Ile osób na Czarnym Proteście? Ratusz: 30 tysięcy. Policja: 17 tysięcy

Protest na placu Zamkowym
Protest na placu Zamkowym
TVN24
Protest na placu ZamkowymTVN24

Nie poszły do pracy, nie wykonają codziennych obowiązków, w czarnych strojach manifestowały na ulicach miasta. Powodem poniedziałkowego Czarnego Protestu była zapowiedź zaostrzenia prawa aborcyjnego. Kulminacja manifestacji odbyła się na placu Zamkowym, na którym zgromadziło się - według różnych szacunków - od 17 do 30 tysięcy uczestniczek i uczestników.

TAK RELACJONOWALIŚMY CZARNY PROTEST:

21.17 - Po proteście do jednostek policji zostało doprowadzonych czterech mężczyzn w związku za zakłóceniem porządku - poinformował PAP rzecznik KSP Mariusz Mrozek. Jak dodał, będą odpowiadać za zakłócenia porządku. Mrozek wyjaśnił, że osoby te rzucały czymś w kierunku policjantów odgradzających od głównej manifestacji grupę przeciwników aborcji, która zgromadziła się pod kolumną Zygmunta.

19.30 Jak podaje PAP, według organizatorów Czarnego Protestu, w zgromadzeniu wzięło udział 20 tys. osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

19.20 Z ul. Wiejskiej protestujący przemieścili się przed Teatr Polski, gdzie odbywa się gala Tygodnika Solidarność. W uroczystości bierze udział m.in. prezydent Andrzej Duda.

18.40 Jak informuje PAP, z placu Zamkowego część protestujących przeszła przed siedzibę Sejmu RP. Występowały utrudnienia w okolicy placu Trzech Krzyży i na ul. Wiejskiej. Ruchem kierowała policja.

18.30 Według szacunków policji, w Czarnym Proteście wzięło udział 17 tys. osób. - Mowa o kulminacyjnym momencie na placu Zamkowym. Nasze dane wskazują na 17 tys., przy dużej rotacji zgromadzonych - powiedział tvnwarszawa.pl rzecznik stołecznej komendy Mariusz Mrozek.

18.12 ZTM potwierdza informację reportera tvnwarszawa.pl: ruch tramwajowy w Al. Jerozolimskich został wznowiony.

18.10 Według szacunków ratusza w proteście na placu Zamkowym udział wzięło ok. 30 tys. osób.

O godz. 17:00 w zgromadzeniu na pl. Zamkowym brało udział ok. 30 tys. uczestników #CzarnyProtest— Bartek Milczarczyk (@BMilczarczyk) 3 października 2016

18.07 - Tramwaje już wracają na most Poniatowskiego. Zablokowany jest za to przejazd aut przez przeprawę w kierunku centrum. Utworzył się gigantyczny korek - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Korek na moście PoniatowskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

17.42 ZTM: Od godziny 17:20 wstrzymany został ruch tramwajowy w Al. Jerozolimskich. Tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25 kierowane są w obu kierunkach mostem Śląsko-Dąbrowskim.

17.25 PAP: Pod kolumną Zygmunta zebrało się kilkoro przeciwników aborcji z ogromnymi transparentami oraz zdjęciami płodów po aborcji. Od głównej demonstracji odgradzał ich szczelny kordon policji; organizatorzy Czarnego Protestu apelowali, by nie wchodzić w interakcję.

17.23 Jak podaje PAP, na scenie na pl. Zamkowym pojawiła się była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania prof. Małgorzata Fuszara, która przyszła w burce. Podkreśliła, że nie chce jej nosić, ale w poniedziałek założyła ją ponieważ uważa, że odbieranie praw reprodukcyjnych jest jej zdaniem początkiem odbierania kobietom dalszych praw.

17.19 Plac Zamkowy pustoszeje. Uczestniczki rozchodzą się do domów, ale cześć ruszyła przed budynek Sejmu przed Wiejską.

16.38 Autobusy jeżdżące Krakowskim Przedmieściem są kierowane na objazdy.

16.27 Uczestnicy protestu na placu Zamkowym mają ze sobą między innymi transparenty z napisami: "Pro life, our life", "Ta ustawa to poroniona sprawa".

15.45 Tłum na placu Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu i ulicach do niego dochodzących. Do godz. 18 ma potrwać w tym miejscu protest.

