Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Remont jezdni i torów na Grójeckiej. Zmiany w kursowaniu tramwajów na Ochocie

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plUlica Braci Wagów otwarta

Remont torowiska spowoduje utrudnienia dla kierowców samochodów i pasażerów tramwajów. Ci pierwsi nie skręcą w lewo w Korotyńskiego, drudzy między placami Zawiszy a Narutowicza skazani są w weekend na zastępczą linię autobusową. Zmiana w organizacji ruchu szykuje się także na budowie POW przy węźle Zakręt.

W piątek wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przywrócił połączenia ulicy Braci Wagów z Płaskowickiej.

- Dzień później zmiany w ruchu wprowadzi także wykonawca odcinka drogi ekspresowej S17, który połączy Południową Obwodnicę Warszawy z węzłem Zakręt, skąd kontynuację ma mieć wschodnia część obwodnicy – zapowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Chodzi o fragment zbiegu dróg krajowych numer 2 i 17, czyli ulicy Trakt Brzeski z Szosą Lubelską. W sobotę drogowcy wprowadzą tam zmiany. - Ruch w obu kierunkach w ciągu ulicy Trakt Brzeski i drogi numer dwa zostanie skierowany na jezdnię południową. Będą tu dwa pasy w kierunku centrum i dwa w kierunku granicy miasta – z jednego będzie można skręcić na Szosę Lubelską – tłumaczy rzeczniczka.

Najpierw Grójecka między placami Zawiszy i Narutowicza...

W weekend rozpocznie się kolejny etap prac na Grójeckiej, gdzie od kilku tygodni nie jeżdżą tramwaje. W niedzielę tramwajarze zakończą prace na przejeździe na wysokości Dickensa. Natomiast o północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczną się prace na przejeździe przy Korotyńskiego.

- Nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z Grójeckiej w Korotyńskiego, za skrzyżowaniem, po jego północnej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący Korotyńskiego będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. Prace w tym miejscu potrwają do 22 lipca – precyzuje rzeczniczka.

Z kolei w dniach 11-19 lipca tramwajarze wyremontują tory na pętli placu Narutowicza. Prace zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym, w weekend 11-12 lipca, zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe na wysokości Słupeckiej. Objazd zostanie poprowadzony do zawrotki na wysokości Dalekiej. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały Grójecką od placu Zawiszy do placu Narutowicza.

Zmiany na Grójeckiejum

Na placu Zawiszy składy linii 1 będą zmieniały numer na 9 i kontynuowały jazdę po trasie tej linii, a w przeciwnym kierunku "dziewiątka" zmieni się w "jedynkę". Tramwaje linii 7 dojadą do placu Starynkiewicza, natomiast kursowanie 14 i 25 będzie zawieszone.

Pasażerów będzie woziła tramwajowa linia zastępcza 75, na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza – Grójecka – Banacha. Swoją trasę zmienią autobusy linii 191, które pojadą ul. Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Trasa autobusów linii Z-9 zostanie wydłużona i będzie prowadziła dodatkowo Grójecką, placu Zawiszy, Al. Jerozolimskimi do placu Starynkiewicza.

...później Nowowiejska i Filtrowa od alei Niepodległości do placu Narutowicza

Jak podaje ratusz, w tygodniu od 13 do 17 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicami Nowowiejską i Filtrową od alei Niepodległości do placu Narutowicza. Tramwaje linii 1, 7 i 9 będą dojeżdżały do pętli Banacha. Kursowanie linii 14 i 25 nadal będzie zawieszone. Tramwaje linii 15 pojadą ul. Puławską do Metra Wilanowska. Autobusy linii 191 i Z-9 wrócą na swoje pierwotne trasy. Pasażerowie będą mogli skorzystać z linii zastępczej Z15, której trasa została wytyczona ulicami: pl. Narutowicza– Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Wawelska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza.

Podczas trzeciego etapu w weekend 18-19 lipca tramwaje nie będą kursowały do placu Narutowicza zarówno od strony placu Zawiszy, jak i od alei Niepodległości. Tak jak w pierwszym etapie składy linii 1 i 9 na placu Zawiszy zamienią swoje numery. Numer 7 dojedzie do placu Starynkiewicza, natomiast linia 15 pojedzie Puławską do Metra Wilanowska. Nie będą kursowały składy linii 25. W tym etapie będą jeździły obie linie zastępcze: Z-9 na wydłużonej trasie oraz Z15.

Prace ciepłownicze na Czerniakowskiej

Na Czerniakowskiej będą pracowali ciepłownicy, którzy zaplanowali na wakacje remont komory zlokalizowanej pod wschodnią jezdnią na wysokości Mikkego. Od poniedziałku jezdnia prowadząca w kierunku Bielan będzie zwężona o jeden pas. Wyłączony z ruchu zostanie lewy pas, przy pasie dzielącym jezdnie.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP