Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Kradzieże metodą "na kolec", trzech mężczyzn w areszcie

Najnowsze

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Podejrzani o kradzieże "na kolec"

Grodziscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże metodą "na kolec". Do przestępstw doszło na terenie Warszawy i Grodziska Mazowieckiego. Jak wyjaśnia rzeczniczka powiatowej komendy, sprawcy najpierw przebijali oponę w aucie, a gdy kierowca dokonywał naprawy, zabierali jego rzeczy. 55-latek, 45-latek i 26-latek zostali aresztowani na trzy miesiące.

Kilka dni temu mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego zgłosił kradzież dokumentów i kart bankowych na jednym z parkingów. Do zdarzenia doszło w trakcie wymiany uszkodzonego koła w samochodzie. - Z tych okoliczności kryminalni natychmiast wywnioskowali jaki mógł być przebieg zdarzenia. Podejrzewali, że sprawcy najpierw przebili oponę w aucie, a gdy kierowca dokonywał naprawy, zabrali mu jego rzeczy - wyjaśnia rzeczniczka grodziskiej komendy Katarzyna Zych.

Policjanci wytypowali osoby podejrzane o kradzież metodą "na kolec" i ustalili ich miejsce przebywania w Warszawie: - Zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat, a kolejnego dnia w innym miejscu także ich 26-letniego wspólnika. Byli to obywatele Gruzji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W lokalu znaleźli przedmioty z innych przestępstw

W trakcie przeszukania lokalu, w którym przebywali zatrzymani, funkcjonariusze znaleźli tablet i kilka sztuk okularów korekcyjnych. Jak podaje rzeczniczka grodziskiej komendy, okazało się, że przedmioty pochodziły z dwóch innych kradzieży, do których doszło we wrześniu w stolicy. - Policjanci dokładnie przeanalizowali także okoliczności podobnych przestępstw w naszym powiecie. Po wykonaniu wielu czynności dochodzeniowo-śledczych potwierdzili, że jeden z zatrzymanych mógł brać udział również w innym zdarzeniu w Grodzisku Mazowieckim - w sierpniu podczas wymiany uszkodzonej opony właścicielowi fiata także została skradziona saszetka z dokumentami, kartami i pieniędzmi - informuje Zych.

Zgromadzone materiały pozwoliły przedstawić zatrzymanym zarzuty dokonania łącznie czterech kradzieży. - W trzech przypadkach sprawcy działali metodą "na kolec". Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie całej trójki. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego na trzy miesiące - podsumowuje policjantka.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu trzech mężczyzn znanych w złodziejskim półświatku:

Podejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na Rydygiera
Podejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na RydygieraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Grodzisku Mazowieckim

Pozostałe wiadomości