Chciał iść do więzienia, żeby nie mieszkać z matką. Policja: jego marzenie zostało spełnione

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
KSPZatrzymany mężczyzna

Policjanci z Targówka zatrzymali podejrzanego o kradzież rowerów. 34-letni mężczyzna przyznał, że chciał pójść do więzienia z powodu konfliktów z matką. Teraz policja informuje o areszcie i komentuje: jak widać, marzenie 34-latka zostało spełnione.

Jak przekazała Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, policjanci z Targówka ustalili miejsce pobytu mężczyzny, który w ciągu kilku miesięcy ukradł siedem rowerów o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

- 34-latek ukrywał się przed policjantami, omijając miejsce stałego zamieszkania. Zaczął nocować w pustostanach, żeby nie trafić w ręce funkcjonariuszy - podała. - Kryminalni zatrzymali podejrzanego w kafejce internetowej na terenie Pragi Południe. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów - dodała.

Liczył, że odpocznie w więzieniu

Podczas przesłuchania okazało się, że kilka dni wcześniej na Mokotowie mężczyzna wpadł podczas kradzieży roweru, a komendę opuścił z kilkoma zarzutami. - Zatrzymany twierdził, że miał dość kłótni z matką i to dlatego kradł. Liczył na to, że w końcu trafi do więzienia i tam odpocznie - powiedziała Sulich.

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna trafił do sądu, gdzie - na wniosek śledczych i prokuratury - zastosowano wobec niego areszt na okres trzech miesięcy. Jak widać marzenie 34-latka zostało spełnione, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy kryminalnych zaangażowanych w sprawę - przekazała policjantka.

Za zarzucane czyny mężczyźnie może grozić do pięciu lat więzienia.

W piątek informowaliśmy również o oszustwie metodą "na policjanta CBŚP":

Podejrzani o wyłudzenia metodą "na policjanta CBŚP" (wideo bez dźwięku)
Podejrzani o wyłudzenia metodą "na policjanta CBŚP" (wideo bez dźwięku)KRP I

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości