania ekipy pracującej przy produkcji programu na żywo. 

WOŚP 2023. ZAPROSZENIE DO STUDIA "DZIEŃ DOBRY TVN"

Dziennikarz i prezenter TVN Krzysztof Skórzyński, jeden z prowadzących "Dzień Dobry TVN", przekazał na aukcję trykot Kamila Stocha, opatrzony autografami. Poza samym Stochem na trykocie podpisali się Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. 

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Trykot Kamila Stocha sprzedano za 3100 zł.

WOŚP 2023. TRYKOT KAMILA STOCHA Z AUTOGRAFAMI OD KRZYSZTOFA SKÓRZYŃSKIEGO

Krzysztof SkórzynskiTVN Warner Bros. Discovery

Kuba Wojewódzki w ubiegłym roku przekazał WOŚP sofy będące częścią scenografii jego programu. Ostatecznie sprzedane zostały za ponad 16 tysięcy złotych. W tym roku Wojewódzki podarował statuetkę nagrody Wiktora, jaką otrzymał w 2009 roku w kategorii Osobowość Telewizyjna ex aequo z Grażyną Torbicką.

Wiktor jest statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Wiktor Kuby Wojewódzkiego sprzedano za 18 140 zł.

WOŚP 2023. WIKTOR 2009 KUBY WOJEWÓDZKIEGO

WOŚP 2023. Aukcje jurorów "Mam Talent!"

Jurorka programu "Mam Talent!" aktorka Małgorzata Foremniak zdecydowała się przekazać fuksjową suknię, która została stworzona specjalnie dla niej na finałowy odcinek 14. edycji programu. 

WOŚP 2023. Małgorzata Foremniak zaprasza do licytacji
WOŚP 2023. Małgorzata Foremniak zaprasza do licytacjiTVN Warner Bros. Discovery

Uszyta na miarę kreacja została wykonana z wysokiej jakości wełny włoskiej. Suknia w rozmiarze 38 posiada również metkę z napisem "Małgorzata Foremniak". 

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, suknię sprzedano za 3050 złotych.

WOŚP 2023. SUKNIA MAŁGORZATY FOREMNIAK Z FINAŁU 14. "MAM TALENT!"

Małgorzata ForemniakTVN Warner Bros. Discovery

Tancerz i trener Jan Kliment, także juror "Mam Talent!", na aukcję wystawił ciemnozieloną marynarkę z brokatową fakturą, w której wystąpił w odcinku finałowym.

WOŚP 2023. Jan Kliment o swojej aukcji
WOŚP 2023. Jan Kliment o swojej aukcjiTVN Warner Bros. Discovery

Marynarka firmy Carnet została uszyta na miarę, specjalnie z okazji odcinka finałowego 14. edycji "Mam Talent!". Dlatego po wewnętrznej stronie znajduje się aplikacja z logo programu i nazwiskiem jurora. Marynarka jest w rozmiarze 50. 

Aukcja zakończyła się w poniedziałek. Za marynarkę zwycięzca zapłacił 1725 zł.

WOŚP 2023. MARYNARKA JANA KLIMENTA Z FINAŁU 14. "MAM TALENT!"

Jan KlimentTVN Warner Bros. Discovery

To niejedyna aukcja od Klimenta. Razem z żoną Lenką Klimentową zapraszają na dwie lekcje tańca. "To może być lekcja solo, w parze, prezent dla bliskiej osoby czy nauka pierwszego tańca. Lekcje są dla każdego" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 1 lutego. Lekcje tańca sprzedano za 4600 zł.

WOŚP 2023. DWIE LEKCJE TAŃCA Z LENKĄ I JANEM KLIMENTAMI

WOŚP 2023. Lenka i Jan Klimentowie zapraszają na lekcje tańca
WOŚP 2023. Lenka i Jan Klimentowie zapraszają na lekcje tańcaTVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2023. Kolacje w wyjątkowej atmosferze

Wśród orkiestrowych aukcji pojawiają się również te, w ramach których wylicytować można niezapomniane kolacje autorstwa cenionych szefów kuchni. Jedną z nich ofiarowali aktor Piotr Trojan i szef kuchni Patryk Galewski. Trojan i Galewski spotkali się po raz pierwszy w kuchni restauracji Kutter na Helu, przed wejściem na plan filmu "Johnny" Daniela Jaroszka. "Johnny" w fabularny sposób opowiada losy i relację Patryka z księdzem Janem Kaczkowskim. Filmowego Galewskiego zagrał Trojan. Za tę rolę otrzymał między innymi nagrodę dla najlepszego aktora podczas Konkursu Głównego 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Do wylicytowania jest zaproszenie dla maksymalnie czterech osób na kolację przyrządzoną wspólnie przez Galewskiego i Trojana. 

Aukcja zakończyła się we wtorek 31 stycznia, kolację wylicytowano za 10 200 złotych.

WOŚP 2023. WSPÓLNA KOLACJA Z PIOTREM TROJANEM I PATRYKIEM GALEWSKIM

Patryk Galewski (L) i Piotr Trojan (P) na planie "Johnny'ego"fot. H. Komerski / Next Film

Szef kuchni i juror programów "MasterChef" oraz "MasterChef Junior" Michel Moran podarował w tym roku WOŚP zaproszenie dla maksymalnie czterech osób na kolację w jego rodzinnej restauracji MaMaison w Laskach. Podczas wieczoru Moran osobiście przygotuje i poda kolację degustacyjną. Zapewnia, że będzie też czas na rozmowę.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia z kwotą 30 100 zł.

WOŚP 2023. KOLACJA DEGUSTACYJNA W RODZINNEJ RESTAURACJI MICHELA MORANA

W osobnej aukcji wylicytować można również kulinarny kurs, który poprowadzi Moran. "Kurs składa się z 10 lekcji wideo, dzięki którym poznasz zasady pracy z poszczególnymi produktami w kuchni oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu tradycyjnych i nowoczesnych technik kulinarnych" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja zakończyła się 31 stycznia. Kurs gotowania sprzedano za 915 zł.

WOŚP 2023. KULINARNY KURS ONLINE Z MICHELEM MORANEM

WOŚP 2023. Michel Moran opowiedział o swoich aukcjach
Michel Moran opowiedział o swoich aukcjachTVN24

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

Autorka/Autor:tmw/kg

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Ława przysięgłych uznała Donalda Trumpa winnym fałszowania dokumentów księgowych. Chodzi o zarzuty dotyczące ukrycia wydatków w postaci zapłacenia aktorce porno Stormy Daniels 130 tysięcy dolarów, by ta nie ujawniła w mediach informacji o ich rzekomym romansie.

Donald Trump uznany winnym w sprawie ukrywania zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels

Donald Trump uznany winnym w sprawie ukrywania zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels

Źródło:
Reuters, BBC

Jest tylko jeden sposób, aby nie dopuścić Donalda Trumpa do Gabinetu Owalnego: przy urnie wyborczej – tak prezydent USA Joe Biden skomentował werdykt ogłoszony przez ławę przysięgłych w sprawie karnej Donalda Trumpa, w którym były prezydent USA został uznany za winnego wszystkich 34 zarzutów karnych. Z kolei spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson określił proces jako motywowany politycznie.

Biden: wybory to jedyny sposób, by nie dopuścić Trumpa do Białego Domu

Biden: wybory to jedyny sposób, by nie dopuścić Trumpa do Białego Domu

Źródło:
PAP

Pan Radosław ze wsi Tczewskie Łąki w pożarze stracił rodzinę, dom, warsztat i kilkanaście pojazdów, które naprawiał. Straty są gigantyczne. Bliscy i przyjaciele rozpoczęli zbiórkę - każdy może pomóc.

Potworna tragedia jednego człowieka. Pan Radosław w pożarze stracił żonę, małą córkę, dom i warsztat

Potworna tragedia jednego człowieka. Pan Radosław w pożarze stracił żonę, małą córkę, dom i warsztat

Źródło:
Fakty TVN

Czwartkowe burze były aktywne w prawie całym kraju. Do godziny 18 strażacy interweniowali ponad 200 razy, głównie w północnej i środkowej Polsce. Wiał silny wiatr, lał deszcz, lokalnie pojawiły się opady dużego gradu. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Burze, oberwania chmury i gradobicia nad Polską. Ponad 200 interwencji

Burze, oberwania chmury i gradobicia nad Polską. Ponad 200 interwencji

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl, TVN24

Trudna aura panowała w czwartek na mazurskich jeziorach. Siła wiatru sięgała 7 w skali Beauforta, co utrudniało sterowanie jachtami nawet doświadczonym żeglarzom i stwarzało spore niebezpieczeństwo. W okolicach Mostu Sztynorckiego doszło do tragicznego wypadku.

Silny wiatr na Mazurach. Seria groźnych wypadków, nie żyje żeglarz

Silny wiatr na Mazurach. Seria groźnych wypadków, nie żyje żeglarz

Źródło:
PAP

Morska mgła pojawiła się w Karwii (Pomorskie) w godzinach popołudniowych. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek tłumaczyła, że zjawisko to powstaje w bardzo specyficznych warunkach. Może ono być również bardzo niebezpieczne.

Biało nad Bałtykiem. To zjawisko może być groźne

Biało nad Bałtykiem. To zjawisko może być groźne

Źródło:
Sieć Obserwatorów Burz, tvnmeteo.pl

Oni się podpierają, że to wszystko było zgodne z prawem, że tam można znaleźć odpowiedni przepis. Ale już widać, że prokuratorzy dopatrują się i myślę, że wyszukają takie punkty, których oni nie zauważyli - mówił w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski (KO), komentując aferę wokół Funduszu Sprawiedliwości.

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Borowski: prokuratorzy dopatrują się i wyszukają punkty, których oni nie zauważyli

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Borowski: prokuratorzy dopatrują się i wyszukają punkty, których oni nie zauważyli

Źródło:
TVN24

Na lotnisku Dallas-Fort Worth w Teksasie doszło we wtorek do groźnego zdarzenia. Podczas burzy silny wiatr przesunął samolot pasażerski, stojący na płycie lotniska. Jedno ze skrzydeł prawie uderzyło w rozwinięty rękaw dla pasażerów. Widać to na nagraniu.

Wiatr przesuwa samolot. Nagranie

Wiatr przesuwa samolot. Nagranie

Źródło:
Reuters, poweroutage.us

Brat zaginionego 16-letniego Michała Karasia pod zniczem na grobie ich matki znalazł kartkę. Śledczy wysłali ją do analizy, będą sprawdzać, czy na papierze zachowały się odciski palców lub ślady biologiczne. Będą też próbowali ustalić osobę, która zostawiła ją na cmentarzu. Michał zaginął w nocy z 19 na 20 sierpnia 2000 roku. Ostatni raz widziany był na dyskotece w Bielinach na Podkarpaciu.

Nowy trop w poszukiwaniach Michała. Znaleziono kartkę na grobie jego mamy

Nowy trop w poszukiwaniach Michała. Znaleziono kartkę na grobie jego mamy

Źródło:
tvn24.pl

Rada Unii Europejskiej przyjęła dyrektywę o prawie do naprawy. Konsumenci będą mieli łatwiejszy i tańszy dostęp do naprawy sprzętu. Dyrektywa ma ograniczyć liczbę elektrośmieci w UE i zachęcić producentów do projektowania sprzętów tak, żeby były one bardziej trwałe i łatwiejsze do naprawy.

Nowa dyrektywa Unii Europejskiej. Naprawa sprzętu będzie łatwiejsza

Nowa dyrektywa Unii Europejskiej. Naprawa sprzętu będzie łatwiejsza

Źródło:
PAP

Rosyjski resort spraw zagranicznych zapowiedział w czwartek, że "podejmie kroki odwetowe" w stosunku do ambasady RP w Moskwie i konsulatów generalnych w Irkucku, Kaliningradzie i Petersburgu. Ma to być odpowiedź na restrykcje dotyczące zasad przemieszczania się dyplomatów rosyjskich na terytorium Polski.

Rosja zapowiada "kroki odwetowe" wobec polskich placówek dyplomatycznych

Rosja zapowiada "kroki odwetowe" wobec polskich placówek dyplomatycznych

Źródło:
PAP

Jens Stoltenberg podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych państw NATO powiedział, że Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium. Za tym stanowiskiem opowiedział się także czeski minister spraw zagranicznych Jan Lipavsky, który mówił, że "Ukraina nie może walczyć z Rosją, mając jedną rękę związaną za plecami". Radosław Sikorski mówił, że wojna skończy się, kiedy Rosja uzna, że inwazja była błędem.

Szef NATO: Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium

Szef NATO: Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium

Źródło:
Reuters, PAP

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi na początku czerwca Francję - poinformowały w czwartek Pałac Elizejski oraz Biały Dom. Weźmie udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, spotka się także z francuskim przywódcą Emmanuelem Macronem.

Joe Biden przyleci do Europy

Joe Biden przyleci do Europy

Źródło:
PAP

Aktor Nick Pasqual jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki, hollywoodzkiej wizażystki Allie Shehorn. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta złożyła wniosek o zakaz zbliżania się do niej byłego chłopaka - poinformowała prokuratura hrabstwa Los Angeles.

Prokuratura: aktor miał wielokrotnie dźgnąć nożem byłą partnerkę. Potem próbował uciec za granicę

Prokuratura: aktor miał wielokrotnie dźgnąć nożem byłą partnerkę. Potem próbował uciec za granicę

Źródło:
da.lacounty.gov, People, Los Angeles Times

82 tysiące euro próbował przemycić przez polsko-ukraińską granicę 40-letni obywatel Ukrainy. Gotówka znajdowała się w bagażu mężczyzny. Zostało wobec niego wszczęte postępowanie skarbowe.

Chciał przewieźć przez granicę 82 tysiące euro

Chciał przewieźć przez granicę 82 tysiące euro

Źródło:
PAP

"Ktoś tu szaleje nie tylko w niedzielę", "kiedy proboszcz to lokalny pirat" - komentują ironicznie internauci opublikowane w sieci zdjęcie znaku zakazu. Bo stoi on w dziwnym miejscu i dotyczy tylko jednej osoby. Nie wszyscy wierzą, że znak jest prawdziwy. A jest.

Czy "proboszcz to lokalny pirat"? Gdzie stoi ten znak

Czy "proboszcz to lokalny pirat"? Gdzie stoi ten znak

Źródło:
Konkret24

Zarzut zabójstwa usłyszał 46-latek, który śmiertelnie pobił 67-letniego mężczyznę. Jak przekazała policja, sprawca kopał i bił go po całym ciele, a później po nim skakał. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi mu dożywocie.

"Kopał i bił po całym ciele". Odpowie za zabójstwo

"Kopał i bił po całym ciele". Odpowie za zabójstwo

Źródło:
tvn24.pl

Oddałem auto do zaufanego serwisu. O tym, że wychuchane subaru jest wrakiem, dowiedzieliśmy się od znajomych, którzy zauważyli je w rowie - opowiada Marcin z Łasku. Mechanik rozbił należące do jego narzeczonej auto w styczniu. - Chciałem się dogadać, ale właściciel chce za wszelką cenę zrobić na mnie dobry interes - kontruje Bartłomiej, który miał serwisować auto. Sprawa skończy się w sądzie. 

