Trzaskowski: kierujemy pełnomocników do rad nadzorczych, w których zasiadał Włodzimierz Karpiński

Autor:
mg
Źródło:
PAP
"Kierujemy pełnomocników do rad nadzorczych, w których zasiadał Włodzimierz Karpiński"
"Kierujemy pełnomocników do rad nadzorczych, w których zasiadał Włodzimierz Karpiński"
TVN24
TVN24"Kierujemy pełnomocników do rad nadzorczych, w których zasiadał Włodzimierz Karpiński"

- Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych naszych pełnomocników - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Decyzja ma związek z aresztowaniem sekretarza miasta Włodzimierza Karpińskiego, który zasiadał w radach nadzorczych z ramienia miasta.

Na czwartkowej konferencji prezydent Warszawy potwierdził, że dostał informację od pełnomocnika Włodzimierza Karpińskiego, mec. Michała Królikowskiego, o tym, że jego klient złożył rezygnację ze stanowiska sekretarza miasta. Trzaskowski zapewnił, że jak tylko wpłynie ona do ratusza, to ją przyjmie.

Poruszył również kwestie rad nadzorczych Metra Warszawskiego i Veolii, w których zasiadał zatrzymany Włodzimierz Karpiński. - Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych naszych pełnomocników. Po to, by mogły w sposób niezakłócony funkcjonować - powiedział Trzaskowski.

Dodał, że jak najszybciej, może jeszcze w kwietniu, zostanie rozpisany konkurs na stanowisko sekretarza. - Bo miasto musi normalnie funkcjonować, niezależnie do tego, co się dzieje - dodał.

Karpiński został zatrzymany na początku lutego

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu, został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany były wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska - PAP), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 milionów złotych kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 milionów złotych. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał były wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

Autor:mg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości