Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Dziesięciu podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z koronawirusem

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk/mp/r/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
11 podchorążych zostało objętych izolacjąTVN24
wideo 2/21
TVN2411 podchorążych zostało objętych izolacją

Izolowani podchorążowie ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przeszli testy na koronawirusa. Władze uczelni otrzymały już wszystkie wyniki - 10 jest pozytywnych.

O podejrzeniu koronawirusa w SGSP informowaliśmy wcześniej na tvnwarszawa.pl. Z powodu objawów wskazujących na możliwość zakażenia, 16 podchorążych zostało odizolowanych od reszty studentów. - Udało nam się poddać odizolowanych podchorążych testom na koronawirusa. Aktualnie napłynęły do nas wyniki sześciu osób. Wszystkie są ujemne - informował około południa rektor-komendant SGSP Paweł Kępka.

O godzinie 17 znane już były wyniki wszystkich przebadanych podchorążych. - U 10 z 16 podchorążych stwierdzono obecność koronawirusa. Na miejscu pracuje inspektor sanitarny i komendant-rektor szkoły. Podejmują decyzje, jak zorganizować dalsze dni życia szkoły - przekazał rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

- Komendant Główny będzie składał wniosek o zdymisjonowanie wicerektora starszego brygadiera Jarosława Zarzyckiego. On był odpowiedzialny za sprawy studenckie i nadzór nad podchorążymi - poinformował też rzecznik.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową zapewnił, że na razie podchorążowie na pewno nie będą opuszczali murów szkoły. Według jego informacji zakażeni są w dobrej formie i nie mają gorączki.

Mogą zostać odesłani do domów

Obecnie w jednostkach straży pożarnej w całym kraju wzrasta zapotrzebowanie na osoby będące w gotowości do służby. - Bardzo krytycznie rośnie liczba zdarzeń związanych z pożarami lasów i nieużytków oraz oczywiście z wirusem SARS-CoV-2. Podobne polecenia zostały przekazane do wszystkich szkół strażackich - mówił nam w piątek Kępka.

Jak wyliczał, na terenie całego kraju od 1 do 7 kwietnia doszło do 624 pożarów łąk i nieużytków. Dla porównania w styczniu było 57 takich zdarzeń.

Autor:kk/mp/r/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości