Jest połączenie Wilanowa z Ursynowem. Jechaliśmy Rosnowskiego po otwarciu

[object Object]
Ulica Rosnowskiego po otwarciu Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Ulica Rosnowskiego, długo wyczekiwane połączenie Ursynowa z Wilanowem, została otwarta w czwartek rano. Władze zapowiadały, że ulica będzie przejezdna od 6 rano. Ale nie dla każdego.

W czwartek rano po nowej ulicy jechał nasz reporter. - Drogowcy otworzyli drogę, ale zapomnieli o jej posypaniu. Jezdnia jest bardzo śliska, dlatego radziłbym zachować szczególną ostrożność - mówił Tomasz Zieliński.

Jak dodał, nowa droga cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i mieszkańców Ursynowa oraz Wilanowa.

- Ulica zostanie otwarta dla pojazdów osobowych z ograniczeniem do 3,5 tony - zapowiadał wcześniej Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

I wyjaśniał, że przejazd dla cięższych samochodów oraz komunikacji miejskiej będzie na razie niemożliwy, ponieważ wiosną, na około trzy tygodnie, zamknięta zostanie Relaksowa (prostopadła do Rosnowskiego). - Wtedy na Rosnowskiego będzie objazd tylko dla osobowych, dlatego nie puszczamy tam cięższych pojazdów, ponieważ za chwilę i tak trzeba by im zakazać przejazdu - przekazał burmistrz.

Ul. Rosnowskiego połączy Ursynów z WilanowemTVN24 | targeo

Cztery jezdnie, dwa chodniki, ścieżka

Docelowo nową ulicą mają kursować autobusy linii 710, 724, 742 oraz dodatkowa linia miejska. Droga ma rozdzielone jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku, z dwustronnym chodnikiem o szerokości dwóch metrów. Ścieżka rowerowa, szeroka na 2,5 metra, biegnie po jednej stronie. Od hałasu chronią ekrany akustyczne.

Co ważne, po zakończeniu budowy Rosnowskiego, dotychczasowe prowizoryczne połączenie Wilanowa z Ursynowem ulicą Podgrzybków zostanie zlikwidowane.

Wyczekiwane połączenie

Na dogodne połączenie Ursynowa i Wilanowa mieszkańcy czekali od lat. Wniosek o pozwolenie na budowę Rosnowskiego, czyli niezbędnego przedłużenia Nowokabackiej, złożony został 14 października w zeszłym roku - podawał wtedy ursynowski urząd dzielnicy.

Nie obyło się bez opóźnień, bowiem jak informowała w zeszłym roku Barbara Mąkosa–Stępkowska, rzeczniczka urzędu dzielnicy Ursynów, cały przejazd miał być gotowy latem 2017.

- Z chwilą oddania ulicy nastąpi nowy "etap cywilizacyjny w komunikacji" pomiędzy dwiema sąsiadującymi dzielnicami - zapowiadali urzędnicy, którzy liczą, że po oddaniu jej do użytkowania zakończy się gehenna kierowców, którzy korzystali z możliwości przejazdu z Ursynowa na Wilanów (i odwrotnie) prowizorycznym połączeniem ulicą Podgrzybków.

Nowokabacka od strony Wilanowa:

Dzielnice zyskają nowe połączenie
Dzielnice zyskają nowe połączenieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

mp/md/mś

Pozostałe wiadomości