Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

Najnowsze

Miasto uzupełniło dokumenty, ale do budowy metra na Wolę jeszcze daleko

Najnowsze


Miasto uzupełniło dokumenty dotyczące budowy kolejnych trzech stacji metra na Wolę. Teraz rozpatrzą je służby wojewody mazowieckiego. Metro Warszawskie podaje, że jest szansa na zakończenie inwestycji w 2019 roku.

- Przekazaliśmy wojewodzie mazowieckiemu wszystkie poprawione dokumenty dotyczące trzech stacji i tuneli na wolskim odcinku – mówi Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Pozwolenie i umowa

Chodzi o dokumenty, o których uzupełnienie zwrócił się właśnie urząd wojewódzki. Jak już pisaliśmy stwierdził on, że bez odpowiednich poprawek nie może wydać pozwoleń na budowę, które umożliwiłoby podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac. Siedlecki podkreśla, że dzięki dobrej współpracy z wydziałem infrastruktury urzędu wojewódzkiego udało się złożyć uzupełnione dokumenty przed wyznaczonymi terminami. Część jeszcze opiniuje stołeczny konserwator zabytków. Ostatecznie rozpatrzy je właśnie wojewoda. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie przełoży się to na uzyskanie pozwolenia na budowę i będzie można podpisać umowę – zaznacza Siedlecki. Wykonawca będzie miał 38 miesięcy na prace. Jest szansa, że skończoną się one jeszcze w 2019 roku. O złożone przez miasto dokumenty spytaliśmy biuro prasowe wojewody mazowieckiego. Czekamy na odpowiedź.

Opóźnione metro przez konflikt PO-PiS?

Po tym, jak w ubiegłym roku oddano do użytku centralny odcinek II linii metra, w tym roku równolegle miała rozpocząć się jej rozbudowa. Trzy stacje na Targówek i trzy na daleką Wolę.

Budowa na wschód ruszyła - zgodnie z planem - w maju, a przeciwnym kierunku łapie coraz większe opóźnienie. Od kilku tygodni w środowisku warszawskiej Platformy Obywatelskiej słychać głosy, że sprawa może mieć drugie – polityczne dno. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Turcy czekają na umowę

Pozwolenie wojewody jest niezbędne, aby podpisać umowę z wykonawcą. Tym jest turecka firma Gulermark (przetarg rozstrzygnięto już w październiku ubiegłego roku). Planowane są trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

- Wolska pod ul. Płocką, w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; - Młynów pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny; - Księcia Janusza pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

ran/mś

Opóźnienia w budowie metraTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie