Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Gdzie staną butelkomaty? Ratusz wytypował pięć lokalizacji

Najnowsze


Ratusz wytypował pięć lokalizacji, w których mogą stanąć recyklomaty. Za wrzucone do środka przedmioty mieszkańcy będą mogli otrzymać między innymi zniżki na bilety do kina.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl dziesięć maszyn na butelki i puszki ma stanąć w Warszawie. Za wrzucone do środka przedmioty mieszkańcy będą mogli otrzymać między innymi zniżki na bilety do kina.

Lokalizacje

Ratusz lokalizację recyklomatów miał podać w ostatni weekend czerwca. Choć ten weekend właśnie trwa, urzędnicy nie przekazali informacji.

Nam nieoficjalnie udało się ustalić pięć miejsc, które wytypowano do ustawienia maszyn:

- Pole Mokotowskie

- Plac Narutowicza

- Urząd Dzielnicy Ursynów

- Białołęcki Ośrodek Kultury

- Urząd Dzielnicy Wilanów

Informacje w sprawie urządzeń wpłynęły już do dzielnic. Teraz Zarząd Oczyszczania Miasta musi jeszcze sprawdzić, czy w wytypowanych lokalizacjach możliwe jest przyłączenie prądu.

Jak to działa?

Do urządzeń będzie można wrzucić plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki.

W zamian, za pomocą aplikacji na telefony, mieszkańcy otrzymają punkty, które będą mogli wymienić na nagrody. Na przykład zniżki do kina czy kawę w wybranej sieci kawiarni. Urząd miasta zapewnia, że pakiet korzyści ma być stopniowo poszerzany.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o śmieciowym konflikcie miasta z rządem:

Prezydent Warszawy o śmieciachTVN24
wideo 2/3

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Nowe butelkomaty