Wyciek gazu na osiedlu w Nowym Dworze Mazowieckim. Strażacy ewakuowali kilkadziesiąt osób

Autor:
est,
kk/b
Źródło:
Kontakt 24
ReBa / Kontakt 24Wyciek gazu na osiedlu w Nowym Dworze Mazowieckim

Na jednym z osiedli w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do wycieku gazu. Jego zapach był wyczuwalny w miejscowym sklepie spożywczym. Strażacy ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców pobliskich domów jednorodzinnych i bloku. Sygnał o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- O godzinie 15.15 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wyczuwalnym zapachu gazu w sklepie na terenie osiedla Pileckiego. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, które potwierdziły wyczuwalność substancji - przekazał redakcji Kontaktu 24 Paweł Plagowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ze względów bezpieczeństwa konieczna była ewakuacja mieszkańców. - Strażacy ewakuowali około 40 osób z jednego budynku wielorodzinnego oraz z kilku domów jednorodzinnych. Na miejsce przyjechało także pogotowie gazowe, które usunęło wyciek gazu poprzez zaciśnięcie rury - wyjaśnił Plagowski.

Około godziny 16 strażak poinformował, że na miejscu trwa wciąż sprawdzanie stężenia gazu, ale mierniki nie wykazują już zagrożenia. - Ewakuowani mieszkańcy wracają powoli do swoich domów i mieszkań - powiedział. 

Informowaliśmy także o uszkodzeniu gazociągu podczas prac ziemnych w Raszynie:

W Raszynie doszło do uszkodzenia gazociągu
W Raszynie doszło do uszkodzenia gazociąguArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:est, kk/b

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: ReBa / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości