Najnowsze

Najnowsze

Góra lodowa pękła na dwoje

Historię góry lodowej o nazwie PII-A śledzimy, od kiedy wpłynęła na kanadyjskie wody przybrzeżne. Do tej pory płynęła jako jedna wielka bryła o powierzchni 55 km kw. W poniedziałek rozpadła się na dwie mniejsze części i w takiej postaci płynie u wybrzeży Nowej Fundlandii.

Milion ludzi bez prądu, tysiące ewakuowanych

Huragan Irene będzie w najbliższych dniach przybierać na sile i pod koniec tygodnia powinien osiągnąć południowo-wschodnie wybrzeża USA - podało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Żywioł może dotrzeć nawet do Nowego Jorku.

Kiepska pogoda w służbie turystyki

57 tys. pasażerów przewiozła już w tym roku wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Do końca sezonu chętnych może być nawet 20 tys. więcej. Byłby to rekordowy wynik, przyczynia się do niego zła pogoda.

Omenaa już tęskni za bikini

Koniec wakacji, koniec z bikini... A historia tego kawałka materiału, jaki wkładają na siebie kobiety w sezonie plażowym, jest moim zdaniem bardzo ciekawa.

Sierpień wydobywa głębię Morskiego Oka

Sierpień wyjątkowo sprzyja górskim wędrówkom. Miłośnicy wspinaczek, jeśli zdecydowali się na urlop w drugiej połowie miesiąca, mogą liczyć na dobrą pogodę i tym samym wspaniałe fotograficzne pamiątki ze szlaku. Udane zdjęcia polskich Tatr dostaliśmy od Reportera 24.

Zniszczone budynki, pozrywane dachy, połamane drzewa

W poniedziałek nad Polską przechodził front atmosferyczny, który przyniósł gradobicia i nawałnice. Największe straty poniosło województwo mazowieckie i lubelskie. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia zniszczeń, jakich dokonały wczorajsze wichury, burze i ulewne deszcze.

Poniedziałkowe burze: grad wielkości piłek golfowych

W poniedziałek w Polsce lokalnie grzmi. Rano burze wraz z frontem atmosferycznym przechodziły z północy na wschód. Po południu burze pojawiły się na Mazowszu i na Śląsku. Reporterzy 24 na bieżąco śledzą burze i utrwalają go na fotografiach.

Burze opuściły Polskę

W poniedziałek burze zbudziły mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Po kilku godzinach, przesunęły się na wschód i opuściły Polskę. W tym samym czasie zaczęło grzmieć na Mazowszu i na Śląsku. Burze pojawiły się też na Lubelszczyźnie. Dopiero wieczorem opuściły kraj.

Ciemne chmury nad żeglarzami

W Polsce pochmurnie na morzu i jeziorach, ale za to ciepło. Temperatury osiągną 25 st. C. Natomiast żeglujących po Grecji i Chorwacji czeka słoneczne i przejrzyste niebo.

Niż na wschód, Polskę przywita wyż

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przesunie się na wschód, nad Litwę i Białoruś, a w ślad za nią nad Polską rozbuduje się wyż.

Idzie jesień? Bociany odlatują, w górach oznaki końca lata

- Pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni - choć trwają jeszcze wakacje - daje się już zauważyć w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Przyrodnik z Babiogórskiego Parku Narodowego Maciej Mażul zaobserwował, że kwitnie już typowo jesienna roślinność. Z Polski odlatują też bociany.

Tej nocy zobaczysz Neptuna

W nocy będziemy mieli szansę na obserwacją najbardziej odległej planety Układu Słonecznego, Neptuna. Ciało niebieskie właśnie zakończyło swoją pierwszą podróż dookoła Słońca od czasów jego odkrycia w 1846 roku i w poniedziałek dokładnie o 23:26 znajdzie się w opozycji wobec niego. Będzie więc jasno świeciło jego odbitym światłem.

Bociany odlatują, bo czują koniec lata

Choć prognoza długoterminowa nie zapowiada jeszcze końca lata, bociany nie dają zamydlić sobie oczu i już szykują się do odlotu. Ptaki dobrze wiedzą, kiedy czas ruszać w drogę w poszukiwaniu komfortowych warunków termicznych. Stado bocianów gotowych do odlotu sfotografował Reporter 24.

Nasłuchują Słońca, przewidują burze magnetyczne

Naukowcy odkryli metodę, dzięki której z dwudniowym wyprzedzeniem można przewidzieć pojawienie się plam słonecznych na Słońcu. Dzięki temu także na Ziemi z wyprzedzeniem będziemy w stanie ustrzec się przed negatywnym wpływem wybuchów wewnątrz gwiazdy.

To nie obraz, to kwitnące morze

Kwitnący ocean niczym dzieło abstrakcjonisty. Zdjęcie wykonane przez satelitę programu MODIS prezentuje bajeczny fitoplantkon w Morzu Barentsa. Sierpień to idealny czas do tworzenia takich obrazów.

Zatoka niżowa sunie przez Polskę

Północną Rosję, Europę Centralną, Półwysep Apeniński i Wyspy Brytyjskie obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Jasny punkcik efektu cieplarnianego

Smugi spienionej wody pozostawiane przez statki w niewielkim stopniu niwelują negatywne skutki wywołane emitowaniem przez nie gazów cieplarnianych - dowiedli badacze z NASA. Pozytywny skutek jest jednak nieznaczny wobec negatywnego, a samo badanie dotyka raczej kwestii optyki, niż ekologii.

Altocumulusy na dzień dobry i dobranoc

Niedziela to idealny dzień na obserwację nieba. To czynność nie tylko odprężająca, ale też twórcza, o czym świadczą zdjęcia Reportera 24. Na Kontakt Meteo przesłał nam fotografie chmur Altocumulus nad Bydgoszczą.

Obiad na pokładzie tylko w Grecji i Chorwacji

W poniedziałek w Polsce miłośnikom sportów wodnych szyki będzie mieszać przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Znacznie lepsze warunki czekają na żeglujących po Morzu Śródziemnym.

Nad Bałtykiem nie liczcie na upał

Zachodnia część polskiego Wybrzeża w poniedziałek będzie bezdeszczowa. Na wschodzie natomiast przelotnie popada i zagrzmi. Najwięcej słońca zastaną wypoczywający w basenie Morza Śródziemnego.

W Filadelfii tak mokro jeszcze nie było

Sierpień 2011 zapisze się w księdze rekordów Filadelfii, jako najbardziej mokry miesiąc w historii. W stolicy Pensylwanii spadło dotąd 330 litrów deszczu na metr kwadratowy, a pozostało jeszcze 10 dni do końca miesiąca.

Pandy wielkie cierpią w ukropie

Pandy wielkie z ośrodka w Chengdu w środkowych Chinach zmagają się z bardzo wysokimi temperaturami. Opiekunowie, chcąc im ulżyć, chłodzą je wielkimi bryłami lodu.