Najnowsze

Ratusz wstrzymał wysyłkę zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o wsparciu dla przedsiębiorców
Rafał Trzaskowski o wsparciu dla przedsiębiorców Facebook, Rafał Trzaskowski
wideo 2/3
Facebook, Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski o wsparciu dla przedsiębiorców

Mieszkańcy będą mogli otrzymać zaświadczenie o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność, gdy ustąpi zagrożenie epidemiczne. Urzędnicy zapewniają, że w tej sytuacji warszawiaków nie obowiązują terminy ustawowe.  

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął w środę decyzję o wstrzymaniu wysyłania zaświadczeń do mieszkańców o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Jak uzasadnił, jej celem jest ochrona mieszkańców przed narażeniem się na ryzyko związane z odbiorem dokumentów na poczcie. - Z inicjatywą wyszły władze Śródmieścia i wspólnie z pozostałymi burmistrzami postanowiliśmy jak najszybciej wprowadzić to rozwiązanie w całym mieście - dodał.

Decyzja nie oznacza wstrzymania prac nad dokumentami

Mieszkańcy będą mogli wszystkie sprawy związane z przekształceniem załatwić później i nie będą ich obowiązywały w tej sytuacji ustawowe terminy. - Umożliwia to ostatnia uchwała Rady Miasta Stołecznego Warszawy, wprowadzająca dodatkowe bonifikaty od rocznych opłat przekształceniowych za 2019 i 2020 rok - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Przez czas epidemii zaświadczenia będą przygotowywane, a wysyłka dokumentów wznowiona, gdy minie zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2.

Warszawa ma 448 tysięcy użytkowników wieczystych gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Do mieszkańców trafiły już dokumenty, dotyczące ponad 88 procent nieruchomości, których prawo użytkowania wieczystego uległo przekształceniu w prawo własności. 

Nowe ograniczenia

Od 1 kwietnia obowiązują w Polsce nowe obostrzenia dotyczące stanu epidemii. Chodzi między innymi o zachowanie dwumetrowego dystansu w przestrzeni publicznej, limity w sklepach, zamknięte zakłady fryzjerskie, obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ NOWYCH OGRANICZEŃ >>>

Od początku pandemii COVID-19 w Polsce zdiagnozowano 2420 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 36 osób. To dziewięć kobiet w wieku 32-73 lat oraz dwudziestu siedmiu mężczyzn w wieku od 37 do 89 lat. Większość z nich cierpiała też na inne schorzenia.

Infolinia działa całodobowoInfolinia działa całodobowo

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości