Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Policja będzie pilnować obostrzeń. "Będziemy kierować się zasadą zero tolerancji"

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Niemal 26 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, 419 osób zmarłoTVN24
wideo 2/5
TVN24Niemal 26 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, 419 osób zmarło

Komenda Stołeczna Policji zapowiada, że w weekend na ulicach Warszawy pojawią się "liczne patrole" sprawdzające, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń związanych z koronawirusem. - Będziemy kierować się zasadą zero tolerancji - podkreśla rzecznik KSP.

Od najbliższej soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywać rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych, a dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki. Jak wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski, przekroczona została bariera 25 tysięcy zachorowań w ciągu doby, trzecia fala przyspiesza i trzeba podjąć zdecydowane kroki.

Stołeczna policja przypomina o tym, jak poważna jest sytuacja pandemiczna w kraju. - Musimy mieć świadomość o ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na nas w walce z wirusem. Każdy kolejny dzień przynosi nowe rekordy - zauważa rzecznik KSP Sylwester Marczak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak podkreśla, te liczby są "zatrważające". - Tylko wczoraj liczba zakażonych powiększyła się o ponad 27 tysięcy osób i jest to jedynie liczba, którą udało się potwierdzić badaniem. Niestety 419 osób zmarło (w piątek - przyp. red.) - przypomniał. Z kolei dziś resort zdrowia poinformował o 25 998 nowych zakażeniach.

Zasada "zero tolerancji"

Dlatego policja zapowiada, że w weekend na ulice Warszawy wyjdą liczne patrole, których głównym celem będzie zdecydowana reakcja na wykroczenia dotyczące obostrzeń. - Od początku działań nałożyliśmy ponad 30 tysięcy mandatów karnych za ich naruszanie - przypomniał Marczak.

Zwrócił przy tym uwagę, że zdarzają się interwencje, w których mieszkańcy ewidentnie lekceważą zagrożenie. - Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że kluczem w skutecznej walce z wirusem jest nasze indywidualne podejście. Każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużania czasu pandemii. Zasada, którą będziemy się kierować, to zasada zero tolerancji. Spotkać nas będzie można między innymi w miejscach gromadzenia się osób oraz środkach komunikacji publicznej i obiektach handlowych - wyliczał Marczak.

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: