prognoza

prognoza

W święta zamiast śniegu spodziewamy się deszczu. Wigilia zapowiada się mokro na terenie całego kraju, niewiele lepiej będzie w Boże Narodzenie. Zrobi się jednak ciepło, bo miejscami odnotujemy nawet 10 stopni Celsjusza.

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli się i czeka na lepsze dni. Północ otula zimna noc polarna. To czas ciemności, który możemy lepiej przetrwać w gronie bliskich, przytulając się do kochanych ludzi i zwierząt.

Szanse na "białe Boże Narodzenie" topnieją. W ciągu najbliższych pięciu dni możemy się spodziewać opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, ale raczej nie śnieżnego krajobrazu za oknami. Temperatura maksymalna będzie osiągała pięć do dziesięciu stopni Celsjusza.

Perspektywa "białych świąt" się oddala - na początku następnego tygodnia maksymalna temperatura może dojść miejscami do 10 stopni Celsjusza. Musimy się jednak liczyć z dość silnym wiatrem, który obniży odczucie ciepła.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Od rana na jezdniach i chodnikach robiło się biało, o czym świadczą zdjęcia Reporterów 24. W środę białym puchem będą mogli cieszyć się mieszkańcy kilku regionów Polski.