Mechanik rozbił się sportowym autem klienta. Pojechał z dziećmi na "jazdę testową"

Mechanik rozbił się sportowym autem klienta. Pojechał z dziećmi na "jazdę testową"

Źródło:
tvn24.pl

"Fundamentalne jest to, żeby wyglądało, że rzeczywiście było zrealizowane w sposób niebędący promocją kogokolwiek z Solidarnej Polski... W jakiej formie to zrobicie, to już..." - między innymi takie słowa padają z ust Marcina Romanowskiego na kolejnych ujawnionych w TVN24 taśmach. W specjalnym wydaniu "Czarno na białym" nagrania komentowali dziennikarze TVN24 i tvn24.pl, którzy od dawna zajmują się sprawą Funduszu Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Żeby wyglądało, że było zrealizowane w sposób niebędący promocją Solidarnej Polski"

Nowe taśmy. "Żeby wyglądało, że było zrealizowane w sposób niebędący promocją Solidarnej Polski"

Źródło:
TVN24

Członkowie komisji konkursowej w ministerstwie musieli zmieniać wcześniej przyznane punkty, tak, by dostosować je do decyzji ówczesnego ministra Kamila Bortniczuka - mówił w TVN24 Grzegorz Łakomski, autor tekstu o wynikach kontroli NIK w resorcie sportu i turystyki.

Łakomski: Bortniczuk podejmował decyzję bez uwzględnienia ocen komisji konkursowej

Łakomski: Bortniczuk podejmował decyzję bez uwzględnienia ocen komisji konkursowej

Źródło:
TVN24

W wyborach europejskich Polacy wybiorą 53 europosłów na kolejną kadencję Parlamentu Europejskiego. Co warto wiedzieć przed głosowaniem? Oto przewodnik, który w prosty sposób wyjaśnia, jak przebiegają wybory w Unii Europejskiej.

Przewodnik po eurowyborach w siedmiu infografikach. To warto wiedzieć

Przewodnik po eurowyborach w siedmiu infografikach. To warto wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl

W Poznaniu odbyła się kampanijna potańcówka Koalicji Obywatelskiej i Lewicy pod hasłem "DJ-sety dla psychiatrii dziecięcej". DJ-ami byli między innymi posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i poseł KO Marcin Bosacki. Wybory do europarlamentu już 9 czerwca.

Wspólna lista wyborcza nie, wspólna impreza - tak. Joanna Scheuring-Wielgus i Marcin Bosacki dali czadu

Wspólna lista wyborcza nie, wspólna impreza - tak. Joanna Scheuring-Wielgus i Marcin Bosacki dali czadu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Na jednym z poznańskich osiedli zauważono rzadki gatunek ptaka - orłosępa brodatego. Ptak ten zazwyczaj nie występuje w Polsce. Dzięki specjalnemu nadajnikowi wiemy, że ten osobnik wykluł się dwa lata temu we Francji, skąd też przyleciał. Gatunek ten jest wpisany do Czerwonej księgi gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

Potężny ptak wylądował nagle na parapecie. Wiadomo, skąd przyleciał. Nagranie

Potężny ptak wylądował nagle na parapecie. Wiadomo, skąd przyleciał. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl, ptakipolski.pl

Serwis AirlineRatings.com opracował ranking najlepszych linii lotniczych świata. Czołówkę zestawienia zdominowali przewoźnicy spoza Europy. Część z nich oferuje połączenia także z polskich lotnisk.

Oto najlepsze linie lotnicze świata. Powrót dawnego lidera

Oto najlepsze linie lotnicze świata. Powrót dawnego lidera

Źródło:
CNN

Film Ewy Ewart "Do ostatniej kropli" został uznany za najlepszy dokument w dwóch kategoriach i wygrał Grand Prix World Media Festivals w Hamburgu. Tytuł można zobaczyć w TVN24 GO.

Film Ewy Ewart z Grand Prix festiwalu w Hamburgu

Film Ewy Ewart z Grand Prix festiwalu w Hamburgu

Źródło:
TVN24