W podwarszawskich Jankach kierowca bmw wjechał do przydrożnego rowu. Jak dowiedział się nasz reporter, samochodem podróżowały dwie osoby, obie pijane. Jedna osoba została zatrzymana. Luksusowy samochód trafił na policyjny parking.
We wtorek wieczorem między sklepem Ikea a centrum handlowym Janki kierowca bmw wjechał do rowu.
Na miejscu interweniowały służby. - Policjanci dwie osoby prowadzili w kajdankach. Prawdopodobnie obie były pijane, żadna z nich początkowo nie przyznała się do prowadzenia - dowiedział się Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.
- Takie bmw w zależności od rocznika i wyposażenia wyceniane jest od 160 tysięcy złotych do nawet 400 tysięcy złotych, jeśli auto jest z około 2020 roku - powiedział reporter.
Policja: wydmuchał około promila
Policjanci zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali we wtorek o godzinie 19.40. - Kierowca bmw 7 doprowadził do zdarzenia w ruchu drogowym, poprzez niezachowanie należytej ostrożności zjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego. Policjanci zatrzymali jedną osobę, to 47-letni mieszkaniec Warszawy. Został on przebadany na zawartość alkoholu. Badanie alkometrem wykazało około promila alkoholu. Została mu pobrana krew do badań - poinformowała asp. szt. Monika Orlik z Komendy Rejonowej Policji w Pruszkowie.
Bmw zostało zabezpieczone przez policjantów. Na podstawie nowych przepisów policjanci mogą dokonać konfiskaty samochodu. To zdarzenie nie kwalifikuje się jednak pod nowe przepisy.
Zatrzymany mężczyzna w środę po południu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.
Kiedy policja może skonfiskować samochód?
14 marca weszły w życie przepisy umożliwiające konfiskatę aut m.in. nietrzeźwym kierowcom. Zgodnie z nimi samochód straci każdy nietrzeźwy kierowca, który będzie miał co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy. Przepadek auta ma być stosowany także wtedy, gdy kierowca spowodowuje wypadek przy zawartości powyżej promila alkoholu we krwi lub w sytuacji recydywy
.Według obowiązujących przepisów przepadek pojazdu orzekany jest obligatoryjnie m.in. w przypadku, gdy sprawca katastrofy lub wypadku z następstwem w postaci śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu znajdował się w stanie nietrzeźwości, a zawartość alkoholu w jego organizmie była wyższa niż 1 promil.
Sąd może odstąpić od orzeczenia przepadku pojazdu tylko w przypadkach uzasadnionych szczególnymi okolicznościami
Autorka/Autor: mg
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Artur Węrzynowicz/tvnwarszawa.pl