Najnowsze

Część odkrytych basenów już działa. Po weekendzie otworzą Park Wodny Moczydło

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Park Wodny Moczydło został otwartyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPark Wodny Moczydło został otwarty

Odkryta pływalnia w Ośrodku Inflancka od soboty jest otwarta dla gości. Działalność wznowiły już także letnie baseny w Parku Szczęśliwickim i w Parku Kultury w Powsinie. Po weekendzie ratusz zapowiada uruchomienie Parku Wodnego Moczydło.

Po zluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 możliwe było otwarcie miejskich pływalni krytych i odkrytych. Od początku czerwca dostępny jest basen na świeżym powietrzu w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Na razie działa wyłącznie w weekendy, ale po 25 czerwca będzie już czynny codziennie. Na pływalni może przebywać jednorazowo 350 osób.

Działa także pływalnia w Parku Kultury w Powsinie. Obiekt jest czynny codziennie. Na terenie basenu może przebywać jednocześnie maksymalnie 400 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nowe atrakcje w Ośrodku Inflancka

W ten weekend otwiera się pływalnia odkryta w Ośrodku Inflancka. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami maksymalne obłożenie obiektu to 50 procent normalnego limitu. Nie wliczają się do niego osoby, które zostały już zaszczepione dwoma dawkami szczepionki lub preparatem jednodawkowym. Pływalnia będzie czynna codziennie, aż do końca wakacji.

Ratusz podaje, że przy basenach letnich w Ośrodku Inflancka pojawiły się nowe atrakcje. "Zbudowano pawilony letnie, czyli zespół pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefę gastronomiczną i depozytową, wypożyczalnię leżaków, przebieralnie, prysznice oraz taras widokowy" – czytamy w komunikacie. Oprócz tego na odwiedzających czeka 50-metrowa zjeżdżalnia i trzy brodziki.

Letni basen w Ośrodku Inflancka Renata Kaznowska Wiceprezydent m.st. Warszawy / Facebook

Park Wodny Moczydło czynny od wtorku

Urzędnicy zapowiadają, że już we wtorek, 15 czerwca, otwarty zostanie Park Wodny Moczydło na Woli. Do końca wakacji będzie działał codziennie. Podobnie jak w innych obiektach sportowych, obowiązuje w nim limit 50-procentowego obłożenia. Bilety najlepiej kupić przez internet. Chwilowo na miejscu nie działa żadna kasa stacjonarna, są dostępne wyłącznie biletomaty.

Park Wodny Moczydło ma w swojej ofercie 50-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjny z wodnym placem zabaw o powierzchni prawie trzech tysięcy metrów kwadratowych, trzy zjeżdżalnie, sztuczną rzekę, kurtyny wodne i plac zabaw.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM