Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Bielany

Nowe murale na Bielanach. Mają upamiętnić Krystynę Sienkiewicz i Korę

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd dzielnicy Bielany Nowe murale na Bielanach

Obie mieszkały na Bielanach, obie przy Płatniczej. Bielańscy urzędnicy poinformowali o planach wymalowania nowych murali, upamiętniających Krystynę Sienkiewicz i Korę.

- Przy Żeromskiego 44/50, na ścianach szczytowych budynku powstaną dwa murale upamiętniające Korę i Krystynę Sienkiewicz – poinformował w sobotę burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Jak dodał, prace przy projekcie ruszyły rok temu. W inicjatywę zaangażowane były rodziny artystek oraz stołeczny konserwator zabytków. Projekty obu murali wyłoni komisja konkursowa, w której zasiadają m.in. Kuba Sienkiewicz i Kamil Sipowicz. Obrady zaplanowano pod koniec kwietnia.

"Muzyka Kory jest ponadczasowa. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna "Krakowskiego spleenu", "Róży" czy "Wyjątkowo zimnego maja", które artystka nagrała z grupą Maanam. Tak samo nie ma chyba nikogo, kto nie zna Krystyny Sienkiewicz. Jej kreacje aktorskie bawią kolejne pokolenia, a film "Rzeczpospolita babska" ma status kultowego. Obie artystki mieszkały na Bielanach. I to przy tej samej ulicy Płatniczej" – przypomina burmistrz Bielan.

Kolejny mural dla Kory

W 2018 roku informowaliśmy, że w centrum stolicy powstał mural upamiętniający Korę. Dzieło z wizerunkiem artystki będzie zmieniało się wraz z porami roku. Mural znajduje się na ścianie budynku przy Nowym Świecie 18/20. Zaprojektował go Bruno Althamer, a wykonaniem zajęły się artystki z agencji muralowej Redsheels.

Nietypowy mural dla Kory. Będzie się zmieniał jak pory roku

Mural upamiętniający KoręTVN24
wideo 2/2

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Bielany