Najnowsze

Najnowsze

Bajkał już przystrojony śniegiem

Śnieg nad jeziorem Bajkał spadł w tym roku wyjątkowo wcześnie. I padał naprawdę obficie. Obejrzyjcie zdjęcie wykonane przez poruszającego się po niskiej orbicie okołoziemskiej należącego do NASA satelitę Aqua.

Za dwa lata pierwsi turyści polecą w kosmos

Pierwsi chętni do tego, żeby odbyć lot w kosmos, będą mieli możliwość zrobić to już 2013 roku, jeśli testy bezpieczeństwa zakończą się pomyślnie. Zapowiedzieli to badacze i inżynierowie pracujący dla firmy Virgin Galactic - poinformowała w czwartek BBC News.

Korzystny biomet za sprawą wyżu

W ciągu najbliższej doby w rozkładzie ciśnienia nad Europą nie zajdą istotne zmiany. Polska pozostanie na skraju rozległego wyżu znad Europy wschodniej.

60 cm śniegu w październiku

Nawałnica przyszła nieoczekiwanie i przeszła nad półnconą częścią stanu Kolorado w USA. W stolicy regionu, Denver spadło 25 cm śniegu, a w rejonach górskich do 60.

Omijajcie Tatry, wybierzcie Bieszczady

- W całym paśmie Bieszczad i Beskidu Niskiego są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki - poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Bujwid. Niestety, inaczej przedstawia się sytuacja w Tatrach, gdzie warunki do uprawiania turystyki, szczególnie w wyższych partiach gór, są niekorzystne. Obowiązuje tam pierwszy, najniższy topień zagrożenia lawinowego.

Portugalia: najpierw śnieg, potem nawałnice

Dwa dni temu mieszkańcy Hiszpanii i Portugalii zostali zaskoczeni przez śnieg. Teraz borykają się z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W Portugalii trwa usuwanie szkód spowodowanych nawałnicami, które przeszły przez kraj w nocy ze środy na czwartek. W rezultacie kolejnych już w tym tygodniu wichur i ulewnych deszczy zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych.

Toskania i Liguria spustoszone

Rośnie bilans ofiar gwałtownych ulew i osunięć ziemi we Włoszech. Ostatnie doniesienia mówią o dziewięciu zabitych i sześciu zaginionych osobach. W Ligurii i Toskanii zerwane są mosty, zalane drogi, brakuje łączności z niektórymi terenami.

Huragan Rina u wybrzeży Meksyku

Huragan Rina ma 1. kategorię i wieje z prędkością 140 km/godz. Główne lotniska w Meksyku nie zostały jeszcze zamknięte, ale coraz więcej lotów jest odwoływanych.

Deszcz utrudni jazdę

W czwartek natomiast opadów należy spodziewać się jedynie w pasie kraju ciągnącym się od rejonu Trójmiasta do Ziemi Lubuskiej z wyłączeniem Pomorza Zachodniego.

Jeśli puszczą tamy - miasto zatonie

Tysiące mieszkańców Bangkoku usiłują na wszelkie sposoby wydostać się z zagrożonego powodzią miasta, podczas gdy inni próbują wznosić prowizoryczne wały wokół swoich domów. - Jeśli wszystkie trzy tamy nie wytrzymają, cały Bangkok znajdzie się pod wodą - mówi premier Yingluck Shinawatra.

Turcja: kończy się akcja ratunkowa

W dotkniętych trzęsieniem ziemi miastach na wschodzie Turcji stopniowo odwołuje się akcje ratunkowe, a na pierwszy plan wysuwa się problem, jak zapewnić tymczasowe schronienie setkom tysięcy ofiar, wobec ujemnych temperatur w nocy i spodziewanych opadów śniegu.

1 listopada będzie ciepły i pogodny

1 listopada i poprzedzająca go noc będą pogodne. Na zachodzie Polski może spaść słaby deszcz, ale tam będzie cieplej niż na wschodzie, który będzie zdecydowanie słoneczny. Według synoptyków TVN Meteo, z wyjątkiem lokalnych miejsc na południu, temperatury nie spdaną poniżej 0 st. C w nocy, a za dnia osiągną nawet do 14 st. C .

Weekend będzie pogodny, jak na październik

Ostatni weekend miesiąca będzie pogodny. Termometry pokażą nawet do 16 st. C. - Wschód będzie pod wpływem wyżu, z centrum na pograniczu Rosji i krajów nadbałtyckich. Zachód natomiast będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, ze słabo aktywnym frontem atmosferycznym - wyjaśnia Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

Takich ulew jeszcze nie było

Nad Morzem Śródziemnym skończyło się lato. Po letnich wyżach nastał czas aktywnych, deszczowych niżów. Będą one w tym rejonie utrzymywać się z przerwami do wiosny.

W niedzielę śpimy dłużej. Przestawiamy zegarki o godzinę

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3 na godz. 2, dzięki czemu będziemy spali godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać od 25 marca 2012 roku.

Powiedzieli sobie "tak" podczas burzy piaskowej

Często planując swój ślub bierzemy pod uwagę tak wiele rzeczy, że staje się on przedsięwzięciem logistycznym o dużej skali. Przewidzieć możemy prawie wszystko, ale nie pogodę. Przekonała się o tym pewna para z Arizony, której goście zapamiętają ten dzień na bardzo długo.

Skarżą się na chłód, walczą o namioty

Turcja wciąż żyje nadzieją, że przysypanych przez zawalone budynki ludzi, wciąż jeszcze można ocalić. Ci, którzy przeżyli, ale stracili cały dobytek chronią się w przygotowanych dla nich obozach. Sytuacja staje się coraz trudniejsza. Poszkodowani skarżą się na chłód i złe warunki.

Uważaj, czym dekorujesz groby

Spora część iglastych gałązek, wykorzystywanych do przystrajania grobów przed dniem Wszystkich Świętych, została nielegalnie wycięta w lesie - informują śląscy leśnicy, którzy tropią sprawców takich wykroczeń przed cmentarzami i wnioskują o ukaranie winnych.

Skąd tyle deszczu w Tajlandii?

Powódź w Tajlandii jest wyjątkowym zjawiskiem w skali globalnej. Oczywiście takie sytuacje w Azji południowo-wschodniej zdarzają się co kilkadziesiąt lat.

18-latek uratowany po 61 godzinach

18-letniego studenta wydobyto w środę spod gruzów kilkupiętrowego budynku mieszkalnego w mieście Ercis na wschodzie Turcji, gdzie w niedzielę doszło do silnego trzęsienia ziemi - podała turecka agencja Anatolia. Eyup Erdem został uratowany po 61 godzinach.

Hiszpanię i Portugalię zaatakowała zima

Portugalię oraz Hiszpanię po raz pierwszy w tym roku zaatakowała zima. Najdotkliwiej odczuli to mieszkańcy portugalskiego regionu Serra da Estrela oraz hiszpańskiej Galicji i Ankary.

20 mln ton śmieci płynie do USA

Nawet 20 mln ton odpadków - pozostałości po marcowej fali tsunami w Japonii, kieruje się ku zachodniemu wybrzeżu USA i wyspom w tym regionie Pacyfiku. Do wysp Midway śmieci dotrą już tej zimy.

Kto gasi pragnienie astronautów?

To koncern z włoskiego miasta Turyn gasi pragnienie astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma Smat już od 2008 roku wyposaża astronautów w wodę. Cena za litr tego płynu, w tym koszt transportu, wynosi bagatela 20 tysięcy euro.

Strefa opadów idzie z zachodu

Z zachodu i z południowego-zachodu nadciągnęła wilgotna strefa, niosąca ze sobą opady deszczu. W środę popada na zachodzie, w pozostałej części kraju możemy liczyć na ładną pogodę. Wpływ na nasze nie najlepsze samopoczucie miał będzie niekorzystny biomet.