Najnowsze

Najnowsze

W weekend ruszaj na wycieczkę

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Nowy huragan na Atlantyku. Powtórka z Irene?

Tropikalny sztorm Katia w środę osiągnął status huraganu i sunie w kierunku Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł w najbliższy weekend pojawi się na Morzu Karaibskim. W przyszłym tygodniu może zahaczyć o Nową Anglię lub południe Kanady.

Wpadli, bo w drzewie była kamera

Dwaj złodzieje drewna zostali złapani na gorącym uczynku w olsztyńskim lesie. W schwytaniu sprawców pomogła leśnikom ukryta kamera zamontowana w drzewie. Podobne urządzenia pomagają monitorować m.in. wyrzucanie śmieci do lasu.

Polska na drodze rozwoju energetyki jądrowej

Szkolenie specjalistów oraz opracowywanie technologii i procedur bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych to niektóre zadania, którymi zajmie się Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ). Powstanie centrum ogłoszono w środę na konferencji prasowej w Świerku.

Wyż da nam ciepło i dobre samopoczucie

Skandynawię, Rosję i Hiszpanię zlegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu wyżu, tylko na północy kraju zaznacza się wpływ zatoki niżowej.

"Dymiąca góra" zagraża Meksykowi

Wulkan Popocatépetl, położony 60 km od stolicy Meksyku, obudził się. Po serii lekkich wstrząsów ziemi, wyrzucił z siebie chmurę gazów, popiołu i pary wodnej.

Pogoda funduje słońce na początek września

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Na Mazurach słońce i wiatr

Czwartkowa pogoda będzie rozpieszczała żeglarzy, ale tylko na jeziorach. Na Bałtyku powieje wiatr o sile dochodzącej do 5 stopni w skali Beauforta, ale będzie też deszczowo. Na Mazurach wiatr nieco słabszy. Za to można liczyć na wiele słonecznych chwil. W Grecji i Chorwacji pogodnie, gorąco i wietrznie.

Bałtyk żegna wakacje brzydką pogodą

Czwartek nad Bałtykiem będzie bardzo kapryśny. Chwil ze słońcem będzie bardzo niewiele. Ci, którzy zdecydowali się na urlop w Hiszpanii, mają z czego się cieszyć. Tam zapowiada się doskonała pogoda.

Tak mokrego lata w Holandii nie było od 1906 roku

Holenderski instytut meteorologiczny KNHI twierdzi, że tegoroczne lato było najbardziej mokre od lat. Na niektóre rejony kraju spadło nawet dwa razy więcej wody niż wynosi średnia opadów dla statystycznego lata.

Polska nie dba o swoje morze

Spośród 9 państw regionu Szwecja i Niemcy to kraje, które najlepiej dbają o Morze Bałtyckie, najmniej o morze troszczy się Rosja, wynika z raportu organizacji ekologicznej WWF ogłoszonego w środę w Sztokholmie. Polska wraz z Litwą są na szóstym miejscu.

Cumulusy w kształcie placków

Na niebie nad Polską w godzinach popołudniowych "zaroiło się" od chmur kłębiastych Cumulus mediocris. Są średnio wypiętrzone, stanowią stadium pośrednie pomiędzy Cumulus humilis a Cumulus congestus.

Żyrafa i wieloryb, czyli co można zobaczyć na niebie

Chmury potrafią ułożyć się w najdziwniejsze wzory. Nie potrzeba abstrakcyjnego myślenia, by bez trudu dostrzec żyrafę, wieloryba czy ślimaka mknącego nad naszymi głowami. Reporterzy 24 uchwycili chmury o zwierzęcych kształtach i przesłali na Kontakt Meteo.

Upał nie sprzyja lekkoatletom. To mit?

Wysokie temperatury, duża wilgotność - lekkoatleci uważają, że pogoda w koreańskim Daegu podczas mistrzostw świata jest zabójcza. Prognozy nie są sprzyjające, ale to właśnie w trudnych warunkach padały najlepsze wyniki w historii.

GRAIL prześwietli Księżyc. W 9 miesięcy

W NASA trwają ostatnie przygotowania do wylotu na Księżyc. 8 września z Florydy wystartują bliźniacze statki kosmiczne Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL). Ich misja potrwa 9 miesięcy.

Ludzie opuszczają kosmos. Kiedy powrócą, nie wiadomo

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna już w listopadzie może opustoszeć. Aktualna 6-osobowa załoga musi za trzy miesiące powrócić na Ziemię, a Sojuz, który ma wysłać kolejnych ludzi w kosmos, prawdopodobnie jest uszkodzony.

Są problemy z pomocą dla poszkodowanych przez Irene

Po tym, jak huragan Irene opuścił spustoszoną Amerykę, pojawiły się problemy ze sfinansowaniem pomocy federalnej przeznaczonej na usuwanie zniszczeń spowodowanych kataklizmem i rekompensaty dla jego ofiar. Źródłem problemów są spory o budżet, które toczą się między rządem a Republikanami w Kongresie.

Tajfun przyniósł powódź na Tajwan i do Chin

Jedna osoba nie żyje, a setki tysięcy mieszkańców południowego Tajwanu zmaga się ze skutkami tajfunu Nanmadol, który przeszedł nad wyspą w poniedziałek. Dzień później uderzył w Chiny, gdzie zniszczył domy, wywołał lawiny błotne i pozalewał miasta.

Tak zimnego lata nie było na Wyspach od 13 lat

Lato 2011 roku było najchłodniejszym latem w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 13 lat. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne podaje, że średnia temperatura od 1 czerwca do 15 sierpnia wyniosła 13,9 st. Celsjusza.

W środę pada tylko na północy

W środę popada na północy Polski. Na pozostałym obszarze kraju dzień zapowiada się naprawdę pogodnie, choć niezbyt ciepło. Na termometrach maksymalnie zobaczymy 23 st. C.

Bałtyk będzie mokry... od deszczu

W środę polscy żeglarze sobie nie popływają, a to za sprawą deszczu, który zapanuje nad Wybrzeżem. Najdogodniejsze warunki do łapania wiatru w żagle synoptycy prognozują w Chorwacji.

Zimniej w kurortach na koniec wakacji

Ostatnie dni wakacji, w tym środa, nie zapowiadają się dobrze w Polsce i Portugalii. 31 sierpnia ma tam bowiem mocno wiać i padać. Jakby tego było mało, będzie też chłodno.

Korea Płn. pokazuje kurort odebrany Południu

- Korea Płn. zorganizowała we wtorek wycieczkę objazdową dla zagranicznych turystów po kurorcie w Górach Diamentowych - podała rządowa Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA). Kurort, dotąd dzielony z Koreą Południową, został całkowicie przejęty przez Phenian w ubiegłym tygodniu.

40 zabitych, 20 mld dolarów strat. Irene idzie dalej, jest już nad Kanadą

Irene spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA i właśnie wkroczyła na terytorium Kanady. Północno-wschodnie części Stanów Zjednoczonych ciągle zmagają się z silnymi deszczami i niszczycielskim wiatrem. W ciągu ostatnich dni Irene zabiła 40 osób w 11 stanach. Jej skutki będą kosztowały Amerykanów 20 mld dolarów.

Merkury i Jowisz na wrześniowym niebie

Koniec września będzie bardzo obiecujący dla miłośników astronomii. We wrześniu ujrzymy na niebie m.in. Merkurego i Jowisza. Gdzie patrzeć, aby je zobaczyć, w rozmowie z TVN Meteo wyjaśnia dr. Piotr Wąż z Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Po Irene: największa powódź od pół wieku

Choć Irene nie szaleje już nad Stanami Zjednoczonymi, Amerykanie wciąż próbują uporać się ze skutkami przejścia huraganu. Ulewne deszcze wywołały jedną z największych powodzi na północnym-wschodzie USA. W ciągu ostatnich 24 godzin stany wód na kilku rzekach przekroczyły swoje rekordowe poziomy.