15.24 - Skrzyżowanie Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej jest odblokowane, ale ze względu na warunki pogodowe po mieście jeździ się ciężko. Centrum jest zakorkowane - mówi Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

14.58 Kobiety, które protestowały na placu Defilad przechodzą na plac Zamkowy. Zablokowane jest skrzyżowanie Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. - Protestujący starają się iść chodnikiem, ale jest ich tak dużo, że zajmują też ul. Świętokrzyską. Tworzą się korki - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Przemarsz przez centrum
Przemarsz przez centrumArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Protestujący przechodzą przez centrum
Protestujący przechodzą przez centrumArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

13.07 Kończy się pikieta przy ulicy Nowogrodzkiej, przy siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

13.03 Na placu Powstańców Warszawy trwa publiczne czytanie książki Kathy Pollitt "Pro: odzyskajmy prawo do aborcji". Protest odbywa się w strugach deszczu.

12.20 Przedstawicielki Konfederacji Kobiet Rzeczpospolitej Polskiej zachęcały w poniedziałek do wzięcia udziału w akcji "Kobiety za życiem". Jak podkreślały, większość Polek jest przeciwna aborcji, co pokazuje m.in. liczba kobiet podpisanych pod projektem zaostrzającym przepisy dotyczące przerywania ciąży. - Jechałam dzisiaj do państwa i specjalnie przez okno autobusu sprawdzałam, czy ten krajobraz będzie czarny, czy kolorowy. I tym, co daje nadzieję, tym, co pokazało mi, że głos Czarnego Protestu nie jest głosem wszystkich kobiet, było to, że wiele kobiet nie uległo presji, ubrało się kolorowo - mówiła uczestnicząca w konferencji Małgorzata Terlikowska. Podkreśliła, że ona sama odcina się od całej dyskusji, od Czarnego Protestu z bardzo wielu powodów. - Po pierwsze dlatego, że uważam, że każde ludzkie życie powinno być chronione, ale także dlatego, że nie zgadzam się na język, którego tamta strona używa, żeby o człowieku na najwcześniejszym stopniu rozwoju rozmawiać w sposób wulgarny, uwłaczający jego godności - dodała.

Ściana furii przed siedzibą PiS
Ściana furii przed siedzibą PiSTVN24

12.09 - To zbyt poważna sprawa na happeningi, ale nie mamy innego wyjścia. Rządzący myślą, że mogą robić, co chcą, ale się mylą - powiedział PAP jeden z uczestników protestu przy siedzibie PiS. Jak dodał, "o ile zamieszanie dotyczące Trybunału Konstytucyjnego niespecjalnie go interesuje, o tyle nie pozwoli, żeby jemu i komukolwiek z jego bliskich ktoś wchodził w życie z butami". Wśród zgromadzonych są głównie młodzi ludzie, uczniowie i studenci, ale widać także mamy z małymi dziećmi i osoby starsze. "Wiek reprodukcyjny dawno mam już za sobą, ale jestem tu dla mojej córki i wnuczki, bo nie wyobrażam sobie, żeby pozbawić je prawa do decydowania o swoim życiu osobistym, zdrowotnym" - powiedziała PAP jedna z uczestniczek demonstracji.

11.50 Wciąż trwa Czarny Protest przy ulicy Nowogrodzkiej.

11.37 "Łamie nasze prawa ta ustawa" - skandują kobiety zebrane przed siedzibą PiS przy ulicy Nowogrodzkiej.

11.34 - Blisko połowa kobiet zatrudnionych na etat w muzeum nie przyszła dzisiaj do pracy. Nie jesteśmy w stanie podać przyczyny. Ale nie wpływa to w żaden sposób na pracę muzeum, zapraszamy gości. Mogą wystąpić jedynie utrudnienia w kontakcie telefonicznym z Polin – mówi Grzegorz Tomczewski, rzecznik muzeum.

11.26 Protest przed Pałacem Kultury i Nauki.

#WARSZAWA: Piękny widok! Łańcuch strajkujących wokół #PKiN. #CzarnyProtest #CzarnyPoniedziałek @tvnwarszawa @mowianamiescie @patrykchilewicz pic.twitter.com/fZu3b2DWrf— #CzarnyPoniedziałek (@czarny_protest) 3 października 2016

11.14 - Po mieście chodzą grupki osób ubrane na czarno, ale specjalnie się nie wyróżniają - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

11.03 Trwa protest przy Nowogrodzkiej, przy siedzibie PiS.

11.00 Pikieta na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Ubrane na czarno kobiety przechodzą przez skrzyżowanie.

