- Puszka farby trochę kosztuje. Jeśli chce się uzyskać paletę kolorów to jest wydatek. Grafficiarze startują w konkursach, choćby organizowany ch przez biuro kultury ratusza. Niestety nie mogli przewidzieć, że nie będą mieli środków. Festiwal ruszy później, natomiast skończyć się ma zgodnie z planem 28 sierpnia, w ostatni weekend wakacji – wyjaśnia Adam Sobieraj z ZDM.
W tym roku grafficiarzy zobaczymy na: Rondzie Sedlaczka - na podporach wiaduktu Trasy Łazienkowskiej od ulicy Łazienkowskiej po Zamek Ujazdowski,Rondzie Tybetu - podpory wiaduktu alei Prymasa Tysiąclecia,Trasie Łazienkowskiej - mur oporowy przy Czerniakowskiej,Ulicy Globusowej - mury oporowe zagłębienia ulicy Globusowej.
Malujesz, kiedy chcesz
Prócz miejsc festiwalowych ZDM wyznaczył jeszcze te, w których można legalnie malować bez ich zgody. Są to: ściany murów oporowych węzła al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramska; filary, podpory, mury oporowe Trasy Siekierkowskiej od węzła z al. Polski Walczącej do ul. Stefana Grota-Roweckiego (za wyjątkiem mostu Siekierkowskiego); ściany murów oporowych na węźle Puławska -Rzymowskiego.
- W tych miejscach możemy malować o dowolnej porze dnia, miesiąca, kwartału, roku i bez naszej zgody. Straż Miejska i Policja została powiadomiona, że w tych miejscach malowanie odbywa się legalnie – wyjaśnia rzecznik ZDM.
Upatrzyłeś sobie miejsce? Zgłoś się do ZDM
Do ZDM można też zgłaszać inne miejsca, w których artyści chcieliby tworzyć graffiti.
- Należy podkreślić, że zgoda na zamalowanie konkretnego muru zależy od tego, czy jest jeszcze na gwarancji, czy graffiti będzie w jakiś sposób niebezpieczne dla ruchu. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, wyrazimy zgodę – zaznacza Sobieraj.
To będzie już trzecia edycja Festiwalu Graffiti na obiektach ZDM. Do tej pory malunki pojawiły się m.in.: na rondzie Tybetu, Galerii Sedlaczka czy Galerii Osobowości na przystankach GUS.
myk/ec
Źródło zdjęcia głównego: | Eurosport