Huragan Harvey przyniósł zniszczenie: nieprzerwane opady sprawiły, że woda wdziera się do domów mieszkańców Houston i okolicznych miejscowości. Przeczytaj relację Polki.
Jedenastu członków załogi zostało uratowanych z tonącego statku, który znajdował się na morzu na wschód od Hongkongu. Przez Chiny przeszła druga intensywna burza tropikalna w ciągu czterech dni.
- Spowodowane tropikalną burzą Harvey deszcze dały się Houston mocno we znaki - poinformował w niedzielę burmistrz tego największego miasta w amerykańskim stanie Teksas Sylvester Turner.
Kiedy huragan Harvey zbliżał się do Teksasu, nie tylko ludzie odczuwali niepokój. Pewien dziki ptak szukał schronienia przed załamaniem pogody w... taksówce.
W czwartek po południu pojawił się ogień w jednej z prowincji Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Lokalne władze ewakuowały ponad tysiąc osób. Pożar znajduje się obecnie około 20 kilometrów na wschód od miasta Kelowna.
23 sierpnia tajfun Hato uderzył w obszar południowych Chin. Żywioł wkroczył do Hongkongu i Makau, zalewając ulice. Huragan przesuwał samochody niczym zabawki, jednocześnie pokazując swoją niszczycielską moc.
W Gwinei doszło do lawiny błotnej, która spowodowała, że osunęła się ziemia wraz ze stertą śmieci z pobliskiego wysypiska. W gruzach do tej pory zginęło osiem osób.
W poniedziałek ziemia zatrzęsła się na włoskiej wyspie Ischia. Pod gruzami zginęły dwie osoby, a 39 zostało rannych, w tym jedna ciężko. Trzęsienie o niskiej magnitudzie 4 stopni w skali Richtera wyrządziło ogromne szkody. Bez dachu nad głową pozostało 2600 osób.
Klimatolodzy biją na alarm: wojna o globalnym zasięgu może rozregulować klimat i - tym samym - zagrozić przyszłości gatunku ludzkiego. Wiemy, co zagraża ludziom, ale czy wiemy, co zagraża Ziemi?
Ischia, która 21 sierpnia doświadczyła trzęsienia ziemi, cieszy się renomą turystycznego raju. Ta wysepka zawdzięcza to swojej historii, faunie i florze, a także ożywionej działalności kulturalnej.
W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, na obszarze od wybrzeża Oceanu Spokojnego do Atlantyckiego, można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Do kraju ściągnęły miliony ludzi z całego świata.
Poniedziałkowe zaćmienie będzie prawdopodobnie najliczniej obserwowanym i najczęściej fotografowanym w historii świata. Dzięki internetowym transmisjom będzie można je oglądać właściwie na całym świecie. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym wydarzeniu?
Kierujący jednośladem w mieście Beihai na południu Chin tak bardzo zapatrzył się w ekran telefonu, że nie zauważył wielkiej dziury, która pojawiła się na drodze tuż przed nim.
Lawiny błotne na Krymie. Doszło do nich w południowo-wschodniej części okupowanego przez Rosjan półwyspu. Podróżujący samochodami zostali uwięzieni w swoich autach po tym, jak na drogę spłynął potok błota.
Niefrasobliwość indyjskich przedsiębiorców odbija się na bezpańskich psach. Błąkające się po ulicach zwierzęta mają zafarbowaną na niebiesko sierść. Nienaturalny kolor to jednak tylko początek ich problemów.
Od kilku dni trwa akcja ratunkowa w stolicy Sierra Leone, Freetown. Media lokalne podają, że zginęło nawet tysiąc osób, a zagraniczne - że niecałe pięćset.
Wir pyłowy, który powstał na terenie obozu dla uchodźców w Iraku, wciągnął i wyrzucił w powietrze małego chłopca. Dziecko zostało ciężko ranne i trafiło do szpitala.
We wtorek ziemia osunęła się kilkuset mieszkańcom Freetown, stolicy Sierra Leone, spod stóp, a następnie pogrzebała ich żywcem. I choć trwają działania ratunkowe, władze obawiają się kolejnego osuwiska.
Monsunowy deszcz, panujący w południowym Nepalu, północno-wschodnich Indiach oraz w Bangladeszu powoduje coraz większe szkody. Liczne powodzie dotknęły setek tysięcy ludzi. W Nepalu ucierpieli również turyści.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przed burzami z gradem.