Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Próbowali ukraść auto, zatrzymani po pościgu. "Duże postaci w półświatku"

Najnowsze

Autor:
ZIR/mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Podejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na Rydygiera
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPodejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na Rydygiera

Nocą na Żoliborzu policja zatrzymała po pościgu trzech mężczyzn. Podała, że zostali złapani na gorącym uczynku, kiedy próbowali ukraść kię. Jak się dowiadujemy, chodzi o osoby znane w złodziejskim półświatku.

Reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter dowiedział się o nocnej akcji policji na Żoliborzu. - Policjanci ruszyli w pościg za kradzionym autem marki Kia. Finał akcji miał miejsce na Rydygiera. Zostało zatrzymanych kilka osób - informował Szmelter.

Kilka godzin później policja potwierdziła jego ustalenia. "Pracowita noc policjantów z grupy Orzeł zwalczającej przestępczość samochodową. W nocy operacyjni ze stołecznej samochodówki zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, których łupem padła kia. Gdy sprawcom udało się uruchomić auto, policjanci przystąpili do zatrzymań" - napisała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Opisała też, jak wyglądało zatrzymanie mężczyzn: "Pierwszego z nich wyciągnięto z pojazdu. Dwóch kolejnych próbowało jeszcze ucieczki. Ta jednak była krótka. Ostatecznie wszyscy zostali obezwładnieni". Policjanci przejęli urządzenie, które wykorzystano do kradzieży.

- Dzisiaj [w czwartek - red.] pracujemy nad tą sprawą procesowo i gromadzimy materiał, który jutro zostanie przekazany do prokuratury. Osoby zatrzymane znajdują się w policyjnym areszcie. Liczymy, że sprawa zakończy się zarzutami dla całej trójki - powiedział nam rzecznik KSP Sylwester Marczak. Potwierdził, że zatrzymani to osoby bardzo dobrze znane policjantom zajmującym się ściganiem złodziei aut.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że chodzi m.in. o osoby o pseudonimach Rekin i Majami. Jak usłyszeliśmy, to "duże postaci w półświatku".

Autor:ZIR/mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości