Koniec utrudnień na Marsa. Otworzą przebudowane skrzyżowanie

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPrzebudowa skrzyżowania rozpoczęła się w sierpniu

Dziś, z ponad dwutygodniowym opóźnieniem, drogowcy otworzą skrzyżowanie ulic Marsa i Okularowej. Zakończy to trwające od sierpnia utrudnienia dla kierowców.

- Pisaliście o zamknięciu skrzyżowania ul Marsa z ul Okularową które miało, rzekomo trwać do końca września. Niestety czas mija, a na skrzyżowaniu nie widać końca prac – napisał na warszawa@tvn.pl Marek.

Rzeczywiście przebudowa ma lekkie opóźnienia, ale przedstawicielka inwestora miała dla nas także dobre informacje.

- W środę o godz. 22.00 udostępnimy przebudowane skrzyżowanie – informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Więcej utrudnień w tym miejscu nie będzie. Będą prowadzone prace, ale nie będą one wpływać na ruch kołowy – dodaje.

Co wpłynęło na opóźnienie? – Kolizja urządzeń podziemnych – odpowiada rzeczniczka - Chodzi o to, że nikt nie wiedział o istnieniu starych instalacji. Projekt ich nie uwzględnił. Dopiero w czasie prac okazało się, że istnieją. Trzeba było znaleźć gestora danej sieci i ją przebudować – precyzuje Gajewska.

Przebudowa skrzyżowania

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona 24 sierpnia. Drogowcy zamknęli ul. Okularową od ul. Marsa do ul. Szpaczej. Ponadto, ruch na ul. Chełmżyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Marsa został przełożony na jezdnię tymczasową.

Utrudnienia spowodowane były przebudową skrzyżowania ulic Marsa, Chełmżyńskiej i Okularowej w ramach modernizacji ul. Marsa od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej.

Od środy ulica Okularowa będzie przejezdna. Kierowcy wrócą również na docelową jezdnię ul. Chełmżyńskiej.

Marsa z wiaduktami

Po zakończeniu przebudowy ul. Marsa do dyspozycji kierowców będą dwa nowe wiadukty nad torami kolejowymi wraz ze ścieżką rowerową oraz ekranami akustycznymi. Na kluczowym odcinku ulica zostanie poszerzona do czterech pasów w obu kierunkach.

Tak wyglądało skrzyżowanie przed przebudową:

su/b

Roszady przy ul. Marsa
Roszady przy ul. MarsaDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości