Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Bilety długookresowe można "odwiesić" przez internet. Ale nie wszystkie będą ważne od razu

  TVN Warszawa | Komunikacja

  Autor:
  katke/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Facebook / Rafał Trzaskowski "Mamy coraz więcej pasażerów w autobusach i tramwajach"

  Po ogłoszeniu ograniczeń w komunikacji miejskiej ratusz dał możliwość zawieszania biletów długookresowych na czas pandemii. Teraz, po poluzowaniu obostrzeń, każdy może bilet odwiesić, nie wychodząc z domu. Trzeba jednak uważać na to, czy nie minęła już jego ważność.

  Władze Warszawy odnotowały, że po poluzowaniu obostrzeń, z komunikacji miejskiej zaczyna korzystać więcej osób. Pod koniec kwietnia prezydent stolicy Rafał Trzaskowski mówił, że każdego dnia przybywa o 2 procent więcej pasażerów. W komunikacji wciąż obowiązują jednak ograniczenia: podróżować może jednocześnie nie więcej osób, niż wynosi całkowita liczb miejsc siedzących. Od 16 kwietnia do odwołania każdy musi zasłaniać w przestrzeni publicznej twarz - usta i nos.

  Warszawski Transport Publiczny ogłosił, że po wprowadzeniu od połowy marca możliwości zawieszenia biletu długookresowego, można go w taki sam sposób odwiesić. Nie trzeba załatwiać tego w Punkcie Obsługi Pasażera. Wystarczy wejść na stronę internetową, wpisać numer karty i zaznaczyć opcję "odwieś".

  Jeśli pierwotny termin ważności jeszcze nie upłynął, można od razu korzystać z odwieszonego biletu. Jeśli jednak minął, na odwieszonej karcie trzeba zakodować nowy bilet! Odebranie zaoszczędzonej części starego biletu w obu przypadkach będzie wymagało wizyty w POP-ie. Nie trzeba jednak robić tego od razu; bilet nie przepadnie.

  KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

  Youtube

  Listę Punktów Obsługi Pasażerów i godziny ich otwarcia można znaleźć tutaj. Szczegółowe informacje o z zasadach zawieszania ważności biletów ZTM są dostępne tutaj.

  Autor:katke/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: ZTM

  Tagi:
  Raporty: