Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Mieszkańcy urządzają Magiczną

Najnowsze


Białołęka zapytała swoich mieszkańców, co najchętniej widzieliby na niezagopodarowanym terenie przy ul. Magicznej. Ci opowiedzieli się za ławkami, boiskiem i placem zabaw. Chcą też miejsca dla rodziców z dziećmi, stojaków na rowery i ścianki wspinaczkowej. Urzędnicy obiecują, że postulaty zrealizują. Urzędnicy postanowili wspólnie z mieszkańcami zagospodarować teren w rejonie wschodniej Białołęki przy Trasie Toruńskiej. Zaczęło się od konsultacji społecznych, a w niedzielę mieszkańcy przetestowali swoje pomysły na specjalnej makiecie.

Ławki tak, grill niekoniecznie

Jak wynika z ankiet wypełnionych przez mieszkańców, najchętniej przy ul. Magicznej widzieliby ławki, boisko, place zabaw. Wielu ankietowanych (ponad 30 procent) wskazało altankę dla rodziców z dziećmi, ściankę wspinaczkową i stojaki rowerowe.

Co czwarty chciałby boiska kosza do streeballu, plenerowej siłowni, stołu do ping-ponga czy siłowni na świeżym powietrzu.

Do pomysłów basenu, fontanny czy miejsca do grillowania mieszkańcy odnieśli się sceptycznie.

"Ponad połowa spośród 667 osób biorących udział w konsultacjach wyraziła potrzebę ulokowania tam usług gastronomicznych, jeszcze więcej chciałoby bezpłatnego dostępu do internetu" – czytamy w podsumowaniu konsultacji.

Zachować zieleń

Pytani o wydarzenia sportowe i kulturalne mieszkańcy, wskazywali najczęściej pikniki rodzinne (80 proc.). Amatorskie zawody sportowe poparło 68 proc., a koncerty - 64 proc. W konsultacjach brali udział głównie mieszkańcy Białołęki (91 proc.).

Władze dzielnicy obiecują, że postulaty mieszkańców zrealizują. "Na przyszłym terenie sportowo-rekreacyjnym zachowana zostanie istniejąca zieleń, władze dzielnicy postarają się wprowadzić jak najwięcej nowej. W parku przewidziana jest budowa boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw dla małych dzieci, siłowni plenerowej, skateparku. Na terenie staną również stoły do ping-ponga oraz liczne ławki ze stolikami do szachów" – wyliczają urzędnicy.

Zachowana będzie też przestrzeń na pikniki i koncerty.

Pieniądze zarezerwowane

- Ten rok przeznaczamy na projektowanie, w ciągu kilku miesięcy przygotujemy projekt budowlany, a na przyszłego ogłosimy przetarg na wykonawcę. Najpóźniej w 2014 roku park powinien być gotowy. W budżecie mamy na ten cel zarezerwowane 2,7 mln zł – informuje Bernadetta Włoch-Nagórny

SZCZEGÓŁOWY RAPORT Z KONSULATACJI

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy