Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Co z II linią metra? Ostateczna decyzja jeszcze dziś

Warszawa

TVN24Jarosław Jóźwiak mówi o otwarciu II linii metra

Jeszcze dziś stołeczny ratusz może otrzymać pozwolenie na użytkowanie II linii metra - powiedział w poranku TVN24 wiceprezydent Jarosław Jóźwiak. Terminu otwarcia na razie nie podał.

Jak już informowaliśmy, w środę Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zakończył kontrolę wszystkich stacji II linii metra.

- Na dniach, być może jeszcze dzisiaj, spodziewamy się ostatecznej decyzji, która będzie pozwoleniem na użytkowanie - powiedział w poranku TVN24 wiceprezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak.

Z nieoficjalnych informacji portalu tvnwarszawa.pl wynika, że decyzja ma wpłynąć do ratusza dziś około południa.

- Potem tylko jazdy próbne, ćwiczenia ze strażą pożarną w przyszłym tygodniu i pewnie zaprosimy warszawiaków do metra - przekazał Jóźwiak. - Mniej więcej to będzie kilka-kilkanaście dni - dodał.

Pociągi widmo

Jak zaznaczył, na wtorek w II linii planowane są duże ćwiczenia związane z ewakuacją, z udziałem straży pożarnej.

- Metro będzie teraz jeździło w normalnym trybie, tyle, że bez pasażerów. Pociągi będą się zatrzymywały na stacjach - opisywał Jóźwiak.

CZYTAJ TEŻ: - II linia metra zostanie uruchomiona w ciągu kilku, kilkunastu dni - zapowiedział na czwartkowej Radzie Warszawy wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz.

/lulu