Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze. "Pięć tysięcy porcji potraw"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab
Źródło:
PAP
TVN24Warszawskie Spotkanie Wigilijne [zdjęcie archiwalne]

Zupa z 200 kilogramów grzybów, 500 kg ryby i 2000 jaj zużyją kucharze do przygotowania potraw na XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Wystąpią między innymi Czesław Mozil i Kuba Jurzyk.

Jak przekazał urząd miasta, w związku ze spotkaniem, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, ulica Ząbkowska zostanie świątecznie przystrojona. Kucharz Grzegorz Parczewski ugotuje zupę z 200 kilogramów grzybów i przygotuje pięć tysięcy porcji wigilijnych potraw z 100 kg warzyw, 500 kg ryby, 500 kg mąki, 2000 jaj i 1500 l wody.

Na najmłodszych w Centrum Kreatywności Targowa przy ulicy Targowej 56 będzie czekał święty Mikołaj. Dzieci będą tam mogły wziąć udział w zajęciach, podczas których stworzą prezenty dla bliskich i zrobią pamiątkowe zdjęcie.

Czesław Mozil i Kuba Jurzyk

Uczestnicy spotkania będą też mogli zaśpiewać kolędy. Pomogą w tym Kuba Jurzyk z zespołem, Trupa Teatralna Warszawiaki, a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości.

"Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" to przedsięwzięcie, w którym muzykowi akompaniują dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju. Ma na celu zaprezentowanie młodych muzykujących ludzi. W jego ramach są rejestrowane piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje wideo z planu zdjęciowego.

Poza tym aktorzy Teatru Akt wprowadzą widzów w świat pantomimy, prezentując oryginalne kreacje i niezwykłe stroje.

Pomoce dla niepełnosprawnych

XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne będzie dostępne dla niepełnosprawnych. Oba wejścia na imprezę od ulicy Targowej i od ulicy Brzeskiej, a także wejścia do namiotów będą wyposażone w podjazdy dla wózków. Przy wejściach i na terenie imprezy będzie też służyło pomocą 5 asystentów osób niepełnosprawnych. Ratusz zapewni także obecność na scenie tłumacza języka migowego.

Będzie też na niej zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Prowadzący imprezę ma zapowiadać jej punkty w sposób przybliżający wydarzenia osobom słabowidzącym lub niewidomym.

W ubiegłych latach również pisaliśmy o Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym:

Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Warszawiacy spotkali się przy wspólnym stoleTVN24
wideo 2/3

Źródło: PAP

ab