"20-latek połamał meble, rzucał telewizorem, groził podpaleniem auta". Rodzice po raz kolejny wezwali policję

Autor:
mag
Źródło:
tvnwarszawa.pl
20-latek aresztowany za zniszczenie mieszkania rodziców (materiał z 30.05.2022)
20-latek aresztowany za zniszczenie mieszkania rodziców (materiał z 30.05.2022)
Policja w Otwocku
Policja w Otwocku20-latek aresztowany za zniszczenie mieszkania rodziców

To była kolejna, w ciągu ostatniego półrocza, interwencja policji w mieszkaniu w Józefowie pod Otwockiem spowodowana agresywnym zachowaniem 20-letniego lokatora. Pod nieobecność rodziców zniszczył meble, sprzęt, drzwi wejściowe. Nie podał policji powodu. Został aresztowany.

W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu w Józefowie pod Otwockiem otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego 20-latka.

- Zawiadomienie złożyli rodzice mężczyzny. 20-latek z nimi mieszka. Pod nieobecność rodziców kompletnie zdemolował mieszkanie. Zniszczył drzwi wejściowe, połamał meble, powyrzucał z nich garnki, sztućce, rzucał telewizorem, komputerami, odkurzaczem - opisuje Paulina Harabin, rzeczniczka policji w Otwocku.

Zniszczone meble oraz sprzęt rtv i agd policjanci wycenili na 10 tysięcy złotych.

Nie podał powodu agresji, został aresztowany

Gdy przybyli na miejsce, 20-latka nie było w domu. Zatrzymali go dopiero następnego dnia, gdy spacerował ulicą. Jak mówi Harabin, nie podał żadnego powodu swojego zachowania, nie tłumaczył się w żaden sposób.

20-latek aresztowany za zniszczenie mieszkania rodzicówPolicja w Otwocku

Prokuratura Rejonowa w Otwocku postawiła mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zniszczenia mienia. Drugi - gróźb karalnych. Według śledczych, mężczyzna "rozwścieczony groził swojemu ojcu przez messengera podpaleniem jego samochodów, przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym obawę jej spełnienia".

Wielokrotne interwencje od pół roku

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku i aresztował 20-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Harabin: - Policjanci od pół roku wielokrotnie interweniowali pod tym adresem z powodu agresywnego zachowania 20-latka. Nie mamy informacji, żeby nadużywal alkoholu albo narkotyków.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Otwocku

Pozostałe wiadomości