prognoza dla kurortów

prognoza dla kurortów

We wtorek zachmurzy się w południowej Europie. Nad Chorwacją i Włochami mogą utworzyć się chmury burzowe. W innych regionach kontynentu będzie przyjemnie, a miejscami upalnie. W kurortach Ameryki Środkowej i Azji południowo-wschodniej spadnie deszcz.

We wtorek na turystów w Polsce czekają różne warunki pogodowe. Uprzywilejowani będą wczasowicze w Polsce północnej, a pokrzywdzeni wypoczywający w górach. Południowa Polska będzie w strefie opadów deszczu. Tam dobrze jutro zabrać ze sobą polar. Woda w jeziorach i nad Morzem będzie cieplejsza od powietrza.

Nie mają powodów do radości osoby, które zaplanowały spędzenie nadchodzącego weekendu w kurortach nad wodą. Nad Pomorzem oraz Mazurami dominować będą chmury, nie zabraknie tylko deszczu.

W czwartek można śmiało wypoczywać na świeżym powietrzu w województwach centralnych i południowych naszego kraju. Słońce i wysokie temperatury czekają na nas także za granicami Polski. Szerokim łukiem omijajmy nadbałtyckie plaże. Tam silnie powieje i pokropi.

Sztorm na Bałtyku, silny wiatr na Wybrzeżu i Mazurach oraz jesienny deszcz skutecznie odstrasza od wypoczynku w kraju. Po słońce i deszcz należy ruszyć na zachód i południe Europy.

W środę polskie Wybrzeże będzie pełne słońca, od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Tych, którzy spędzają czas nad Bałtykiem, czeka bardzo dobry dzień na spacer wzdłuż plaży. Jednak pod warunkiem, że założą na siebie swetry - temperatura sięgnie 17-19 st. Celsjusza.

Piątek na polskiej plaży? To kiepski pomysł. W zachodniej części Wybrzeża będzie chłodno, około 15 st. Celsjusza, a po wschodniej stronie spadnie deszcz. Pobyt nad jeziorami również odradzamy. Poza niskimi temperaturami wystąpią tam deszcze.

Zachodnia część polskiego Wybrzeża w poniedziałek będzie bezdeszczowa. Na wschodzie natomiast przelotnie popada i zagrzmi. Najwięcej słońca zastaną wypoczywający w basenie Morza Śródziemnego.

Dla tych, którzy spędzają wakacje nad polskim morzem lub jeziorami, nie mamy najlepszych wiadomości. W piątek na ich głowy spadnie sporo deszczu. Niewykluczone, że pojawią się i burze. W większości europejskich i światowych kurortów pogoda dopisze turystom.

Przed plażowiczami, przynajmniej tymi wypoczywającymi na zachodzie Wybrzeża, bardzo pogodny i ciepły dzień. Na wschód od Ustki, a także nad jeziorami, nie będzie już tak ładnie - tam synoptycy zapowiadają burze i deszcz, choć niewykluczone są przejaśnienia. Dużo lepiej przedstawia się sytuacja na plażach świata.

Na zachód od Trójmiasta w sobotę przelotnie popada, co niekoniecznie przypadnie do gustu wypoczywającym turystom. I tak będą oni mieli więcej powodów do zadowolenia, niż urlopowicze przebywający bardziej na wschodzie. Tam w sobotę prawdopodobnie zagrzmi.

W piątek Pomorze znów skąpane w deszczu. Wtórują mu Wenecja, Saloniki i kurorty bułgarskie. Pogodnie będzie za to w Turcji, ale to żadna niespodzianka. Urlopowicze w Europie będą mieć chwilę wytchnienia od upałów. Czy na długo?

Niedziela aż do wieczora, będzie sprzyjała wypoczywającym na plażach. Słonecznie będzie zarówno w krajowych, jak i światowych kurortach. Po południu zbliżający się do Polski znad Niemiec front atmosferyczny przeszkodzi w beztroskiej zabawie tylko turystom, którzy wybrali zachodnie wybrzeże.