Najnowsze

Najnowsze

Podwodne wybuchy przebarwiły Atlantyk

Na Atlantyku w pobliżu kanaryjskiej wyspy El Hierro pojawiła się brunatna plama. Prawdopodobnie to pył i gaz wulkaniczny powstałe w wyniku erupcji podwodnych wulkanów oddalonego od lądu o 5 km. Naukowcy z Instytutu Nauk Morskich i Instytutu Oceanografii wyruszyli w czwartek rano badać skład przebarwione wody.

Koreańczycy jedzą kwadratowe jabłka

Koreańczycy wyprodukowali kwadratowe jabłka. Mają zachęcać młodych ludzi do intensywnej nauki przed ogólnokrajowym egzaminem wstępnym na studia wyższe.

Przed nami weekendowe przymrozki

Z początkiem weekendu przyjdą przymrozki. A potem ocieplenie. Temperatura sięgnie 15 st. C, ale dopiero we wtorek. Wcześniej dni będą chłodne, a na wschodzie dodatkowo deszczowe.

Reporter 24 i lato w "dolinie Muminków"

Są tam łosie bez rogów, renifery spacerujące po drogach i kolorowe domki skryte wśród fiordów. Reporter 24 estelar spędził lato w Skandynawii a w Kontakcie Meteo zamieścił galerię wyjątkowych zdjęć.

Ziemia zatrzęsła się w raju

W czwartek o godzinie 11:16 czasu lokalnego zatrzęsła się ziemia na indonezyjskiej wyspie Bali. Wstrząsy miały siłę 6,2 st. w skali Richtera i wzbudziły przerażenie wśród lokalnej społeczności i mieszkańców. Rannych zostało 17 osób.

Mołdawia: wino, kobiety i śpiew

W Kiszyniowie Mołdawia zaprezentowała swój główny towar eksportowy: wino. Na festiwalu tego trunku można było spróbować nowych gatunków, a producentów wsparł premier kraju Vlad Filat.

Polska na skraju niżu znad Rosji

Finlandię, Rosję i Bałkany obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże z centrami nad Morzem Norweskim i Zatoką Biskajską. Polska jest na skraju niżu rosyjskiego.

Meksyk: czworo zabitych, zamknięty główny port

Jova, cyklon szalejący na wodach Pacyfiku, zabił czterech Meksykanów, zalał główny port i podtopił kilka miast. Pod wodą znalazły się też główne meksykańskie kurorty na zachodnim brzegu, gdzie w środę uderzył żywioł.

Pingwiny toną w ropie. Akcja ratunkowa: "Trzeba je ogrzać i uszczęśliwić"

Nad nowozelandzką Zatoką Obfitości, w Taurandze, wolontariusze z Oiled Wildlife Response Centre pracują nad tym, żeby uratować oblepione mazutem pingwiny przed śmiercią. Ptaki ucierpiały po tym, jak setki ton tego ciężkiego oleju opałowego wyciekły do wody w wyniku zderzenia kontenerowca Rena z rafą koralową.

Tak się jarzy październikowe słońce

Podczas ostatnich kilku pogodnych dni Reporterzy 24 chętnie zwracali swoją uwagę w kierunku wschodów i zachodów słońca. Obejrzyjcie ich piękne zdjęcia - niedługo takie widoki będą prawdziwą rzadkością.

Deszcz od Gdańska po Zakopane

Jeśli w czwartek chcecie wybrać się w podróż z Trójmiasta do Zakopanego, mamy nie najlepsze wieści. Na całej trasie traficie na deszcz. Padać nie będzie tylko na zachodzie.

Krupa śnieżna w Warszawie, grad pod Iławą

W środę pogoda zaskoczyła warszawiaków. Od rana świeciło słońce, pogoda zapowiadała się spokojnie. Jednak wczesnym popołudniem spadła krupa śnieżna. Zdziwieni byli również mieszkańcy warmińsko-mazurskiego Susza - tam po godzinie 15 spadł grad.

Satelita wielkości auta runie na Ziemię

Niemiecki satelita pędzi w kierunku Ziemi. Na powierzchnię planety spaść ma nawet 30 jego fragmentów o łącznej wadze ok. 1,5 tony. Gdzie uderzą? Eksperci nie wiedzą.

Burze i małe gradziny na północy Polski

Wczesnym popołudniem burze wystąpiły na Warmii, w okolicach Elbląga, Zatoki Gdańskiej oraz niedaleko Półwyspu Helskiego. - Wyładowania atmosferyczne są słabe i nie stanowią zagrożenia. Są raczej ciekawostką meteorologiczną - przekonuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

Uczysz się? Twoja praca może polecieć w kosmos

Właśnie ruszyła polska edycja międzynarodowego konkursu "Space Lab" dla uczniów. Konkurs będzie polegał na opracowaniu naukowego eksperymentu, który będzie można przeprowadzić w kosmosie. Dwa zwycięskie doświadczenia zostaną wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Powszechnie przyjęło się uważać, że picie jesienią dużej ilości herbaty z cytryną uzupełni braki witaminy C w naszym organizmie. Jest ona niezbędna w zapobieganiu pogodowym depresjom, brakowi apetytu i wspomaganiu leczenia przeziębień. Należy jednak pamiętać, że może również szkodzić.

Ryż, makaron i 2,5 dolara dla powodzian w Kambodży

Ulewnie padające deszcze monsunowe, powodzie oraz liczne osunięcia ziemi spowodowały w Kambodży śmierć 207 osób. Cztery z ośmiu dzielnic stolicy kraju, Phnom Penh są zalane. Ofiary powodzi mają otrzymać pomoc. Niestety, nie za wielką. Każda rodzina ma dostać jedynie ryż, makaron, sos rybny i 2,5 dolara.

Rybacy: krewetki się kończą

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników potraw z krewetek. Według rybaków z Galveston Bay, liczba krewetek z roku na rok drastycznie spada.

Bawoły do biegu, gotowe... start!

Tysiące widzów zebrało się na trybunach w Chonburi, aby obejrzeć doroczne wyścigi wodnych bawołów. Bieg stanowi nieodłączny element festiwalu, który odbywa się w Tajlandii od 140 lat.

Brzydka pogoda zostanie na dłużej

- W Europie mamy sytuację typowo niżową – informuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. Uformowały się dwa głębokie i rozległe fronty atmosferyczne, które kształtują pogodę na naszym kontynencie. Dzięki nim, jeszcze przez długi czas, nie będziemy odczuwali ciepła.

W Seattle parasolki są nielegalne

Jeśli ktoś planuje odwiedzić najbardziej deszczowe miasto Stanów Zjednoczonych, Seattle, powinien przygotować się na ciągły katar i nieustanne suszenie mokrego ubrania. Dlaczego? Nie będzie mógł bowiem schronić się pod parasolem – jest on w tym mieście nielegalny.

Śnieg tylko "urozmaici krajobraz"

Zapowiadane na weekend opady śniegu to jeszcze nie będzie ten prawdziwy, zimowy śnieg. - Raczej urozmaici krajobraz niż spowoduje jakieś utrudnienia - uprzedza Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W środę Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym

13 października przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym. Obchodzony jest on nieprzerwanie od 1990 roku w drugą środę października. Po co? Aby pokazać jak wiele wysiłku wkładają tysiące ludzi w ograniczenie klęsk żywiołowych – w zapobieganie, łagodzenie ich katastrofalnych skutków oraz w przygotowanie do ich odparcia.