Najnowsze

Najnowsze

6,6 w skali Richtera na Sumatrze

Na indonezyjskiej Sumatrze ziemia zatrzęsła się w poniedziałek z siłą 6,6. Ewakuowano co najmniej jeden szpital. Wielu ludzi wpadło w panikę, ale nie ma informacji o ofiarach ani większych zniszczeniach. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Szczególnie groźnie było w Wielkopolsce

Z powodu nawałnicy jaka przeszła w poniedziałek nad Polską w samym województwie wielkopolskim strażacy interweniowali ponad 400 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Kaliszu, gdzie wciąż trwa szkód po burzach.

Zerwane dachy, brak prądu, ok. 850 interwencji, ranni

Dwie osoby w szpitalu, zerwane linie energetyczne i dachy, połamane drzewa tarasujące drogi, zalane piwnice - to efekt gwałtownych nawałnic, które przeszły w poniedziałek nad południową i zachodnią częścią Polski. W całym kraju straż pożarna interweniowała około 850 razy. Wciąż trwa usuwanie skutków przejścia frontu atmosferycznego.

We wtorek zmokniemy

Noc była mokra - z deszczami i burzami. Ten sam front atmosferyczny w dzień przejdzie na wschód kraju, ale swoim zasięgiem obejmie i część Polski centralnej.

Już po urlopie

Udało się wyjechać na parę dni z Warszawy, na pogodę nie narzekałem, koledzy synoptycy czuwali na Wiertniczej. Dziękuję. Radośnie też minęła niedziela, wygraliśmy na Łazienkowskiej 2-1 z Reprezentacją Sejmu.

Na polskich wodach nawet 7 st. B

Wtorkowa pogoda okaże się w sam raz dla żeglarzy pływających po Bałtyku, miejscami spodziewamy się 5-7 st. w skali Beauforta. Niestety nie będzie przyjazna tym, którzy wybrali polskie jeziora. W pasie od jeziora Mamry po Zegrzyńskie spadnie sporo deszczu.

Nad Bałtykiem ładnie, ale chłodno

Bardzo słonecznie, ale niestety już nie najcieplej będzie we wtorek na polskim Wybrzeżu. 20 st. Celsjusza - to najwyższa wartość temperatury powietrza jaką pokażą termometry. Nad najpopularniejszymi wśród turystów polskimi jeziorami, a więc Mamrami, Nidzkim i Zegrzyńskim, popada.

Kamieniami w di Trevi, wspinaczka po Koloseum

Rzymska policja wzmocniła patrole wokół najczęściej odwiedzanych przez turystów w Rzymie zabytków. Wszystko przez ataki wandali. W ostatnich dniach uszkodzone zostały: fontanny di Trevi oraz Del Moro na Piazza Navona, a także Koloseum.

Skąd się bierze oko cyklonu?

Huragany czy tajfuny to zjawiska pogodowe charakterystyczne dla niektórych regionów świata. Są tak samo naturalne, jak śnieg w grudniu albo deszcze w lipcu dla Polski. Niestety są dużo bardziej niebezpieczne. Zapoznajcie się z mechanizmem ich powstawania

Nowy "forfiter" w stołecznym zoo. To podrzutek

W nocy z piątku na sobotę anonimowy człowiek przywiózł do stołecznego ogrodu zoologicznego przesyłkę. Jak się okazało, wewnątrz znajdował się mierzący około metra... krokodyl. "Jestem sobie krokodylek, mój tatuś nie jest w stanie się mną zajmować" - głosiła treść listu dołączonego do przesyłki.

Wyż wyprze niż. Będzie chłodniej

W ciągu następnej doby zatoka niżowa wraz z frontem atmosferycznym przejdzie przez całą Polskę i we wtorek wieczorem opuści nasze wschodnie granice.

Pogoda dopinguje piłkarzy

We wtorek na PGE Arena w Gdańsku podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z Niemcami. Rozgrywki z zachodnim sąsiadem zawsze wzbudzały w Polakach wielkie emocje. Ostatni raz Gdańsk gościł naszą reprezentację w 1987 roku. Zobacz, czy pogoda dopisze.

80 bocianów spędzi zimę na Podkarpaciu

Około 80 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Są to ptaki, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogły dołączyć do pozostałych emigrantów.

Wykrywacze kłamstw na brytyjskich lotniskach

Kamery termowizyjne wysokiej rozdzielczości zostaną zainstalowane na jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, jako nowy rodzaj tajnych wykrywaczy kłamstw. Na którym - nie wiadomo - donosi w poniedziałek dziennik "Daily Mail".

Dziś w Gdyni wielka parada żaglowców

Drugi odcinek The Culture 2011 Tall Ships Regatta zakończył się w Gdyni. Od piątku w mieście trwa wielkie święto żeglarstwa. Na zakończenie zlotu została zaplanowana parada małych i wielkich jednostek pod żaglami.

10 katastrof naturalnych w tym roku. Rujnują budżet USA

Tegoroczne katastrofy naturalne do końca sierpnia pochłonęły już 35 mld dol. z kieszeni amerykańskich podatników. Łącznie Stany Zjednoczone nawiedziło 10 katastrof naturalnych, a agencja NOAA całkowity rozmiar strat w 2011 r. szacuje na 175 mld dol.

Niż górą, ciśnienie spada

Nad Europą dominują układy niżowe. Na zachodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z frontem chłodnym i przesuwa się w kierunku centrum.

Lee osłabł. Zostawił wodę

Burza tropikalna Lee, która w niedzielę nawiedziła południową Luizjanę, w nocy osłabła i obecnie klasyfikuje się jako depresja tropikalna - podało amerykańskie Centrum Huraganów. W poniedziałek będzie się przesuwać nad stanem Missisipi.

Deszcz przyjdzie z zachodu

W poniedziałek z zachodu nad Polskę nadciągnie front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Synoptycy zapowiadają, że zostanie on w naszym kraju na dłużej.

Mieszkańcy do prezydenta: "Help us"

Prezydent USA Barack Obama, odwiedzając w niedzielę New Jersey po huraganie Irene, który spowodował tam zniszczenia oceniane na 10 mld dol., ogłosił, że postanowił zapewnić temu stanowi odpowiednią pomoc finansową.

Lee nad lądem, Katia rośnie w siłę

Rozległe obszary pod wodą - tak wyglądały w niedzielę wybrzeża stanów Missisipi i Luizjana na południu USA, które znalazły się w zasięgu burzy tropikalnej Lee. Do Antyli zaś zbliża się Katia, huragan 2 kategorii z wichrami o prędkości 160 km/h.

Burze i deszcze w Chorwacji

W poniedziałek najmocniej popada w Chorwacji. Będzie tam mocno wiało i grzmiało. Deszczu można spodziewać się też w rejonie Bordeaux, Wenecji i na zachodnim wybrzeżu Polski.

Wiatru żeglarzom nie zabraknie

Poniedziałek będzie dniem deszczowym i wietrznym dla pływających po polskich i chorwackich wodach. Dla żeglarzy w Grecji pogoda, jak to zazwyczaj w tym regionie, będzie łaskawa.

Czerwony Kapturek, Gucio, policjantka...

Jedni mówią, że jamnik jest złośliwy, inni, że wierny i kochany. Impreza dla tej rasy psów organizowana jest w Krakowie od 1994 roku i na stałe wpisała się w kanon turystycznych atrakcji miasta.

Jesień blisko - mgła, pająki, babie lato

Zwykle babie lato pojawia się w Polsce w drugiej połowie września. W tym roku można je znaleźć już teraz. Udało się to Reporterowi 24, który nadesłał nam imponującą galerię zdjęć.

"Świat przypomina sobie o wyspie, tylko gdy jest z nią jakiś problem"

- Dziennikarze? Dokumenty! - z poważną miną mówi do nas żołnierz i wzywa policję. Cmentarzysko łodzi na Lampedusie to teren wojskowy. Fotografować wolno tylko z daleka. Komisarz miejscowej policji każe skasować zdjęcia i ostrzega, że następnym razem będę aresztowany. Problem z emigrantami na Lampedusie wciąż jest żywy. Żywy, a jednak na wyspie już nieobecny.