Połączenie między węzłami gotowe. "Czekamy na pozwolenie"

graf. tvn24.plGotowe odcinki dróg

Drogowcy czekają na pozwolenie na użytkowanie zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie i węzła Salomea z dojazdem do POW. - Później będziemy mogli je sprawdzić z policją i dopuścić do ruchu - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Jeśli nadzór budowlany nie będzie miał zastrzeżeń, nowe docinki będą dostępne dla kierowców jeszcze w tym roku.

Jak zapewnia rzeczniczka, najważniejsze prace na węźle Salomea i dojeździe z niego do obwodnicy są ukończone. Są też mocno opóźnione - te miejsca miały być przejezdne w sierpniu 2012 roku.

Wiaduktem nad Jerozolimskimi

- Opóźnienie wynikało z tego, że prace były prowadzone w terenie mocno zurbanizowanym. Trzeba było między innymi przebudować podziemne instalacje - tłumaczy Tarnowska. - Zbudowany został wiadukt nad Al. Jerozolimskimi w węźle Salomea i dojazd z niego w kierunku węzła Opacz - dodaje.

GDDKiA złożyła już do nadzoru budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie tych części. - Gdy je uzyskamy, firma Eurovia przebuduje też Al. Jerozolimskie pod powstałym wiaduktem, a także dokończy prace związane z budową chodników, zielenią, prowadzone będą też roboty porządkowe. Powstanie również docelowe połączenie węzła z Nowolazurową. Wszystko to ma być gotowe do połowy grudnia. To wynika z aneksu do umowy - zaznacza rzeczniczka.

Skręt z POW

Prace ułatwią kierowcom znacznie przejazd od węzła Łopuszańska, dalej Al. Jerozolimskimi do Salomei i następnie w kierunku POW. Ale kierowcy mogą spodziewać się wkrótce otwarcia również zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie – dotyczy to tych, którzy będą jechali od strony ul. Puławskiej i będą chcieli skręcić w aleje, w kierunku Pruszkowa. - W tym przypadku również czekamy na pozwolenie na użytkowanie od nadzoru budowlanego - zaznacza Tarnowska.

Na razie Południowa Obwodnica Warszawy ma 20 km. Można nią przejechać od węzła Konotopa (gdzie łączy się z trasami S8 i autostradą A2) do węzła Puławska. Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE POW

PREMIER ZAPOWIEDZIAŁ DOKOŃCZENIE BUDOWY POW:

Donald Tusk zapowiada dokończenie budowy POW
Donald Tusk zapowiada dokończenie budowy POW | tvn24

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: graf. tvn24.pl

Pozostałe wiadomości