prognoza

prognoza

W sobotę w polskich górach popada śnieg, ale od czasu do czasu niebo będzie się przejaśniać. Mimo ładnej pogody warunki jazdy będą utrudnione. Stoki pokrywa mokry śnieg, a opady mogą ograniczać widoczność.

Narciarzy na alpejskich trasach czeka zróżnicowana pogoda, w zależności od kraju, w którym się zatrzymają. We Francji będzie słonecznie, w Szwajcarii i Austrii poprószy śnieg, ale słońce też się pokaże. Najgorsza, deszczowa pogoda czeka większość ośrodków niemieckich i niektórych włoskich.

Warunki drogowe będą kiepskie ze względu na opady deszczu. Dodatkowo jazdę utrudni silny wiatr, do 80 km/h. Przejaśnienia i rozpogodzenia zdarzą się tylko w zachodniej części Wybrzeża.

Dzień będzie deszczowy i wietrzny za sprawą układów niżowych znad północnej Europy. Zdominują go chmury, tylko na północy w drugiej części dnia możliwe rozpogodzenia.

W piątek na alpejskich trasach narciarskich będzie bardzo słonecznie. Narciarzy czeka ciepły dzień, bo mróz utrzymuje się już tylko w austriackiej części gór. We włoskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

Z zachodu na wschód przez kraj przejdzie chłodny front atmosferyczny. który przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W drugiej części dnia zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Będzie jednak silnie wiać, nawet do 100 km/h na Wybrzeżu.

W czwartek warunki drogowe będą utrudnione przez przelotne opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Dodatkowym utrudnieniem będzie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, a chwilami nawet 90.

W Alpach zapowiada się dobry dzień dla narciarzy. Wiele tras pokryje świeżą warstwa śniegu, ale padać będzie na zmianę z rozpogodzeniami. Ci, którzy lubią jazdę w słońcu, powinni wybrać włoskie ośrodki - tam w czwartek będzie bardzo pogodnie.

Dodatnie temperatury i mokry śnieg na trasach - takich warunków mogą się spodziewać w czwartek narciarze w polskich górach. W większości ośrodków będzie przelotnie padać śnieg, który miejscowo może przechodzić w deszcz.

Narciarzy w Alpach czeka słoneczny dzień. Pogoda dopisze we wszystkich ośrodkach. Na stokach będzie ciepło, we Włoszech nawet do 8 stopni. Mróz utrzyma się tylko w austriackiej części gór.

W środę we wszystkich polskich ośrodkach narciarze mogą się spodziewać podobnej, sprzyjającej jeździe pogody. Zza chmur dość często będzie przeświecać słońce, a termometry wskażą dodatnie temperatury.