Podczas budowy boiska natrafili na niewybuch. Z pobliskiej szkoły ewakuowano 450 uczniów

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Ewakuacja szkoły na Białołęce. Znaleziono niewybuch
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Ewakuacja szkoły na Białołęce. Znaleziono niewybuch

Na terenie szkoły podstawowej przy ulicy Podróżniczej natrafiono na niewybuch. Jak przekazała policja, teren został zabezpieczony. Na miejsce wezwano saperów, którzy wywieźli pocisk.

Jak powiedział Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, chodzi o Szkołę Podstawową numer 257 im. prof. Mariana Falskiego. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie szkoły został znaleziony niewybuch. Ewakuowano osoby, które się tam znajdowały. W tej chwili miejsce jest zabezpieczane. Czekamy na grupę saperską - przekazała nam Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Komisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podała więcej szczegółów: - Informację otrzymaliśmy po godzinie ósmej. Podczas remontu boiska szkolnego wykopano niewybuch. Dyrekcja zdecydowała o ewakuacji około 450 osób. Młodsze dzieci zostały odebrane przez rodziców, starsi zostali zwolnieni do domu.

Policjanci i strażnicy miejscy zabezpieczają teren, by nie dostały się na niego osoby postronne. Polska Agencja Prasowa ustaliła, że chodzi o niewybuch prawdopodobnie z okresu II wojny światowej o wielkości ok. 50 centymetrów.

- Około godziny 12 saperzy przyjechali na miejsce i zabezpieczyli niewybuch. Policjanci przekazali miejsce do zabezpieczenia straży miejskiej - powiedziała Onyszko.

- Patrol saperski podjął niebezpieczny pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej i wywiózł go z terenu szkoły - podsumował przed godziną 13 Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości