Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Rekordowa liczba nowych przypadków w Warszawie. Dwa powiaty z Mazowsza trafiły do żółtej strefy

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wzrosła liczba powiatów z obostrzeniami
Wzrosła liczba powiatów z obostrzeniami
wideo 2/5
Wzrosła liczba powiatów z obostrzeniami

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem w stolicy - drugi raz z rzędu przekroczyła setkę przypadków dziennie. A jeszcze do połowy września ani razu nie była wyższa niż 60. Do tego Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o oznaczeniu dwóch mazowieckich powiatów jako żółte strefy.

Po raz szósty we wrześniu pobity został rekord nowej liczby potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie. W czwartek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odnotowała 129 pozytywnych wyników testów. Tym samym liczba wszystkich przypadków wykrytych u warszawiaków wynosi obecnie 4653.

Dobowa statystyka przekroczyła w stolicy po raz pierwszy setkę dzień wcześniej - odnotowano 123 zakażenia. Wcześniejsze rekordy to 86 - z 18 września, 77 przypadki z 17 września, 66 powtarzające się we wrześniu trzy razy i 59 z 2 i 14 września. Od początku pandemii aż do 16 września liczba wykrywanych w Warszawie infekcji nie przekroczyła ani razu 60 na dobę.

Z powodu powikłań związanych z COVID-19 zmarło dotychczas 145 osób. Za ozdrowieńców uznawanych jest 1526 osób. W kwarantannie przebywa ponad 2300.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Dwa "żółte" powiaty

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek nową listę powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami w związku z dużą liczbą przybywających tam zakażeń. W strefie żółtej znalazły się dwa powiaty z Mazowsza - otwocki oraz przasnyski.

W "żółtych" strefach nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5-metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się w grupie do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, obowiązuje również limit - 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W kinach w tak zwanych żółtych strefach obowiązuje również limit 25 procent zajętych miejsc. Dopuszczalna jest organizacja targów i kongresów, ale z zachowaniem limitu 1 osoby na 4 metry kwadratowe. Z kolei w parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych, a limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25-procentowej obsadzie widowni.

W województwie mazowieckim nie ma obecnie powiatów ani miast w strefie czerwonej (oznaczającej surowsze ograniczenia) ani mających status zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami.

Nowe przypadki na Mazowszu to głównie te ze stolicy

Czwartkowy raport resortu zdrowia mówi o 149 nowych zakażeniach na terenie Mazowsza. Jak już pisaliśmy wcześniej, zdecydowana większość (129) pochodzi z Warszawy. Na terenie powiatu otwockiego było ich w czwartek 14, z kolei przasnyska inspekcja sanitarna informuje o czterech nowych zakażeniach. 

Mazowieckie było w czwartek drugim województwem pod względem liczby nowych infekcji. Pierwsze miejsce zajęła Małopolska ze 183 przypadkami. Na trzecim miejscu uplasowało się Pomorze - 143 zakażenia. Tego dnia w Polsce odnotowana została najwyższa liczba zakażeń od początku pandemii. Było ich w sumie 1136.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości