Poranek bez kolejek przed Narodowym. "Weryfikujemy smsy i potwierdzenia"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zmiana organizacji szczepień w punkcie na Stadionie Narodowym
Zmiana organizacji szczepień w punkcie na Stadionie NarodowymTVN24
wideo 2/2
Zmiana organizacji szczepień w punkcie na Stadionie NarodowymTVN24

Po wczorajszych kolejkach do punktu na Stadionie Narodowym, zmieniono tam organizację szczepień. Osoby, które wchodzą na stadion, są weryfikowane pod kątem godziny, na którą zostały zarejestrowane. W środę rano kolejek nie było.

We wtorek, przed punktem szczepień na Stadionie Narodowym, ustawiały się długie kolejki. Oczekujące w nich osoby skarżyły się, że pomimo rejestracji na konkretną godzinę, muszą czekać nawet trzy. Wśród oczekujących emocje były duże. Dochodziło nawet do rękoczynów. Jak ustaliliśmy, przyczyny tworzenia kolejek były dwie: zwiększenie dziennej liczby szczepień z dwóch do trzech tysięcy osób i przychodzenie przed wyznaczoną godziną.

"Weryfikujemy SMS i potwierdzenia"

W środę rano przed stadionem był reporter TVN24 Paweł Łukasik. Z jego relacji wynika, że kolejek już nie ma. - Ograniczyliśmy kolejki poprzez to, że ustawiliśmy ludzi w cztery rzędy, w zależności na którą godzinę przychodzą. Oczywiście, jeśli ktoś przychodzi nie na swoją godzinę, musi poczekać. Weryfikujemy SMS i potwierdzenia. Apelujemy, żeby wszyscy przychodzili na czas - powiedział w rozmowie z reporterem TVN24 Włodzimierz Dola, prezes zarządu spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

- Dzisiaj mieliśmy sytuację, że kilka osób przyszło około godziny siódmej, a miały termin wyznaczony na jedenastą czy trzynastą - dodał Dola. Zapowiedział, że osoby, które przyjdą za wcześnie, będą mogły wejść na stadion. Przygotowano dla nich ławki, gdzie mogą poczekać.

Dodał, że dzisiaj zaplanowano zaszczepienie 3,5 tysiąca osób.

"250 szczepień na godzinę"

O szczegółach związanych z nową organizacją szczepień Paweł Łukasik rozmawiał z Arturem Zaczyńskim, dyrektorem szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. - Procesy są przygotowane w tej chwili na 250 szczepień na godzinę, co daje nam łączną liczbę trzech tysięcy osób. Jeżeli jednocześnie weszło 320 osób, to procesy wyszczepienne uległy spowolnieniu a nawet zastojowi. Kiedy cały tłum napierał, nie było możliwości selekcji osób - powiedział.

Zaczyński podkreślił, że każdy ma swoją godzinę i w masowych punktach szczepień jest ona bardzo istotna. Lekarz tłumaczył, że cały proces trwa 15 minut, jednorazowo wpuszczane są 64 osoby, co daje łącznie około 250 osób na godzinę. – Zaczęliśmy przed godziną ósmą. Wobec tego osoby zapisane na tę godzinę dotarły tam o czasie. Kolejne godziny są uwalniane z ośmiominutowym wyprzedzeniem, żeby te osoby zdążyły się zarejestrować. Na razie jest to całkowicie płynne – zaznaczył Zaczyński.

Podkreślił, że wymagało to przemodelowania procesów, ale na uspokojenie sytuacji przed punktem szczepień wpłynęła również świadomość osób, które nie napierają, żeby dostać swoją dawkę.

Mimo to jeszcze przed otwarciem punktu doszło do kilku incydentów. – Na parking przyjechało bardzo dużo samochodów, a w nich osoby z różnych godzin, które przechodząc barierki starały się dostać się jak najszybciej. Zauważyli, że są pewne reguły i kanały dystrybucji i to zadziałało. Jak już reszta pacjentów ustawiła się w kolejce, wszyscy zrozumieli, że są godziny pełne, 15 po, 30 po i 45 – wyjaśnił Zaczyński.

Dodał, że jeśli ktoś się spóźni na swoją godzinę, do punktu szczepień wejdzie w kolejnym przedziale czasowym.

Zaczyński stwierdził ponadto, że jeśli szczepienie 3,5 tysiąca osób będzie przebiegać płynnie, punkt przy stadionie będzie rozwijany. - Chcemy osiągnąć około 10 tysięcy osób dziennie - zapowiedział.

Zmiana organizacji szczepień

We wtorek wieczorem na stronie Szpitala Narodowego poinformowano, że od środy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji szczepień. Potwierdzono, że we wtorek problemem były osoby pojawiające się zbyt wcześnie. "Powodowały tworzenie się kolejek i niepotrzebny stres u osób, które przybyły na właściwą godzinę" – zaznaczono.

W komunikacie wskazano, że aby punkt szczepień działał prawidłowo, konieczne jest przestrzeganie panujących w nim zasad, a przede wszystkim przychodzenie na szczepienie o wyznaczonej godzinie. "Punkt działa codziennie w godzinach od 8 do 20, a mimo to przed bramami PGE Narodowego przed godziną 8 potrafi się zgromadzić ponad 200-osobowa kolejka. Osoby przyjeżdżające na szczepienie pojawiają się z cztero-, a nawet sześciogodzinnym wyprzedzeniem" – napisano.

Na koniec zaapelowano o punktualność i zapewniono, że szczepionek nie zabraknie.

Autorka/Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Część chodnika wzdłuż ulicy Mokotowskiej do niedawna zajmowały samochody. Teraz piesi odzyskali całość tej przestrzeni, a kierowcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe na jezdni. Mimo zmian ulica wciąż pozostaje dwukierunkowa.

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Prymasa Tysiąclecia. Jeden z nich to nieoznakowany policyjny radiowóz. Nikomu nic się nie stało.

Zderzenie z udziałem nieoznakowanego radiowozu w Alejach Jerozolimskich

Zderzenie z udziałem nieoznakowanego radiowozu w Alejach Jerozolimskich

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwaje nie będą jeździły fragmentem Alej Jerozolimskich. Konieczna jest naprawa torowiska w jednym z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań tramwajowych - na rondzie Czterdziestolatka - poinformowały Tramwaje Warszawskie. Prace będą się toczyły w sobotę i niedzielę, 27-28 kwietnia.

Tramwajarze na rondzie Czterdziestolatka. Weekend z utrudnieniami

Tramwajarze na rondzie Czterdziestolatka. Weekend z utrudnieniami

Źródło:
PAP

Toyota land cruiser miała założone niemieckie tablice rejestracyjne, ale została skradziona w Czechach. Policjanci z "Kobry" wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego "Orła" przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego o paserstwo.

"Kobra" i "Orzeł" we wspólnej akcji

"Kobra" i "Orzeł" we wspólnej akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

75-latkę przez kilka dni osaczali oszuści. Działali bardzo skutecznie. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej obławie i jest świadkiem incognito. Do tego stopnia, że nie uwierzyła prawdziwym policjantom i swoim bliskim, którzy sygnał o jej dziwnym zachowaniu dostali od pracownika banku. Mimo ostrzeżeń przekazała oszustom ponad pół miliona złotych. Na jej szczęście prawdziwi policjanci działali dalej. Odzyskali prawie całą kwotę i zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą "na policjanta".

Ostrzegali ją policjanci i rodzina. Im nie uwierzyła, oszustom oddała pół miliona

Ostrzegali ją policjanci i rodzina. Im nie uwierzyła, oszustom oddała pół miliona

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W 38. rocznicę awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga". Zorganizowany został przez białoruskich aktywistów niezależnych organizacji społecznych i przedstawicieli diaspory.

Ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga"

Ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga"

Źródło:
PAP

Uczelniana Komisja Wyborcza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosiła, że wybory rektora odbędą się 6 maja, a jedyną kandydatką jest prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska. Urzędujący rektor prof. Zbigniew Gaciong wyraził niepokój w związku z tą decyzją.

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Źródło:
PAP

Zatrzymali do kontroli kierowcę tira, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. To był początek jego kłopotów. Jak się okazało, złamał zakaz prowadzenia, a ponadto nie posiadał karty zalogowanej w tachografie cyfrowym i - jak oświadczył - nigdy takiej nie miał.

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę, 1 maja, na ulice stolicy powrócą zabytkowe autobusy i tramwaje. Dwa brzegi Wisły połączą promy, a nad Zegrze popłynie statek Zefir.

Wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje. Brzegi Wisły połączą promy i wypłynie Zefir

Wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje. Brzegi Wisły połączą promy i wypłynie Zefir

Źródło:
PAP

Aktywistki i aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie blokowali w piątek rano most Świętokrzyski. "To nie koniec na dzisiaj" - zapowiedzieli i słowa dotrzymali. Koło południa protestowali na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej w centrum Warszawy, a po południu w Alejach Jerozolimskich. Walczą w ten sposób, jak twierdzą, o lepszy transport publiczny i zwracają uwagę na katastrofalne zmiany klimatyczne.

Przyklejali się do jezdni, blokowali ruch w centrum Warszawy

Przyklejali się do jezdni, blokowali ruch w centrum Warszawy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 napisał czytelnik, który był pasażerem lotu na trasie Bukareszt-Warszawa. Z jego relacji wynika, że podczas lądowania w samolot uderzył piorun. Jak opisał, w kabinie było słychać huk i widać oślepiające światło. Rzecznik przewoźnika potwierdził zdarzenie.

"Jeden wielki huk i oślepiające światło". W lądujący samolot uderzył piorun

"Jeden wielki huk i oślepiające światło". W lądujący samolot uderzył piorun

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Przez głupi żart na Lotnisku Chopina 54-latka zepsuła sobie urlop. Mieszkanka Warszawy powiedziała podczas odprawy, że w bagażu ma "jakąś bombę i jakieś narkotyki". Do Egiptu nie poleciała, w dodatku ma do zapłacenia 500 złotych mandatu.

"Mam w bagażu jakąś bombę i jakieś narkotyki". Tak zakończyła podróż do Egiptu

"Mam w bagażu jakąś bombę i jakieś narkotyki". Tak zakończyła podróż do Egiptu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej oficjalnie rozpoczęli sezon pod hasłem "Wiosna wraca rowerem". W sobotę natomiast na ulice wyjadą motocykliści.

Rowerzyści już przejechali, w sobotę ruszą motocykliści

Rowerzyści już przejechali, w sobotę ruszą motocykliści

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarzawa.pl
"Pięć dekad pracy artystycznej". Profesor Antoni Fałat odznaczony za zasługi dla stolicy

"Pięć dekad pracy artystycznej". Profesor Antoni Fałat odznaczony za zasługi dla stolicy

Źródło:
PAP

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz został prezydentem Raciborza, 55-tysięcznego miasta na Śląsku. - To wyzwanie. Nie traktuję tego jako zwieńczenia swojej kariery zawodowej, liczę, że uda się w życiu trochę jeszcze zrobić - mówi nam samorządowiec. 

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tuż przed majówką drogowcy planują frezowanie ulic dookoła placu Teatralnego. Z tego powodu w weekend 27-28 kwietnia Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście nie będą deptakiem. Z kolei przez trzy dni ulice Lipowa i Dobra na Powiślu posłużą za scenografię. Ekipa filmowa będzie tam pracowała od soboty do poniedziałku.

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

Źródło:
PAP