Najnowsze

Maraton Warszawski. Pobiegną, mimo pandemii

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Piotr DymusPZU Maraton Warszawski

Z ograniczoną liczbą zawodników, w maseczkach w strefach startowych i bez kibiców. 42. Maraton Warszawski odbędzie się, mimo trwającej pandemii wywołanej koronawirusem.

Uczestnicy Maratonu Warszawskiego pobiegną, jak co roku od czterech dekad. Impreza odbędzie się 27 września 2020 roku. Formuła zmagań będzie jednak wyjątkowa z powodu trwającej pandemii. Zawodnicy wystartują w czterech turach po 250 osób. Zabraknie stacjonarnego biura zawodów, a uczestnicy otrzymają pakiety z numerem startowym kurierem.

"Strefy startu i mety poszerzone zostaną tak, aby umożliwić biegaczom przestrzeganie zasady dystansu społecznego, zaś czas przebywania w nich zostanie ograniczony do 15 minut. Przebywanie w strefach startowych będzie możliwe wyłącznie w maseczkach. Woda i odżywki w punktach odżywczych, a także pamiątkowe medale będą samodzielnie pobierane przez biegaczy w hermetycznie zamykanych paczkach. Na trasie biegu zabraknie trybun oraz specjalnych stref kibicowania" - czytamy w komunikacie prasowym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Maraton to impreza z duszą - bieg rozgrywany jest nieprzerwanie od 1979 roku, są zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich dotychczas rozegranych 41 edycjach. Nakłada to na nas szczególe zobowiązanie i jesteśmy gotowi ponieść koszty związane z "przeformatowaniem" zawodów na potrzeby świata pandemii. Środowisko biegowe jest bardzo zdyscyplinowane i odpowiedzialne. Nie mam wątpliwości, że biegacze będą w stanie dopasować się do najbardziej restrykcyjnych reguł – powiedział cytowany w komunikacie Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski, która organizuje bieg.

Na razie nie podano trasy. Jak czytamy na stronie maratonu, zostanie ogłoszona niebawem.

Zapisy zakończone, ale będzie bieg wirtualny

Zapisy na bieg stacjonarny, w którym - ze względów bezpieczeństwa - wystartuje ograniczona liczba biegaczy zostały już zamknięte. Nadal można jednak zapisać się na bieg wirtualny, który jest dostępny za pomocą aplikacji. Będzie można wziąć w nim udział w każdym miejscu na świecie.

Bieg wirtualny to również doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił dla mniej doświadczonych biegaczy. Do wyboru, oprócz dystansu maratońskiego, będzie także półmaraton oraz trasy o długości 10 i 5 kilometrów.

Organizatorzy podkreślają, że Maraton Warszawski to również największa akcja społeczna towarzysząca biegom - #BiegamDobrze. W jej ramach biegacze tworzą wirtualne zbiórki, na których zbierają pieniądze na wybrany cel, zasilając jedną z dostępnych organizacji charytatywnych. "W obecnej chwili w ramach 42. Maratonu Warszawskiego zebrano już blisko 50 tysięcy złotych. Kwota ta zgodnie z przeznaczeniem wspomoże potrzebujących. W zeszłym roku, w ramach tej inicjatywy zebrano 1,5 miliona złotych na rzecz działań organizacji dobroczynnych" - czytamy w komunikacie.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o przetargu na operatora Veturilo:

Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatora
Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatoraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Dymus / mat. prasowe

Pozostałe wiadomości