Świat

Świat

Mniejsze zapotrzebowanie na paliwa kopalne w Indiach spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2 zmniejszyło zużycie energii elektrycznej. W kraju coraz częściej wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, ze względu na niższe koszty ich eksploatacji. Te czynniki sprawiły, że po raz pierwszy od prawie 40 lat w Indiach spadła emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Na wyspie Padre położonej u wybrzeży amerykańskiego stanu Teksas, w zachodniej części Zatoki Meksykańskiej, 7-letni Hunter natrafił na niebieskiego smoka. Nie jest to - jak sugeruje jego nazwa - latające, ziejące ogniem stworzenie, ale gatunek morskiego ślimaka. Zdaniem pracowników parku narodowego Padre Island National Seashore to rzadkie znalezisko.

Od wielu tygodni mieszkańcy całego świata starają się przestrzegać panujących obostrzeń i unikać kontaktu między sobą. Kiedy wiele ograniczeń przestanie już obowiązywać, część zasad zostanie z nami na dłużej. Jedną z najtrudniejszych do zaakceptowania zmian może być rezygnacja z uścisku dłoni na powitanie.