Najnowsze

Najnowsze

Uprawy ryżu wciąż pod znakiem zapytania

Rząd Japonii podjął wstępną decyzję o utworzeniu nowej agencji bezpieczeństwa nuklearnego. Ogromny wpływ miała na nią narastająca na całym świecie krytyka. Może dzięki nowemu programowi rolnicy w przyszłości nie będą musieli się martwić o zyski z upraw.

Opportunity odkrywa Czerwoną Planetę

Po prawie trzyletniej podróży marsjański pojazd Opportunity dotarł do krateru Endeavour. Teraz czeka go wykonanie szeregu badań skał, których człowiek nigdy wcześniej nie widział na oczy.

Piątek: połowa kraju w deszczu, połowa w słońcu

Piątek przywita słońcem mieszkańców południowo-wschodniej i centralnej Polski. Będzie ciepło, na termometrach zobaczymy powyżej 20 kresek, a w Małopolsce słupki rtęci podskoczą do 27. Niestety północ i zachód nadal będą pochmurne i deszczowe.

Chmury nad morzem i jeziorami

Piątek dla wilków morskich żeglujących po zachodnich wodach przybrzeżnych zapowiada się chłodny, deszczowy i całkiem wietrzny, do 6 st. Beauforta. Po raz kolejny najlepsze warunki na Cykladach, tam mocno powieje.

Portugalia płonie. Naukowcy mają sposób na pożary

Strażacy nadal walczą z płonącymi lasami w centrum Portugalii. Ogień pojawił się w Santo Amaro de Tavares w regionie Viseu. Naukowcy zapowiadają jednak, że opracowany przez nich projekt nie pozwoli na dalsze katastrofy.

Na hiszpańskich plażach 36 st. Celsjusza

Podczas, gdy hiszpańscy meteorolodzy wprowadzają ostrzegają przed uciążliwymi upałami, w Polsce piątek minie pod znakiem deszczu i brzydkiej pogody. Jedynie turyści wypoczywający w południowo-wschodniej części kraju będą mieli okazję wystawić twarz do słońca.

Wędrująca wydma odcięła od świata 500 osób

Ponad 500 mieszkańców i turystów przebywających w nadmorskim kurorcie Punta Paloma na południu Hiszpanii, niedaleko Kadyksu, zostało odciętych od świata. W środę olbrzymia wędrująca na zachód wydma zasypała jedyną drogę prowadzącą do tej miejscowości.

Widzieliście zielony wschód słońca?

Wschody słońca nigdy nie są takie same. Czasami udaje się na niebie zobaczyć niebywałe zjawiska. Szczęście miał jeden z Reporterów 24, któremu udało się sfotografować zielono-żółty wschód słońca.

Lasy Państwowe badają: stres najlepiej leczyć lasem

Postęp cywilizacyjne, ciągłe życie w biegu wywołują u ludzi napięcie i stres - stwierdzili leśnicy i zlecili przeprowadzenie sondażu, dzięki któremu stwierdzono co nas najbardziej stresuje i jaki jest na to najlepszy lek. Lekarstwo na chorobę XXI wieku okazało się proste: wystarczy wybrać się do lasu.

Już za chwileczkę, już za momencik 30 st. C

O szczęściu do pogody w najbliższych dniach będą mogli mówić mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. Słońce zagości tam na dobre, a układy ciśnienia sprawią, że słupki rtęci w niedzielę pokażą nawet 30 st. C.

Ruszaj w góry

Dobra pogoda na południu kraju będzie sprzyjać w czwartek pieszym wędrówkom, a na szczytach dostaniemy rekompensatę za włożony trud - widoczność będzie doskonała.

Chińczycy się bogacą, wyrzucają AGD

Chińczycy potrafią wykorzystać swój potencjał. Ciężka praca przynosi im większe zarobki, a te przekładają się na unowocześnienie domowego sprzętu. Z kolei zużyte AGD masowo trafia do punktów recyklingu, które rosną na potęgę.

Lasy znają od podszewki. Pokazali ich piękno innym

Piękno polskich lasów z pewnością najlepiej dostrzegają ci, którzy mają z nim na co dzień do czynienia. Dowodem są wyniki konkursu fotograficznego "Lasy w obiektywie leśników". Spośród 4700 fotografii wybrano te najlepsze.

3 tygodnie urlopu - must have pracoholika

Zaniedbana rodzina, przyjaciele, zdrowie, brak czasu, zmęczenie i stres to niektóre symptomy pracoholizmu, czyli uzależnienia od pracy. W Japonii ukuto nawet termin karoshi, czyli śmierć z przepracowania. 12 sierpnia przypada dzień pracoholików.

Wschód słońca ma w sobie coś z magii

Wstawanie wraz ze wschodem słońca nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza dla nocnych marków. Są jednak tacy, jak Reporterzy 24, dla których pobudka o poranku jest okazją do twórczej pracy i obserwacji codziennych, dla śpiochów nieznanych zjawisk pogodowych.

Najzimniejsza noc lata? Sprawdź rekord

Za nami jedna z najchłodniejszych nocy tych wakacji. - Będzie skandalicznie zimno - ostrzegał w środę Tomasz Wasilewski, synoptyk TVN Meteo. I miał całkowitą rację.

Czwartek: "Październik w środku sierpnia"

Po zimnej nocy w czwartek pogoda na południu kraju znacząco się poprawi, ale na północy wciąż daleko jej będzie do wakacyjnej. W wielu miejscach szykuje się pochmurny, deszczowy i zimny dzień.

Przewidzieli podwodną erupcję. Po raz pierwszy

Badaczom z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie (OSU) pod koniec lipca udało się odkryć wybuch podwodnego wulkanu Axial Seamount. Choć erupcja miała miejsce w kwietniu, odkrycie uważane jest za wielki sukces. To dowód na to, że przewidywania naukowców co do daty erupcji podwodnego wulkany sprawdziły się. Pierwszy raz w historii.

Pokłady łódek mokre od deszczu

Wody Bałtyku w czwartek nie będą sprzyjały żeglarzom. W pozostałych regionach Polski nie będzie lepiej. Deszcz, chłód, niespecjalnie silne wiatry zapanują nad większością polskich akwenów.

Kąpiel w deszczu zamiast Bałtyku

Przejmujący chłód potęgowany wiatrem i nieprzestający padać deszcz - oto, co w czwartek czeka polskich turystów wypoczywających zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami. Na plażach świata różnie. Przebywający w Bułgarii będą mieli powody do narzekania, a ci, którzy wybrali Tunezję - do zadowolenia.

To nie był chłodny lipiec. Średnio 37,7 st. C

Upały, z którymi zmagali się Amerykanie przede wszystkim z centralnych i wschodnich części kraju, sprawiły, że ubiegły miesiąc uznano za czwarty najcieplejszy lipiec w historii USA - podaje NOAA. Na termometrach średnio 37,7 st. C.

Toruń "rzuca światło na żywioły"

Pod hasłem "Rzućmy światło na żywioły" we wtorek w Toruniu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Motywem pokazów m.in. na murach miastach i ścianach znanych budynków są ziemia, ogień, woda i powietrze.