Najnowsze

Najnowsze

Kilometrowa ściana przykryła miasto

- Gigantyczna i niezwykle silna burza piaskowa zaatakowała w poniedziałek wieczorem rejon Phoenix, stolicy amerykańskiego stanu Arizona. Ściana piasku, który spłynął na miasto, miała prawie kilometr wysokości.

Pogoda podzieliła Polskę na dwoje

Warunki pogodowe na zachodzie i wschodzie kraju będą we wtorek skrajnie różne. Kiedy nad zachodnią częścią Polski Słońce z rzadka tylko schowa się za chmurami, wschodnia część ukryta pod grubą zasłoną frontu atmosferycznego, nawet go nie zobaczy. Obejrzy za to burze z piorunami, a nawet grad.

Wtorkowe burze będą groźniejsze

Front, który znalazł się w poniedziałek nad Polską, przeszedł przez nasz kraj stosunkowo łagodnie. Niestety już od wtorku sytuacja mocno się zmieni. Burze, które pojawią się na niebie, mogą być dużo bardziej intensywne - zapowiada prezenter i synoptyk TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Na Bałtyku rozwiniesz we wtorek żagle

We wtorek wody zarówno Bałtyku, jak i mórz Grecji i Chorwacji będą sprzyjać żeglarzom. Niestety ci, którzy wybrali się na łódkę na jeziora, nie będą mieli powodów do zadowolenia.

Wadera sieje strach na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie wilki zagryzły w ostatnim czasie kilkanaście sztuk bydła, narażając miejscowe gospodarstwa na straty. Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań, które za szkody poczynione przez dzikie, chronione zwierzęta wypłaca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Dobry dzień na plażę, ale nie kąpiele

Na polskim wybrzeżu będzie we wtorek naprawdę ładnie, choć nie upalnie. Zagrzmi i popada wyłącznie w Trójmieście. Dużo bardziej zróżnicowana pogoda czeka na wypoczywających nad jeziorami. Tradycyjnie już, iście wakacyjną aurą cieszyć się będą turyści spędzający wakacje na zagranicznych plażach.

Zobacz relacje z burzowego szlaku

Potężny front burzowy przechodzi przez Polskę południowo-wschodnią. Na jego trasie są Reporterzy 24 i relacjonują burze, które front ze sobą przyniósł.

Francuscy turyści omijają Egipt i Tunezję

Francuscy turyści odwracają się od swoich ulubionych do niedawna krajów - Egiptu i Tunezji. Wystraszyła ich tzw. arabska wiosna, czyli rewolucje, do których doszło w ostatnich miesiącach w Afryce Północnej.

Dwoje turystów zaginęło na jeziorze Narie

Na jeziorze Narie znajdującym się nieopodal Morąga w województwie warmińsko-mazurskim trwają poszukiwania dwojga młodych ludzi. Turyści w niedzielę wybrali się na wycieczkę po akwenie łodzią wiosłową wypożyczoną z przystani ośrodka wypoczynkowego w Kretowinach. W akcję zaangażowania jest straż pożarna i policja.

"W czasie burzy połóż się i leż plackiem"

Nad Polskę właśnie nadciągają kolejne przynoszące ze sobą burze fronty atmosferyczne. Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wojciech Gola, radzi, jak najlepiej się przed nimi uchronić.

"Symfonia zwierząt" w TVN Meteo

Czy wiesz, że słonie komunikują się ze sobą poprzez infradźwięki, niesłyszalne dla człowieka a słyszalne dla słoni znajdujących się wiele kilometrów dalej? Czy wiesz że samce pająków muszą grać jak na harfie na sieci samicy pająka, by uniknąć zjedzenia? Dotąd dźwięki wydawane przez zwierzęta były pomijane jako niezrozumiałe. Po raz pierwszy w historii filmów dokumentalnych dotyczących życia zwierząt, język zwierząt został ujawniony.

Wciąż są poszkodowani bez prądu

Po czwartkowych nawałnicach, jakie przeszły nad powiatem opoczyńskim, prądu pozbawionych jest nadal ok. 140 odbiorców z tego regionu. Uszkodzonych jest ponad 440 budynków, z czego 204 mieszkalnych. Z kolei wszystkie, zniszczone przez burze, sieci średniego napięcia w województwie mazowieckim są już naprawione. Bez prądu pozostaje jednak wciąż część poszkodowanych w powiecie przysuskim.

Koty wyszły na spacer, mrówkojad został z mamą

Dwie młode pantery śnieżne, urodzone w warszawskim zoo 7 maja, wyszły w poniedziałek na swój pierwszy oficjalny spacer. Od dziś każdy może je zobaczyć. Kiedy się urodziły, ważyły 500 g., teraz mają już 4 kg i wielką ochotę na zabawę. A to nie jedyne noworodki w warszawskim zoo - 1 lipca urodził się mrówkojad.

40 tys. ludzi ucieka przed powodzią w Meksyku

Porwane domy i zniszczone drogi. Potężne zwrotnikowe opady deszczu spowodowały w ciągu zaledwie dwóch dni powódź w stanie Oaxaca na południu Meksyku. Przed wodą ucieka 40 tysięcy ludzi.

Pożar w Jerozolimie jest dogaszany

Strażacy mają już kontrolę nad pożarem, który wybuchł w niedzielę w zachodniej części Jerozolimy - trwa jego dogaszanie. Wcześniej w nocy ewakuowano instytut Yad Vashem, a policja nakazała zamieszkującym okolice ognia zamknięcie okien, by nie wdychali niebezpiecznego dla zdrowia dymu.

Awionetka rozbiła się w Jastarni

Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Jastarni. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 7 rano, w okolicy miejscowego lotniska. Maszyna turystyczna AERO AT-3, na pokładzie której znajdowały się dwie osoby, stanęła w płomieniach. O zdarzeniu poinformował nas @Michał, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia.

Lipiec i... "lipna pogoda"

Ponieważ często narzekamy na pogodę - a to z zimno, a to za ciepło, a to za sucho, a to za mokro - natura postanowiła każdemu dać szansę na ponarzekanie lub na zadowolenie.

Toruń niczym Pampeluna

Otwarciem wystawy prac Luisa Martineza del Rio, artysty pochodzącego z Madrytu, rozpoczęła się w poniedziałek Hiszpańska Fiesta w Toruniu. Festiwal potrwa do soboty. Podczas jego trwania zaplanowano cykl imprez, które maja na celu przybliżyć Polakom kulturę półwyspu iberyjskiego.

W poniedziałek znowu burze. Możliwy grad

W poniedziałek w wielu miejscach kraju będzie burzowo. Wraz z chłodnym frontem z zachodu nadejdzie ochłodzenie i deszcz. Gwałtowne opady i burze będą przesuwać się z zachodu na wschód Polski.

Wstrząs o sile 4,6 w skali Richtera we Włoszech

Wstrząs sejsmiczny o sile 4,6 w skali Richtera zanotowano w niedzielę wieczorem w regionach Lombardia, Wenecja Euganejska i Emilia-Romania na północy Włoch - podali sejsmolodzy. Wstrząs był wyraźnie odczuwalny na dużym obszarze. Brak doniesień o stratach.

To będzie zły dzień na żagle

Jutro w morze i na jezioro wypuszczać się nie warto, a ci, którzy już tam są, powinni zachować szczególną ostrożność. Z powodu deszczy i burz polskie wody będą wyjątkowo niespokojne. Żeglujący u wybrzeży południowej Chorwacji i całej Grecji mogą liczyć na słońce i mocniejszy wiatr.

W Polsce na to nie licz

Na początku tygodnia w Polsce czekają nas deszcze i burze. W pozostałych kurortach Europy szykuje się natomiast piękny dzień. Tak, jak w większości pozostałych miejsc wypoczynkowych na świecie. W izraelskim Ejlacie będzie 41 st. C.

Burza, która tworzy jeziora

Huragan Arlene, jak dotąd jeden z najsilniejszych i najgroźniejszych w tym sezonie, spowodował śmierć 22 osób w Meksyku, zniszczył linię wybrzeża, połamał wiele drzew, poprzewracał domy. Zdjęcia satelitarne pokazują też, że utworzył też kilka nowych jezior.

Polacy za mało się smarują

Prawie trzy czwarte respondentów nie używa kremów do opalania z filtrem lub robi to bardzo rzadko – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie "Newsweeka". Magazyn stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak jest.

Lato żegnamy na tydzień

Czekają nas kolejne burze i deszcze, a potem poważne załamanie pogody. Naprawdę ciepło ma być dopiero za tydzień, ale i to nie jest pewne, bo mogą nas nawiedzić kapryśne fronty atmosferyczne. Polskie lato w tym roku zdecydowanie nie zachwyca. Są jednak szanse na to, że pogoda zrehabilituje się w sierpniu.

Sonda kosmiczna wykonała milowy krok

W sobotę Dawn ("Świt") stała się pierwszą sondą kosmiczną, jaka kiedykolwiek weszła w orbitę obiektu w głównym pasie planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem. Badacze z NASA czekają na więcej szczegółowych danych, dzięki którym będą w stanie określić dokładny czas, w jakim został poczyniony ten milowy krok.