Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ I SMOCZEJ

W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na ulicach Saskiej i Smoczej. Do końca wakacji będą spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

  "Największa kindloteka w Europie". Czytnik wypożyczysz jak książkę

  Najnowsze

  BUWNa studentów czeka 200 czytników e-booków

  Biblioteka Uniwersytecka idzie z duchem czasu. Już niedługo studenci będą mogli wypożyczać czytniki e-booków. Do dyspozycji oddanych zostanie 200 takich gadżetów.

  Czytnik Kindle to popularne, wśród wielu miłośników czytania, przenośne urządzenie, które może pomieścić w sobie tysiące książek. Jak informuje Uniwersytet Warszawski, od października czytniki dostępne będą także dla studentów.

  Tak jak książki

  Czytniki będzie można wypożyczać tak jak książki, na okres 30 dni z możliwością 3-krotnej prolongaty. Kindle będą opaskowane, a na obudowie będą miały wygrawerowane hasło "200 lat Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie". "W razie zagubienia czy uszkodzenia czytnika, użytkownicy będą ponosili konsekwencje materialne, jak w przypadku wypożyczanych książek" - informuje UW.

  Ci którzy nie posiadają uprawnień do wypożyczania zbiorów BUW będą mogli korzystać z urządzeń udostępnionych w tzw. "zatoczce czytelnika" obok Czytelni Głównej na drugim piętrze biblioteki na Powiślu.

  Z okazji 200-lecia

  Kindle trafiły do biblioteki z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Na jednym nośniku może zmieścić się około tysiąca książek w formie elektronicznej. – Będziemy mieli największą kindlotekę w Europie, jedyną – uniwersytecką – zapowiadała w ubiegłym roku, podczas otwarcia wystawy "200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki", Zofia Kajczuk z BUW.

  Firma zapowiedziała też wsparcie biblioteki w digitalizacji starodruków. W jej zbiorach jest wiele egzemplarzy, które są cenne, ale w złym stanie. Dzięki wsparciu Amazona mają zyskać drugie życie, w ten sposób znajdą nowych czytelników, już w formie cyfrowej.

  Czytaj też : "Uczelnia nie odpuszcza: szara cegła znika za styropianem"

  Remont elewacji uniwersytetu, cegłę przykryto styropianemArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4

  su/md/b

  Źródło zdjęcia głównego: BUW