Najnowsze

Najnowsze

Najsłynniejszy pingwin w brzuchu rekina?

Pięć dni po wypuszczeniu na wolność sławnego pingwina zwanego Happy Feet, przymocowany do niego nadajnik GPS przestał przesyłać dane i stracono z nim kontakt. Happy Feet był w drodze powrotnej z Nowej Zelandii do domu na Antarktydzie.

Nieforemna i leniwa Maria

Maria, burza tropikalna przechodząca przez Karaiby, jest wyjątkowo nieforemnym huraganem. Nie dość, że swoim kształtem nie przypomina typowego dla tej szerokości geograficznej żywiołu, to na dodatek charakteryzuje się nierównomierną konwekcją chmur. Bardzo dobrze widać to na zdjęciu wykonanym z kosmosu.

Napływa niż znad Skandynawii

W ciągu najbliższej doby znajdziemy się pod wpływem głębokiego niżu znad Skandynawii, w silnym, zachodnim strumieniu powietrza polarno-morskiego (PPm) napływającego znad Atlantyku.

W piątek Księżyc połączy się z Jowiszem

W nocy z piątku na sobotę będziemy mogli podziwiać koniunkcję Księżyca i jasnego Jowisza. Obserwację będzie można rozpocząć już o 22.00. Noc zapowiada się bardzo zimna. Z domu należy zatem wziąć nie tylko lunetę, ale i ciepła kurtkę, szalik, a nawet rękawiczki.

Ayutthaya: tajlandzki cud świata pod wodą

Słoniami i łódkami - tak wielu mieszkańców Tajlandii może uciekać z domów zalanych przez ulewnie padające deszcze. Pada bez przerwy od 15 godzin w aż 36 prowincjach kraju. Władze obawiają się, że ulewy mogą spwowodować kolejne powodzie, osunięcia ziemi i lawiny błotne.

W tę niedzielę krowy będą świętować

Mleczne przysmaki, pokaz krowich piękności i nauka dojenia to niektóre z atrakcji "Święta Krowy", organizowanego w najbliższą niedzielę przez Park Narodowy "Ujście Warty". W 10-lecie istnienia parku pełnego siedlisk dzikich ptaków będzie też często mowa o tym, jak ważną rolę w ich ochronie odgrywa bydło domowe.

Susze, powodzie, srogie zimy - to wina La Niña. Sprawdź, co to za zjawisko

W poprzednim sezonie zjawisko to wywołało rekordowe opady śniegu zimą, liczne powodzie wiosną i suszę na terenie Stanów Zjednoczonych. To tylko niektóre z powodowanych przez nią klęsk - La Niña obwiniana jest też za ulewne deszcze w Australii i suszę we wschodniej części Afryki. Ale co to właściwie jest? I czemu tak bardzo wpływa na życie mieszkańców Stanów Zjednoczonych?

Rzeka zawróciła bieg. To środek jesieni

W poniedziałek podczas dorocznego święta środka jesieni tłumy gapiów w Haining obserwowały zawracanie nurtu rzeki Tian-tian we wschodnich Chinach. To niespotykane zjawisko jest spowodowane silnym przypływem, który co roku wdziera się w głąb lądu.

Słońce w świetlistej obrączce

Barwne, świetliste pierścienie wokół Słońca udało się zaobserwować Reporterom 24. Jest to zjawisko optyczne zachodzące w ziemskiej atmosferze, nazywane halo. Zobaczcie naszą gwiazdę w tym uroczym wydaniu.

Wpływa na nas pogodny wyż

Europę Południową obejmują układy wysokiego ciśnienia. Pozostałą część kontynentu zalegają niże z centrami nad południową Norwegią i Rosją.

Mapa drogowa rozdarta przez pogodę

Kierowcy poruszający się po drogach położonych na północ od Warszawy powinni zachować szczególną ostrożność. W ciągu dnia, z powodu intensywnego deszczu i silnego wiatru należy spodziewać się tam wielu utrudnień.

Pożeglujecie tylko po Solińskim

Jedynym polskim akwenem, po którym da się we wtorek popływać będzie Jezioro Solińskie. Nad pozostałymi wodami będzie padać, a gdzieniegdzie rozpęta się sztorm. Siła wiatru sięgnie 8 st. Beauforta w Ustce, a także na pełnym morzu.

Jesień nad Bałtykiem: deszcz i chłód

Wtorek będzie deszczowy i nieprzyjemny - tak ma się sytuacja pogodowa w polskich kurortach. Zupełnie inaczej będzie w europejskich lokalizacjach, tam nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Katia atakuje Wielką Brytanię

Katia panoszy się u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy zmagają się z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Wcześniej Katia była huraganem pierwszej kategorii w skali Saffira-Simpsona i z kosmosu wyglądała bardzo groźnie, ale przed uderzeniem w ląd, zdążyła znacznie osłabnąć.

Burze opuściły nasz kraj

Burze, które od rana przeszły nad Pomorzem, a potem Warmią i Mazurami, około południa opuściły terytorium Polski.

Muszla klozetowa, doniczki i śmieci, czyli co można znaleźć w lesie

Głupota ludzka nie ma granic. Moja wczorajsza trasa wycieczki rowerowej wiodła przez lasy Puszczy Bolimowskiej. Drzewa jeszcze zielone, słońce przeświecające przez gałęzie, świergot pozostałych jeszcze u nas ptaków. Czyste powietrze. Magia chwili, nie oddania. Ale gdy wzrok mój padł niżej, widać było, że nie ja pierwsza przemierzam ten las.

Tropikalny sztorm Maria rośnie w siłę

Jeszcze w tym tygodniu tropikalny sztorm Maria może uderzyć w Bermudy. Burza przyniosła już spore opady deszczy nad Portoryko, Wyspy Dziewicze, Haiti i Republikę Dominikany.

Rekordowa fala ciepła w USA. Tak gorąco nie mieli od 1895 roku

- Miesiące czerwiec, lipiec i sierpień były cieplejsze niż kiedykolwiek - podała Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA). Tego lata dotychczasowy rekord średniej temperatury na terenie USA został pobity o 1,3 st. C i wyniósł 23,6 st. C. Z powodu upałów zmarły co najmniej 22 osoby.

Orliki jak bociany. Lecą do Afryki

Gniazdujące na Podkarpaciu orliki krzykliwe, podobnie jak bociany, odlatują w połowie września do Afryki. - Drapieżniki już szykują się do długiej drogi - poinformował Marian Stój z Komitetu Ochrony Orłów.

Katia wpłynie na pogodę w Polsce

Huragan Katia, który w niedzielę uderzył w Irlandię i Szkocję, w środę i w czwartek będzie wywierał wpływ na pogodę w Polsce. - Cała Europa środkowo-wschodnia i północna znajdzie się pod jej wpływem - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Orangutan-palacz musi zerwać z nałogiem

Malezyjski orangutan żyjący w niewoli był często przyłapywany na paleniu papierosów. Dostawał je od odwiedzających zoo. Teraz musi zerwać z nałogiem - informują agencje.

Bliskie spotkanie z piorunem. Film Reportera 24

Gwałtowne burze od rana atakowały przede wszystkim północne rejony naszego kraju. Reporterowi 24 udało się uchwycić uderzające pioruny i towarzyszące im potężne grzmoty na Warmii o godz. 8 rano.

200 interwencji strażaków w Lubuskiem

W związku z burzami, które przeszły minionej nocy nad województwem lubuskim, strażacy zanotowali dotychczas ok. 200 interwencji i nadal wyjeżdżają usuwać skutki nawałnic - poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Lewandowski.

Ostatnia pełnia tego lata

W nocy z 11 na 12 września mogliśmy obserwować ostatnią pełnię tegorocznego lata, zwaną Księżycem Żniwiarzy. Zakończyła się dokładnie o 11:26 czasu polskiego. Na kolejną przygotujemy się 12 października.

Co front zostawił w Niemczech?

Front burzowy, który teraz przechodzi nad Polską, w niedzielę mocno dał się we znaki Niemcom. Wyładowaniom towarzyszyły ulewne deszcze, grad i silne porywy wiatru, powodując znaczne szkody zwłaszcza w Bawarii, Saksonii-Anhalt i Saksonii.