Są nowe terminy dla bulwarów. Roczne opóźnienie

Ten odcinek bulwarów ma być gotowy w czerwcu
Ten odcinek bulwarów ma być gotowy w czerwcu
Źródło: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Budowa odcinka bulwarów na wysokości Starego Miasta ma zakończyć się w czerwcu tego roku – poinformował ratusz w odpowiedzi na interpelację jednego ze śródmiejskich radnych. Początkowy plan zakładał, że prace na tym odcinku zakończą się w… lipcu 2014 roku.

Jak już pisaliśmy w lutym, miasto wypowiedziało umowę na prace Hydrobudowie Gdańsk, która zgłosiła wniosek o upadłość. Ratusz tłumaczył, że zakończył współpracę z firmą m.in. dlatego, że nie zgłoszono podwykonawców zgodnie z kontraktem i nie było gwarancji terminowego ukończenia budowy. Prace ma teraz dokończyć miejskie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Bulwary na wakacje?

O to, kiedy można spodziewać się końca prac na lewobrzeżnych bulwarach w związku z tymi problemami, spytał śródmiejski radny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Górski.

"Planowany termin ukończenia realizacji odcinka 1.1., tj. od ul. Boleść do mostu Śląsko Dąbrowskiego to czerwiec 2015 r." – odpisała Hanna Jakubowicz, dyrektor zarządu mienia w ratuszu.

To oznacza, że ten odcinek łapie blisko roczne opóźnienie. Początkowo władze miasta informowały, że ma być gotowy w lipcu ubiegłego roku, potem padał termin wrześniowy.

Obu terminów nie udało się dotrzymać m.in. przez zbyt wysoki poziom wody w Wiśle, który utrudniał pracę.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Spore opóźnienie szykuje się też na pozostałym odcinku, który obejmuje inwestycja. "Ukończenie odcinka 1.2 od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do mostu Świętokrzyskiego planowane jest w przeciągu 1,5 roku" – pisze w odpowiedzi datowanej na marzec 2015 r. Jakubowicz.

Wcześniej zapowiadano, że będzie gotowy do połowy 2015 roku.

Prace za 122 mln zł

Władze miasta zapowiadają, że w związku z tymi problemami nie jest zagrożone unijne dofinansowanie na tę inwestycję. Zapewniał o tym w lutym wiceprezydent Michał Olszewski.

Około dwukilometrowy odcinek bulwarów zostanie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki - na schodach graniczących z Wisłą będzie można usiąść wśród naturalnej roślinności, niedaleko będziemy mieli do dyspozycji plażę, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie. Prace pochłoną 122 mln zł.

Nowe bulwary wiślane

Makieta bulwaru - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Makieta bulwaru - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

ran/r

Czytaj także: