Najnowsze

83 miliony złotych do wydania. Trzaskowski: "Macie czas do 15 września, liczę na was"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim Facebook / Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany
wideo 2/5
Projekty zrealizowane w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęca do udziału w głosowaniu na projekty finansowane w ramach budżetu obywatelskiego, zarówno te ogólnomiejskie jak i dzielnicowe. Czas na głosowanie jest do 15 września, wyniki mają być ogłoszone dwa tygodnie później.

"Kochani, to już ostatnie dni na wzięcie udziału w głosowaniu w 7. edycji budżetu obywatelskiego. Wystarczy naprawdę kilka chwil, żeby osobiście współdecydować o tym, jak zmieni się Warszawa czy wasze najbliższe sąsiedztwo" - podkreśla Trzaskowski w krótkim spocie zamieszczonym w sobotę na Twitterze.

Jak dodaje, sam już głosował zarówno na projekty dla Ursynowa, gdzie mieszka jak i dla całej stolicy. "Nie ma wymówek, głosujemy i wspólnie zmieniamy Warszawę. Macie czas do 15 września, liczę na was" - mówi prezydent Warszawy.

Statystyki dotyczące głosowania um

Warszawiacy wydali już 320 mln

Głosować (za pośrednictwem strony internetowej m. st. Warszawy) można na maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym w jednej wybranej dzielnicy oraz na 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Wyniki będą znane 30 września. Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2021 r.

Realizacja budżetu obywatelskiego w Warszawie wynika z przepisów ustawy o samorządzie gminnym. W bieżącej edycji na realizację projektów mieszkańców przeznaczono ponad 83 mln zł.

W Warszawie odbyło się już sześć edycji budżetu obywatelskiego, a mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu na zgłoszone w nich projekty ponad 320 mln zł, za które zrealizowano ponad 3 tys. propozycji warszawiaków. Tężnia solankowa w parku im. Jana Pawła II na Ursynowie, wielofunkcyjne boisko na placu Baśniowym na Ochocie, plac zabaw na Pradze-Południe, nasadzenia drzew w Wawrze czy hotele dla owadów we Włochach – to tylko niektóre z projektów zrealizowanych w ostatnim czasie.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: um

Pozostałe wiadomości