Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Drogowcy wzięli się za naprawę studzienek na Prymasa Tysiąclecia

  TVN Warszawa


  Drogowcy chwalą się rozpoczęciem remontu studzienek kanalizacyjnych w alei Prymasa Tysiąclecia.

  Zapadnięte lub wystające włazy, wiecznie zepsute klapy. Studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia wielokrotnie były bohaterkami artykułów tvnwarszawa.pl. Kilka miesięcy temu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na ich naprawę. Teraz informuje o pierwszych jego efektach.

  200 studzienek do naprawy

  "Od kilku dni pracujemy na odcinku od trasy S8 do ul. Kasprzaka. W sumie naprawiliśmy już ponad 15 studzienek, a to jeszcze nie koniec. Po zakończeniu prac na zachodniej jezdni rozpoczniemy roboty po wschodniej stronie" – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

  W ramach rozstrzygniętego przetargu drogowcy naprawią ponad 200 studzienek w całej Warszawie.

  "Warto pamiętać, że choć większość studzienek znajduje się w naszym pasie drogowym, to nie wszystkie należą do ZDM. Za wiele z nich odpowiadają inne spółki miejskie oraz firmy prywatne, jednak w razie awarii pogotowie drogowe ZDM i tak niezwłocznie je zabezpiecza" – przypomina ZDM.

  Zepsute studzienki

  Przez uszkodzony właz w alei Prymasa Tysiąclecia 22 stycznia kierowcy stali w kilometrowych korkach. Podobnie było zaledwie tydzień wcześniej. Wtedy pękł pierścień otaczający właz.

  W czerwcu ubiegłego roku studzienka była powodem wydarzeń godnych filmu Stanisława Barei. Drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę.

  Wodociągowcy usuwają awarię w alei Prymasa TysiącleciaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  kz/b