Najnowsze

Ratusz: z powodu suszy wstrzymujemy koszenie trawy

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
Fakty/TVNRatusz wstrzymuje koszenie trawników w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)

Co najmniej do połowy maja w Warszawie nie będą koszone trawniki. Taką decyzję stołeczny ratusz podjął ze względu na panującą suszę. Wcześniej apelowali o to miejscy aktywiści.

"W zależności od warunków pogodowych, pierwsze koszenie planujemy w połowie maja. Rzadsza pielęgnacja polepsza warunki na wyspach ciepła, tam, gdzie jest większa wilgotność pozostawiamy naturalne łąki" - napisała w niedzielę na Twitterze Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Decyzją tą objęte są wszystkie tereny miejskie, a pisma w tej sprawie dostaną również burmistrzowie dzielnic.

Dwa dni wcześniej przedstawiciele stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zaapelowali do władz Warszawy, aby w obliczu suszy wstrzymały koszenie stołecznych trawników. Natomiast radni MJN złożyli w tej sprawie interpelacje w swoich dzielnicach.

"Jednym z podstawowych działań jakie może ograniczyć wysychanie gleby jest zaprzestanie koszenia trawników. Wysoka trwa lub powstałe łąki zdecydowanie lepiej zatrzymują wilgoć w glebie, która w tym roku będzie dla wszystkich organizmów bardzo cenna. Wygolona kosiarkami ziemia wysycha bardzo szybko, a wraz z nią wysycha też wszelka zieleń. Jest to też oszczędność finansowa dla dzielnicy, w trudnych czasach skutków finansowych epidemii" - czytamy w interpelacji Łukasza Porębskiego, radnego MJN z Żoliborza.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o wywołanym łagodną zimą i brakiem opadów niskim stanie wody w Wiśle:

Niski poziom wody w Wiśle

Niski poziom wody w Wiśle
Niski poziom wody w WiśleMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fakty/TVN

Pozostałe wiadomości