Najnowsze

Najnowsze

Czy to już jesień?

Wielkimi krokami zbliża się jesień, do tej astronomicznej pozostał już tylko tydzień. Pośród pierwszych oznak nadchodzącej pory roku można jednak znaleźć kilka śladów lata.

Kierowcy mogą liczyć na dobrą pogodę

Kierowcy podróżujący po drogach prawie całej Polski mogą liczyć na ładną pogodę. Miejscami niebo będzie bezchmurne. W ciągu dnia na zachodzie kraju wzrastać będzie zachmurzenie. Po południu może tam popadać

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Słońce na plażach Zatoki Gdańskiej

W sobotę nad polskim morzem może popadać jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju zapowiada się świetna pogoda. Warto spędzić ostatnią sobotę lata na świeżym powietrzu.

Wsadzą bobrom rury w tamy

50 specjalnych rur, które przepuszczają wodę w tamach budowanych przez bobry zostanie zamontowanych w Podlaskiem, by zmniejszyć liczne szkody powodowane przez te chronione zwierzęta. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie podtapianiu terenów.

Huragan zniszczył szczecińskie lasy

Nad południową częścią Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, 11 i 12 września, wiał wiatr o sile huraganu. Spowodował duże szkody, wstępnie oszacowane przez leśników na 240 tys. metrów sześciennych powalonego drewna. Gdzieniegdzie zniszczył całe połacie lasu.

Po 164 dniach w kosmosie wrócili na Ziemię

Rosyjska kapsuła kosmiczna Sojuz, z amerykańskim astronautą i dwoma rosyjskimi kosmonautami wracającymi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), wylądowała w piątek bezpieczne na kazachskim stepie. Na orbicie astronauci spędzili 164 dni.

"W ślad za wyżem idzie niż"

W ciągu najbliższej doby wyż znad Polski przesunie się na wschód, nad Ukrainę a w ślad za wyżem na ziemie zachodnie wejdzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Pies zaadoptował trzy tygrysy

Trzy białe tygrysy mieszkające w jednym z chińskich parków narodowych zostały zaraz po narodzinach odrzucone przez matkę. Zaopiekowała się nimi suka, która karmi je już od miesiąca.

Tajemniczy las i jego owoce

Las jesienią nabiera charakteru, staje się bardziej tajemniczy i urokliwy. Można tam znaleźć też przysmak polskiej kuchni - grzyby. Reporterzy 24 nadesłali na Kontakt Meteo zdjęcia tych darów natury. Sami zobaczcie.

9-metrowy przypływ. To Srebrzysty Smok

Dziesiątki tysięcy turystów zgromadziły się przy rzece Qiantang, we wschodnich Chinach. Dlaczego? Żeby cieszyć się widokiem największego na świecie przypływu, który w tym sezonie był najpotężniejszy od 9 lat. Nazywają go Srebrzystym Smokiem.

W nocy Maria stała się huraganem

Maria określana jest przez meteorologów jako nieśmiała i leniwa. Mimo iż nie jest to zjawisko pogodowe rozmiarów takich jak Katia czy Irene, cały czas rośnie w siłę. W nocy z 15 na 16 września stała się huraganem 1. kategorii w skali Saffira-Simpsona

Polak oznaczył źródło Amazonki

Grupa badaczy, prowadzona przez polskiego podróżnika Jacka Pałkiewicza i Towarzystwo Geograficzne w Limie, oznaczyła źródło Amazonki w Gorge Apacheta, górskim rejonie Peru. Tym samym potwierdziła ustalenia odkrywcy z 1996 roku oraz National Geographic z 2000 roku.

Dwa słońca, dwa zachody. Naukowcy znaleźli taką planetę

Planeta z dwoma słońcami? To widok znajomy wszystkim miłośnikom "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa. Po raz pierwszy udało się potwierdzić, że takie zjawisko istnieje naprawdę. Kiedy dzień na planecie Kepler-16b dobiega końca, przychodzi czas na podwójny zachód słońca - podało "Science".

"Duża ryba morska przypominająca delfina"

Badacze z Uniwersytetu Monash w Melbourne potwierdzili, że delfiny, które spotkali w południowo-wschodniej Australii, to przedstawiciele zupełnie nowego, nieznanego gatunku. Dotąd ssaki pływające w okolicach Melbourne uznawano za delfiny butlonose.

Na Bałtyku wietrznie, chłodno i deszczowo

Chłód i deszcz będą tymi zjawiskami atmosferycznymi, które w piątek odbiorą żeglarzom przyjemność pływania po Bałtyku i polskich jeziorach. Dobre wieści mamy za to dla tych, którzy spędzają czas na Jeziorze Solińskim. Okaże się ono całkiem przyjazne właścicielom żaglówek.

Nawet w zagranicznych kurortach lato się kończy

Na Mazurach, nad polskim morzem, w Porto i Bordeaux będzie w piątek padać. W pozostałych kurortach cieszyć się będzie można słońcem. Jednak i tam lato ma się ku schyłkowi - temperatury oscylują tam teraz między 20 a 30 st. C.

Do 2100 roku może zmyć Kalifornię

Systematycznie podnoszący się za sprawą zmian klimatycznych poziom wód może dosłownie zmyć z powierzchni ziemi kilka najpopularniejszych kalifornijskich plaż wraz ze znajdującymi się na nich, wartymi setki milionów dolarów posiadłościami - wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego w San Francisco.

Obrońcy owiec wracają w Tatry

Organizacja ekologiczna WWF Polska przekazała w czwartek bacom wypasającym owce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego trzy owczarki podhalańskie. Psy mają nie tylko pilnować stad przed wilkami, lecz także powinny przywrócić tradycyjny krajobraz górskich hal.

Cztery dni po nawałnicy, a oni wciąż bez prądu

- W Lubuskiem wciąż trwa usuwanie awarii spowodowanych przez burze, które przeszły nad północną częścią regionu w minioną niedzielę. Problemy z dostawami prądu dotyczą jeszcze kilkunastu miejscowości - podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

"Wrzesień nastraja romantycznie"

Mogłabym napisać, że jesień to czas równonocy jesiennej, czas coraz krótszych dni. Mogłabym napisać, że wrzesień to okres dużych wahań temperatury, od mrozu rzędu -6 stopni do 30-to stopniowych upałów. Że to czas głębokich atlantyckich niżów, sztormów na Bałtyku i porywów wiatru powyżej 100 km/godz.

Irene i Lee zmieniły kolor nowojorskiej rzeki

Zarówno huragan Irene, jak i burza tropikalna Lee pozostawiły po sobie nietypowy ślad, który pojawił się na przepływających przez Nowy Jork rzece Hudson i cieśninie East River. Na początku września wody obydwu akwenów, za sprawą osadów, przybrały brązowy i czerwonawy odcień.