Najnowsze

Rozbudują SOR w Szpitalu Czerniakowskim. Umowa podpisana, modernizacja potrwa ponad rok

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Szpital Czerniakowski
Szpital Czerniakowski Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plSzpital Czerniakowski

Ratusz podpisał umowę na rozbudowę i doposażenie oddziału ratunkowego Szpitala Czerniakowskiego. Prace za kilkanaście milionów złotych mają potrwać około 14 miesięcy. Urzędnicy zapewniają, że nie wpłyną na możliwości przyjmowania pacjentów.

W piątek ratusz poinformował o podpisaniu umowy na rozbudowę i doposażenie SOR-u Szpitala Czerniakowskiego. - Niemal 30 tysięcy osób w nagłych przypadkach, często z zagrożeniem zdrowia i życia korzysta w ciągu roku z pomocy SOR w Szpitalu Czerniakowskim, dlatego miasto przeznaczyło ponad 13 milionów złotych na gruntowną rozbudowę i przebudowę oddziału - przekazała wiceprezydentka stolicy Renata Kaznowska, cytowana w komunikacie. - Co ważne, w czasie prowadzenia inwestycji SOR będzie nadal funkcjonował i przyjmował pacjentów - podkreśliła.

Wybudują dwie nowe kondygnacje

Urzędnicy przypominają, że SOR Szpitala Czerniakowskiego powstał na bazie izby przyjęć w 2010 roku. W ramach rozbudowy od strony ulicy Stępińskiej powstanie dodatkowa kondygnacja, natomiast od strony ulicy Górskiej wybudowane zostaną dwie kondygnacje wraz z podpiwniczeniem. Przewidziano także modernizację wydzielonej części budynku szpitala w poziomie parteru, obejmującej istniejący SOR. Wykonawca wymieni między innymi posadzki, okna, drzwi oraz bramy wjazdowe.

W komunikacie podano również, jakie funkcje będą pełniły poszczególne pomieszczenia po zakończeniu robót. "Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na parterze znajdą się pomieszczenia SOR, m.in. rejestracja i poczekalnie, gabinety badań, sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. Piętro będzie wykorzystane dla potrzeb administracyjnych" - opisano.

Po modernizacji łączna powierzchnia użytkowa oddziału ratunkowego zwiększy się o 575 metrów kwadratowych.  

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ratusz planuje rozbudowę SOR-u Szpitala Czerniakowskiego Urząd m.st. Warszawy

Dwie karetki wjadą w tym samym czasie

Od strony podwórza będzie funkcjonował osobny wjazd dla karetek oraz wejście dla pieszych. "Po generalnym remoncie podjazdu powstanie możliwość podjazdu pod budynek dwóch karetek jednocześnie. Niezależne wejście główne dla pieszych, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie znajdowało się od strony ulicy Górskiej" - zaznaczono.

"Koszt prac budowlano-instalacyjnych wraz z podstawowym wyposażeniem medyczno-technicznym wyniesie ponad 13 milionów złotych" - informuje ratusz. Wykonawcą jest firma EBS BUD Sp. z o.o. Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Jej przebieg nadzoruje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości