Święto Niepodległości w stolicy. Zamknięte ulice w centrum, komunikacja na objazdach

Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości
Przygotowania do obchodów Święta NiepodległościTVN24
wideo 2/4
Przygotowania do obchodów Święta NiepodległościTVN24

Obchody Święta Niepodległości oznaczają wiele utrudnień w ścisłym centrum miasta i nie tylko. W planach jest kilkadziesiąt wydarzeń, a pośród nich trzy - Bieg Niepodległości, marsz środowisk narodowych i parada motocyklistów - powodujące najwięcej zmian w organizacji ruchu. Mieszkańcy muszą liczyć się z tym, że część ulic zostanie zamknięta. Autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pełne będą oficjalnych uroczystości, jak i wydarzeń kulturalnych, happeningów i przemarszów. Tradycyjnie, na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana warty.

Przez cały dzień, w różnych częściach miasta, planowane są mniejsze i większe zgromadzenia. W środę ratusz podawał, że zarejestrowano ich 20, a największe to marsz narodowców, który wyruszy o godzinie 14 z ronda Dmowskiego, a po dwóch godzinach dotrze na błonia Stadionu Narodowego. Wcześniej odbędzie się też Bieg Niepodległości na trasie: Stawki - Rakowiecka - Stawki. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około 10 tysięcy osób.

W planach jest też przejazd motocyklistów. MotoParada Niepodległości odbędzie się na trasie Sulejówek - Ursynów w godzinach 12-17.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Policja i ratusz będą na bieżąco informować o utrudnieniach

Stołeczny ratusz zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej i śledzenia strony internetowej oraz mediów społecznościowych Warszawskiego Transportu Publicznego, gdzie będzie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu. Tego dnia urzędnicy będą prowadzili relację na żywo z wprowadzanych modyfikacji. Na ulicach, w ważnych komunikacyjnie punktach, będzie także pracowało 20 informatorów, w tym trzech mobilnych, w radiowozach. W mieście rozlokowanych zostanie około 50 posterunków nadzoru ruchu.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak zapowiadał, że informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym będą zamieszczane na Twitterze warszawskiej policji. Spora część ulic będzie systematycznie wyłączana z ruchu w zależności od wydarzeń, które będą się akurat odbywać. - Już teraz możemy się spodziewać utrudnień w ścisłym centrum Warszawy, biorąc pod uwagę kilkadziesiąt wydarzeń, które będziemy zabezpieczać – podkreślił.

Policjant zaznaczył, że informacje o utrudnieniach zamieszczono także na stronie internetowej KSP. Policja publikuje tam komunikat nawigacyjny Wód Polskich dotyczący zamknięcia drogi wodnej Wisły na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Droga, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości, będzie zamknięta między godzinami 12 a 21.

Funkcjonariuszy w piątek będzie można spotkać na wielu ulicach i w miejscach dojazdowych, jak dworce i poszczególne stacje metra. - Czuję się zobowiązany aby zapewnić społeczeństwo, warszawiaków, wszystkie osoby, które udają się na patriotyczne uroczystości, że nad ich bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści i najlepsi policjanci z kraju - powiedział w czwartek rzecznik Komedy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Zapewnił też, że policjanci od miesięcy przygotowują się do zabezpieczenia planowanych na 11 listopada imprez i uroczystości.

Przygotowania prowadziło też miasto. - Komendant policji zwrócił się z prośbą o usunięcie metalowych koszy na śmieci oraz rowerów Veturilo i hulajnóg. Tak samo jak w ubiegłych latach, ulica Marszałkowska, zarówno do strony ulicy Świętokrzyskiej, jak i od strony placu Konstytucji będzie zabezpieczona betonowymi przegrodami. To dodatkowe utrudnienie, które będzie powodować dużo wcześniejsze wyłączenie i dużo późniejsze udrożnienie tej ulicy - zapowiedział w środę Michał Domaradzki, szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ratuszu.

Zmiany przy placu Piłsudskiego i na Krakowskim Przedmieściu

W związku z uroczystą odprawą wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza i wydarzeniami państwowymi 11 listopada przez cały dzień wyłączone z parkowania okolice placu Piłsudskiego. Chodzi między innymi parkingi przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, Hotelem Raffles Europejskim, Galerią "Zachęta", plac Teatralny, ulice Królewską na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej, Wierzbową i Moliera.

Ponadto w godzinach 10-14 wskazane wyżej ulice zostaną także wyłączone z ruchu. Wtedy czasowych wstrzymań ruchu należy się także spodziewać podczas przemarszu pododdziałów z placu Teatralnego ulicami: Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem na plac Piłsudskiego oraz przemarszu poddziałów i grup rekonstrukcyjnych po zakończeniu uroczystości.

W piątek z ruchu wyłączone będzie Krakowskie Przedmieście.

Plac Piłsudskiegotvn24

Zgromadzenia i przemarsze - lista

W Narodowe Święto Niepodległości odbędą się także liczne zgromadzenia i przemarsze, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym. Oto lista tych, które mogą powodować spore utrudnienia:

- w godz. 6-19 w rejonie stacji Warszawa Śródmieście i metra Centrum oraz u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater; - w godz. 8-22 na pl. Na Rozdrożu, w rejonie pomnika Romana Dmowskiego; - w godz. 11.30-13 na pl. Weteranów 1863 r., połączone z przemarszem ulicami: al. "Solidarności", Targowa, 11 listopada, Ratuszowa, Namysłowska, Szymanowskiego, Dąbrowszczaków, pl. Hallera; - w godz. 13-19 na pl. Unii Lubelskiej i przemarsz trasą: Puławska, Goworka, Belwederska, Al. Ujazdowskie, Szucha, pl. Unii Lubelskiej; - w godz. 13-19 u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Złotej, a następnie przemarsz na pl. Bankowy; - w godz. 13-19 zgromadzenie przy ul. Marszałkowskiej (200 metrów od ronda Dmowskiego), skąd nastąpi przejście na plac Konstytucji; - w godz. 14-16 przy ul. Walcowniczej, a następnie przejście przed Kulturotekę przy ul. Bystrzyckiej; - w godz. 14-17 przy ul. Marszałkowskiej 1, a następnie przejście przez pl. Zbawiciela, ul. Mokotowską, ul. Piękną, Al. Ujazdowskimi do pl. Trzech Krzyży; - w godz. 17-21 na placu Trzech Krzyży i przemarsz Al. Ujazdowskimi przed gmach Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kierowcy w miarę możliwości powinni omijać rejon ścisłego centrum Warszawy. Ulice w pobliżu uroczystości, wydarzeń i przemarszów mogą być zamykane dla ruchu, podobnie jak ulice poprzeczne. Czasowych wyłączeń należy spodziewać się między innymi na Marszałkowskiej na odcinku od pl. Konstytucji do Świętokrzyskiej; w ciągu Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego, aleja Poniatowskiego na odcinku od ulicy Emilii Plater do ronda Waszyngtona; ciągu Świętokrzyska, Tamka, most Świętokrzyski; na ulicy Wybrzeże Szczecińskie między mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego; na Wisłostradzie na odcinku od Ludnej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Marsz z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego

O godzinie 14 z ronda Dmowskiego ruszy marsz organizowany przez środowiska narodowe. Jego trasa wiedzie przez Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, ulicę Siwca na błonia Stadionu Narodowego. Zgromadzenie ma potrwać do około godziny 19. Będzie ono generowało duże utrudnienia.

"W przypadku Marszu Niepodległości zmiany w ruchu będą wprowadzane operacyjnie przez policję, dlatego trudno określić w jakich godzinach autobusy i tramwaje będą kierowane na trasy objazdowe. Zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej wynikające z tych zmian w ruchu drogowym są ze sobą powiązane - wyłączane równolegle będą różne odcinki ulic; także te, które mogą pełnić funkcję tras objazdowych" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, zachęcając do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych - Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi.

W związku ze skierowaniem autobusów i tramwajów na objazdy, miasto zdecydowało o uruchomieniu dodatkowych kursów metra. Pociągi linii M1 i M2 będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością w godzinach 11-19. - Przygotujemy rezerwowe składy pociągów metra, jeśli by była taka potrzeba, żeby zapewnić większą dostępność miejsc - zapowiedziała dyrektor ZTM Katarzyna Strzegowska. Przypomniała także, że bilety wszystkich rodzajów WTP i KM są wzajemnie honorowane.

Marsz narodowców 2021TVN24

32. Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów

O godzinie 11.11 ze skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Stawki wystartują uczestnicy 10-kilometrowego Biegu Niepodległości. Uczestnicy najpierw będą biec wschodnimi jezdniami (prowadzącymi w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław") ciągu ulic: al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości. Zawodnicy zawrócą na skrzyżowaniu z Rakowiecką. Następnie pobiegną przeciwległymi nitkami ciągu: al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II (czyli w prowadzącymi w kierunku Mokotowa). Zawodnicy przebiegną wiaduktami nad skrzyżowaniem al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich.

W związku z organizacją startu i mety biegu w godz. 3-18 zamknięte zostaną obie nitki al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza. Kolejne wyłączenie nastąpi o godz. 9. Wówczas dla ruchu zamknięte zostaną: rondo Zgrupowania AK "Radosław" - ruch utrzymany będzie wyłącznie w relacji al. Jana Pawła II (od strony Żoliborza) - Okopowa; z Okopowej nie będzie dojazdu do ronda Zgrupowania AK "Radosław"; ruch będzie przekierowany na Powązkowską, Burakowską, Kłopot, al. Jana Pawła II (w kierunku Żoliborza); ul. Słomińskiego - na odcinku od ul. Pamiętajcie o Ogrodach do ronda Zgrupowania AK "Radosław"; objazd będzie prowadził ulicami: Pamiętajcie o Ogrodach, Kłopot, al. Jana Pawła II (w kierunku Żoliborza). Drogi te pozostaną zamknięte od godz. 14.30.

Bieg Niepodległości odbędzie się po raz 32.Miasto Stołeczne Warszawa / Facebook

W godz. 9.30-14 wyłączony z ruchu zostanie kolejny fragment al. Jana Pawła II od Anielewicza do al. "Solidarności", natomiast w godz. 10.30-14 pozostała część trasy. Ruch ulicami poprzecznymi, m.in.: al. "Solidarności", Grzybowską, Świętokrzyską, Prostą, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i będzie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Autobusy, których trasy prowadzą ulicami na trasie Biegu Niepodległości i Marszu Niepodległości oraz ulicami poprzecznymi, będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi. Trasa linii 518 zostanie skrócona do Metra Marymont.

Trasa 32 Biegu Niepodległości biegniepodleglosci.waw.pl

Parada motocyklowa ruszy z Sulejówka

11 listopada na swój tradycyjny sposób uczczą także miłośnicy motocykli. O godz. 10.30 przed Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku rozpocznie się MotoParada Niepodległości 2022. Po godz. 12, po wspólnym odśpiewaniu hymnu, motocykliści wyruszą w przejazd.

Jego trasa została zaplanowana następującymi ciągami: al. Piłsudskiego (Sulejówek), Moczarskiego (Sulejówek), Armii Krajowej, 1 Praskiego Pułku, Niemcewicza, Wspólna, Korkowa, Stepowa, Okularowa, Marsza, rondo Mościckiego, Płowiecka, Grochowska, rondo Wiatraczna, al. Stanów Zjednoczonych, Trasa Łazienkowska, pl. Na Rozdrożu, al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, Sikorskiego, Dolinka Służewiecka, Rzymowskiego, Puławska, Płaskowickiej, Sójki.

Zawieszone tramwaje i linia zastępcza

"Ze względu na przewidywane długotrwałe utrudnienia w ruchu w centrum zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 4, 13, 22 i 78. Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 72 o trasie: Oś. Górczewska, Górczewska, Powstańców Śląskich, Połczyńska, Wolska, al. "Solidarności", most Śląsko-Dąbrowski, al. "Solidarności", Targowa, 11 Listopada, Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Annopol, Żerań Wschodni.

Na trasy zmienione będą kierowane tramwaje linii 7, 9, 15, 17, 20, 23, 24, 26, 33, 35.

Zakaz noszenia broni w Warszawie

11 listopada w Warszawie, a także Wrocławiu i Krakowie, obowiązuje zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Zakaz został wprowadzony rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji. W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia czytamy, że zakaz jest konieczny do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych, a także zgromadzeń publicznych. W uzasadnieniu rozporządzenia podano "przewidywaną kilkusettysięczną liczbę uczestników różnego rodzaju wydarzeń", wspomniano też o "sytuacji międzynarodowej". Zdaniem autorów, zakaz wyeliminuje też ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym niebezpieczeństwo dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych i jej użycia.

- W tych trzech miastach, które objęliśmy zakazem, są zgłoszone demonstracje lub dochodziło w nich do różnego rodzaju zakłóceń w poprzednich latach - tłumaczył PAP wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. - Pamiętamy, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna, więc może dojść do prowokacji. Zawsze w sprawach bezpieczeństwa trzeba brać pod uwagę najczarniejsze scenariusze. Są pewne siły na wschodzie, którym zależy, żeby destabilizować Polskę i inne kraje europejskie - wskazywał Wąsik.

Autorka/Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Saturn - kundel z podwarszawskiego schroniska - stał się dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt informuje teraz, że lekarz weterynarii, który okaleczył psa, usłyszał wyrok.

Wyciął nerkę Saturnowi i przeszczepił innemu psu. Sąd skazał lekarza weterynarii

Wyciął nerkę Saturnowi i przeszczepił innemu psu. Sąd skazał lekarza weterynarii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pięć tysięcy złotych mandatu i 10 punktów karnych kosztowało 20-latka driftowanie na parkingu przed sklepem w Piasecznie. Wszystkiemu przyglądali się członkowie jego rodziny, a ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć".

Driftował na parkingu. Jego ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć"

Driftował na parkingu. Jego ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Skrzywdził rodzinę, odebrał ojca dzieciom - mówią o Łukaszu Ż. żona i matka zmarłego 37-letniego Rafała. Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej w czwartek zostanie przewieziony z Niemiec do Polski. Prokuratura przedstawi mu zarzuty.

Matka ofiary wypadku na Trasie Łazienkowskiej o Łukaszu Ż.: zasługuje na najwyższą karę, jaka jest w Polsce

Matka ofiary wypadku na Trasie Łazienkowskiej o Łukaszu Ż.: zasługuje na najwyższą karę, jaka jest w Polsce

Źródło:
"Uwaga!" TVN, tvnwarszawa.pl

- Moją rolą, jako mamy, jest zadbać o to, żeby dzieci nie zapomniały, jaki był tatuś. Każdej nocy o tym rozmawiamy, krzyczymy: "tatusiu, kochamy cię" - tak mówi wdowa po panu Rafale, który zginął dwa miesiące temu w wypadku na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Auto, którym jechała cała rodzina, staranował swoim samochodem Łukasz Ż. 14 listopada mężczyzna trafi z Niemiec prosto w ręce polskich służb.

"Każdej nocy krzyczymy do taty: dobranoc, tatusiu, kochamy cię"

"Każdej nocy krzyczymy do taty: dobranoc, tatusiu, kochamy cię"

Źródło:
Fakty TVN

W miejscowości Jedlińsk pod Radomiem dachowała karetka, która wracała z wezwania, bez pacjenta. "Jechało nią dwóch mężczyzn, jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi trafił do szpitala" - podała policja. Prokuratura wyjaśnia, kto był sprawcą wypadku.

Dachowała karetka, zginął ratownik. Prokuratura: ambulans wjechał na czerwonym świetle

Dachowała karetka, zginął ratownik. Prokuratura: ambulans wjechał na czerwonym świetle

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Policjant z Ostrołęki wracał po służbie do domu, gdy zobaczył siedzącego na poboczu mężczyznę. Pieszy był wyraźnie zdezorientowany, na nogach miał klapki. Funkcjonariusz pomógł wyziębionemu mężczyźnie, który miał zamiar pieszo dotrzeć do domu. Miał jeszcze 30 kilometrów.

Siedział na poboczu, na nogach miał klapki. Mówił, że idzie do domu

Siedział na poboczu, na nogach miał klapki. Mówił, że idzie do domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Twarz miał zakrytą szalikiem, a na głowie kaptur. Groził pracownikom stacji paliw przedmiotem przypominającym broń palną. Ukradł pieniądze z kasy i uciekł w kierunku drogi wojewódzkiej numer 7.

Pracownikom stacji paliw groził bronią, uciekł z gotówką

Pracownikom stacji paliw groził bronią, uciekł z gotówką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zakończyło się śledztwo w sprawie ataku w szkole w Kadzidle (Mazowieckie). 18-letni Albert G. zaatakował uczniów. Do szpitali trafiły trzy osoby. Tuż po zdarzeniu nożownik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Po roku od zdarzenia stanie przed sądem.

"Planował zabójstwo co najmniej ośmiu uczniów"

"Planował zabójstwo co najmniej ośmiu uczniów"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę przed Sądem Okręgowym w Warszawie mowy końcowe wygłosili obrońcy oskarżonych w sprawie o zabójstwo byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony. To jedna z najgłośniejszych zbrodni początku lat 90. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku.

Zabójstwo Jaroszewiczów. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku

Zabójstwo Jaroszewiczów. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku

Źródło:
PAP

Policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku pod Legionowem. Ranni zostali mężczyźni wykonujący prace na drodze. Obaj stali przed autem, w które wjechał inny kierowca.

Malowali pasy na drodze, w ich auto uderzył inny kierowca. Ranni

Malowali pasy na drodze, w ich auto uderzył inny kierowca. Ranni

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Decyzją Mazowieckiego Konserwatora Zabytków wpisem objęte zostały brama główna wraz ogrodzeniem (trzy przęsła), budynek dyrekcji, hala kolebkowa, części hali spawalni, części hali tłoczni wraz z rampą wjazdową oraz główne ciągi komunikacyjne i teren położony przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie" - poinformowano w środę.

Brama główna FSO wpisana do rejestru zabytków

Brama główna FSO wpisana do rejestru zabytków

Źródło:
PAP

Jak wynika z danych ratusza, przemoc domowa w dalszym ciągu jest silnie związana z płcią i zdecydowana większość osób jej doświadczających to kobiety. A w skrajnych przypadkach może być przyczyną bezdomności. Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności. One bardzo potrzebują wsparcia.

"Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności"

"Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Parking P+R przy stacji metra Młociny przejdzie kompleksową przebudowę. Wymieniona zostanie nawierzchnia, a obiekt zyska rozwiązania, które ograniczą zużycie energii.

Największy parking P+R do przebudowy

Największy parking P+R do przebudowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura przesłuchała już wszystkich świadków w sprawie śmierci 31-latka na plebanii w Drobinie niedaleko Płocka (Mazowieckie). Śledczy mają otrzymać na początku lutego przyszłego roku wyniki badań toksykologicznych zmarłego.

Śmierć na plebanii. Przesłuchali wszystkich świadków, czekają na wyniki badań

Śmierć na plebanii. Przesłuchali wszystkich świadków, czekają na wyniki badań

Źródło:
PAP

75-latkę osaczali przez kilka dni. Przekonali ją, że bierze udział w policyjnej obławie i jest świadkiem incognito. Byli tak wiarygodni, że nie wierzyła prawdziwym policjantom i swoim bliskim, którzy sygnał o jej dziwnym zachowaniu dostali od pracownika banku. Przekazała oszustom ponad pół miliona złotych. Na jej szczęście prawdziwi policjanci działali. Oszuści wpadli w zasadzkę, a teraz zostali oskarżeni o oszustwo, grozi im do 10 lat więzienia.

Zmanipulowali ją tak, że tylko im ufała. Oddała oszustom pół miliona. Wpadli w zasadzkę, staną przed sądem

Zmanipulowali ją tak, że tylko im ufała. Oddała oszustom pół miliona. Wpadli w zasadzkę, staną przed sądem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na terenie powiatu kozienickiego doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem dzikich zwierząt. W Magnuszewie kierowca zderzył się z łosiem, który wbiegł na jezdnię. W Zajezierzu kobieta potrąciła sarnę. Policja przestrzega przed wzmożonym ruchem zwierząt w rejonach zalesionych.

Groźne wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Groźne wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Studenci, którzy nie kupowali dyplomów, ale rzetelnie na nie zapracowali, mają poważne problemy. Po aferze korupcyjnej Collegium Humanum zmieniło nazwę, ale to tylko spotęgowało kłopoty. Część studentów zdecydowała się już na pozew zbiorowy przeciwko uczelni. Materiał Łukasza Łubiana z programu "Polska i Świat" TVN24.

Uczciwi oberwali rykoszetem. Problemy studentów byłego Collegium Humanum

Uczciwi oberwali rykoszetem. Problemy studentów byłego Collegium Humanum

Źródło:
TVN24

Urząd dzielnicy Mokotów zapowiedział, że w najbliższych miesiącach wybudowane zostanie 650 metrów nowej drogi rowerowej w ciągu ulic Domaniewskiej i Suwak. W ramach prac przebudowane zostaną chodniki oraz jedno z przejść dla pieszych.

Przedłużą ścieżkę rowerową w "Mordorze". Zbudują wyniesione skrzyżowanie

Przedłużą ścieżkę rowerową w "Mordorze". Zbudują wyniesione skrzyżowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja zatrzymała 23-letnią mieszkankę warszawskiego Targówka podejrzaną o posiadanie znacznej ilości mefedronu i marihuany. W mieszkaniu kobiety znaleziono m.in. pojemniki z poporcjowanymi narkotykami oraz wagę elektroniczną.

Marihuana i mefedron w mieszkaniu 23-latki. Miały trafić na praskie ulice

Marihuana i mefedron w mieszkaniu 23-latki. Miały trafić na praskie ulice

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Piaseczna w niecałą godzinę dwukrotnie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który prowadził samochód nietrzeźwy i bez prawa jazdy. - Musiałem odwieźć partnerkę do domu - tłumaczył.

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Źródło:
PAP

Auto ciężarowe, dwa busy i samochód osobowy. W środę rano na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Są ranni.

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech obywateli Turcji, w tym podejrzanego o brutalny atak nożem. 23-latek usłyszał już zarzuty: usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod ich wpływem.

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

Źródło:
tvnwarszawa.pl