10.47 Uczelnie włączają się do Czarnego Protestu. Nieobecność kobiet usprawiedliwiają wykładowcy SWPS czy wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej.

10.44 Michał Żebrowski, dyrektor Teatru 6. piętro, zastąpi swoje pracownice biorące udział w Czarnym Proteście i zajmie się obsługą kasy w teatrze. - Tak się składa, że większość załogi to są panie, a ponieważ instytucja teatralna musi działać, to postanowiłem pójść do kasy - powiedział aktor w TVN24.

Michał Żebrowski w teatrzePAP/Radek Pietruszka

10.43 Zebrane przed siedzibą PiS przy Nowogrodzkiej kobiety mają ze sobą transparenty z hasłami: "Nie dla władców macic", "Rest in PiS", "Moje ciało moje prawo", "Brak legalnej aborcji zabija", "Jeszcze Pol(s)ka nie zginęła".

10.42 Czy urzędniczki ratusza biorą udział w proteście? - Część kobiet pracujących w urzędzie miasta nie przyszła dzisiaj do pracy - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. I dodaje, że pani prezydent dzisiaj pracuje. - Wśród wielu zajęć ma bardzo ważne spotkanie z parlamentem seniorów, który dzisiaj odbywa się w Polin – zaznacza Milczarczyk.

10.32 Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej zgromadziły się tłumy. Słychać gwizdy i trąbki.

10.20 Reporterka TVN24 przypomina, że dziś mogą być zamknięte restauracje i kawiarnie. Pracodawcy wyrazili zgodę na nieobecność kobiet.

10.00 Kobiety zebrały się pod siedzibą PiSu, gdzie utworzyły "Ścianę Furii".

9.00 Trwa pikieta w Parku Świętokrzyskim. - Umówiłyśmy się w internecie, tu nie ma przewodnika. Większość z nas jest za prawem wyboru. Po raz pierwszy w całej Polsce będzie się coś działo. Będziemy domagać się szacunku dla nas i dla naszych ciał. Będziemy mogły pokazać, że każda z nas ma prawo wyboru. Naprawdę wiemy co robimy. Położenie się na ziemi symbolizuje kobiety, które umrą po zaostrzeniu przepisów. Domagamy się godności - mówi jedna z uczestniczek protestu.

Protest w Parku Świętokrzyskim
Protest w Parku ŚwiętokrzyskimTVN24

8.30. Pikieta na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Gromadzą się tam kobiety ubrane na czarno, które mają spontanicznie protestować.

Co będzie się działo w stolicy?

15.30 Protest na placu Zamkowym

Głównym wydarzeniem strajku ma być manifestacja na placu Zamkowym, która rozpocznie się o godzinie 15.30. Na jednym z portali społecznościowych udział w tym wydarzeniu zadeklarowało kilkanaście tysięcy osób. Organizatorzy zapowiadają, że zgromadzenie potrwa do godziny 18.

Wcześniej jednak odbędą się m.in.:

10.00-15.00 Znikające kobiety, plac Defilad

Przestrzenią protestu przeciwko próbom zaostrzenia aborcji w Polsce stał się plac Defilad.

"Mówimy głośne NIE! projektowi ustawy "Stop aborcji!". Mówimy TAK! dla wyboru, dla możliwości samostanowienia, dla podmiotowego traktowania! Zapraszamy do wspólnego czytania, słuchania i rozmawiania, do tego, żeby wziąć się za ręce i poczuć solidarność." - zachęcają organizatorzy.

15.00 "Polki idą" z placu Defilad na pl. Zamkowy

Wspólny spacer przez ulice miasta spod PKiN.– Wyruszymy o godzinie 15:00, by być na miejscu o 15:30 - podkreślają organizatorzy.

Jak w Islandii

Strajk jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji.

Dzisiejsza akcja został zainspirowana internetowym wpisem aktorki Krystyny Jandy, która przypomniała strajk kobiet z Islandii sprzed 41 lat. W akcji wzięło udział - jak szacowano - 90 proc. mieszkanek Islandii, co spowodowało tego dnia paraliż kraju.

W Warszawie niektórzy pracodawcy otwarcie zadeklarowali wsparcie inicjatywy; część sklepów, kawiarni, restauracji itp. zamierza wywiesić informacje, że strajkują i właśnie z tego powodu są nieczynne.

Niektórzy pracodawcy otwarcie zadeklarowali wsparcie dla tej inicjatywy; część sklepów, kawiarni, restauracji itp. zamierza wywiesić informacje, że strajkują i właśnie z tego powodu są nieczynne.

Poznaj prawa kobiet

Do protestu przyłączyło się wiele organizacji wspierających kobiety. Jedną z nich jest Centrum Praw Kobiet, które w swojej siedzibie zorganizuje dzień otwarty. Osoby, które pojawią się w lokalu 19 przy ulicy Wilczej 60 będą mogły posłuchać pogadanki: "Władza kobiety nad własnym ciałem - wczoraj i dziś". Pogadanka zakończy się dyskusją na temat możliwości prawnych aborcji obecnie, medycznego aspektu aborcji i mitach z nią związanych.

Dni otwarte zapowiedziały także Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przy ulicy Nowolipie 13/15, a także Kongres Kobiet przy Mokotowskiej 17/33.

"Kobiecy pokój"

W Instytucie Kultury Polskiej UW zostanie utworzony tzw. "kobiecy pokój" (Krakowskie Przedmieście 26/28). "To miejsce, w którym przede wszystkim chcemy się spotkać i wspólnie spędzić czas. W planie - wciąż konstruowanym, otwartym na propozycje i interwencje - wykłady i prezentacje, projekcje filmów wyreżyserowanych przez kobiety i o kobietach, dyskusje o projektach artystycznych i społecznych, czytanie "Własnego pokoju" Virginii Woolf, słuchanie muzyki i oglądanie wściekłych teledysków. Będziemy jeść słodycze i pić kawę" - informują studentki.

Z kolei na Placu Powstańców Warszawy odbędzie się czytanie książki Kathy Pollitt "Pro: odzyskajmy prawo do aborcji". Rozpocznie się o 12 i potrwa trzy godziny. - Na placu jest sporo ławek, będzie można usiąść i posłuchać świetnych argumentów Pollitt - zachęcają organizatorzy.

Dwa punkty informacyjne

Na czas protestu otwarte zostaną punkty informacyjne. W stolicy będą dwa miejsca w których będzie można uzyskać informacje o pikietach, demonstracjach, wydarzeniach i ich dokładnych lokalizacjach.

Pierwszy ulokowany został przed bramą główną UW, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 5. Informacje w tym punkcie udzielane będą od 10 do 18.

Drugi, czynny od 12 do 19, znajduje się przy stacji metra centrum (tzw. "Patelnia")

Zobacz też jak wyglądał sobotni protest przed sejmem:

Protest przed Sejmem
Protest przed SejmemTVN24

kz/md/sk

Pozostałe wiadomości

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych jest pięć stacji pierwszej linii metra. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Wypadek w metrze, utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze, utrudnienia na pierwszej linii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

92-latka wybrała się do córki, ale zapomniała gdzie ona mieszka. Zbłąkaną seniorką zainteresowała się przechodząca kobieta. Z kolei 79-letnia mieszkanka Śródmieścia postanowiła wybrać się poza Warszawę i zgubiła się już na Muranowie. W upalne dni starsze osoby są szczególnie narażone, powinny unikać samotnych podróży i dłuższego przebywania na zewnątrz.

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarzuty usiłowania kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 33-latek, który w trakcie zakrapianej imprezy wtargnął na teren znajdującego się w pobliżu gospodarstwa i uruchomił ciągnik. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inną maszynę rolniczą, a następnie w budynek.

Podczas imprezy wszedł na posesję sąsiadów i chciał odjechać ich ciągnikiem. Uderzył w maszynę i budynek

Podczas imprezy wszedł na posesję sąsiadów i chciał odjechać ich ciągnikiem. Uderzył w maszynę i budynek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kryminalni z Targówka zatrzymali 41-letniego mieszkańca dzielnicy, który nie tylko był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, ale też posiadał znaczną ilość narkotyków.

Właśnie miał odjeżdżać autem, został obezwładniony

Właśnie miał odjeżdżać autem, został obezwładniony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Młocku niedaleko Ciechanowa 46-latka kierująca renault wjechała do rowu. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczyła policjantom, że była przekonana, że ktoś ją goni.

Pijana wjechała autem do rowu, bo myślała, że ktoś ją goni

Pijana wjechała autem do rowu, bo myślała, że ktoś ją goni

Źródło:
PAP

Groźnie wyglądająca kolizja w okolicy Dworca Zachodniego. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe, na miejsce przyjechały służby.

Kolizja przy Dworcu Zachodnim. Cztery auta rozbite, podróżowało nimi 11 osób

Kolizja przy Dworcu Zachodnim. Cztery auta rozbite, podróżowało nimi 11 osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP