Najnowsze

Najnowsze

Synoptyk: To była prawdopodobnie ostatnia tak zimna noc

Dzisiejszy ranek w Polsce był zimny, a nawet bardzo zimny. Zimna masa powietrza znad Skandynawii, rozpogodzenia i słaby wiatr zrobiły swoje. Ciepło z warstwy przypowierzchniowej powietrza "uciekło", a temperatura spadła poniżej 0 st. C - pisze Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Border collie przypilnuje łódzkiego lotniska

Nietypowego strażnika doczekało się łódzkie lotnisko. - Pies rasy border collie będzie płoszył z niego nieproszone ptaki i ssaki - mówi Ewa Bieńkowska, rzeczniczka portu. Bieńkowska z dumą podkreśla, że to pionierskie rozwiązanie w skali kraju.

I Japończycy komercjalizują loty w kosmos

Japończycy poczynili pierwszy ważny krok w dziedzinie komercjalizacji lotów kosmicznych. Należąca do nich rakieta H-IIA, mająca na pokładzie kilka satelit, w tym - bezprecedensowo - sondę południowokoreańską, wystartowała w piątek w przestrzeń kosmiczną.

Raj na ziemi ukryty pośród białych klifów

Rajska plaża, którą osłaniają wapienne klify zwieńczone soczystozieloną roślinnością. Do takiego miejsca trafiła Reporterka 24, która podzieliła się z nami zdjęciami i wrażeniami z pobytu na greckiej wyspie Leukada.

Pojedziecie przy dobrej pogodzie

W ciągu dnia aura, ponieważ będzie bardzo pogodnie, nie wpłynie na jakość jazdy. Kierowcom nie pozostanie nic innego niż cieszenie się podróżą.

Na Mazurach dużo słońca, ale chłodno

Przed pływającymi po polskich jeziorach pogodny, ale i chłodny dzień. Nad wodami północnego wschodu, których temperatura wszędzie będzie się równać temperaturze powietrza, łagodnie powieje wiatr.

Cladosporium atakuje, dąb w natarciu

Na piątek, który przyniesie poprawę pogody, nie wszyscy będą cieszyć się tak samo. Ponieważ wilgoci, która oczyszcza z pyłków powietrze, będzie coraz mniej, uczulonym znów może być trudno oddychać. Które z alergenów nie oszczędzą tego dnia alergików, dowiecie się z naszej prognozy.

80 tys. ludzi ucieka przed powodzią

Obfite opady deszczu wywołały chaos w centralnych Chinach. Władze zostały zmuszone do ewakuacji 80 tys. osób w prowincji Hunan. Zalane są setki miejscowości, a meteorolodzy zapowiadają kolejne opady deszczu. Podobnie jest na południu tego kraju, ale sytuacja jeszcze nie stała się tak dramatyczna.

Kup pan tyranozaura

Prawdziwa okazja dla kolekcjonerów wszystkich nietypowych przedmiotów. W niedzielę w Nowym Jorku będzie można kupić na aukcji szkielet tyranozaura. Zdaniem domu aukcyjnego obsługującego licytację, to drugi szkielet dinozaura z tej rodziny wystawiony na sprzedaż.

"Pieśń wielorybników na Svalbardzie". Cmentarzysko morskich ssaków

W ujściu fiordu Hornsund można czasem obserwować żerujące wieloryby. Właśnie z tymi ssakami mocno wiąże się historia ludzi na Spitsbergenie. Na wyspie wciąż można oglądać cmentarzyska gigantów. O tym, jak powstały, a także o harpunnikach, tranie i fiszbinach opowiada Tomasz Wawrzyniak z Polskiej Stacji Polarnej.

Skarb na dnie Zatoki Meksykańskiej

Amerykańscy naukowcy badający dno Zatoki Meksykańskiej natrafili na skarb. Jest nim tajemniczy statek, który prawdopodobnie zatonął ok. 200 lat temu. Sfilmowały go specjalne podwodne roboty, a wideo zostało teraz upublicznione szerokiej publiczności.

Sojuz przycumował. Sześciu kosmonautów na ISS

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz z dwoma Rosjanami i Amerykaninem na pokładzie przycumował rano do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Astronauci dotarli do stacji dwa dni po wylocie z Ziemi. Spędzą na jej pokładzie ponad cztery miesiące.

Glajdem i deskami okiełznali Etnę

Góry to wolność, narty to wolność, latanie to wolność. A co wyjdzie z połączenia tych trzech elementów? Grupa śmiałków zjechała z wierzchołka Etny na nartach z paralotnią nad głową. Zobaczcie film z tego widowiskowego przedsięwzięcia.

Chorwaci zasypani. Zima wróciła w maju

Chorwaci walczą z rzadko spotykanym o tej porze roku atakiem zimy. Północną część kraju nawiedziły obfite opady śniegu. W górzystym rejonie Gorski Kotar doszło do paraliżu komunikacyjnego. Bezradne były nawet pługosolarki.

Deszcz powoli będzie ustępować, ale dokuczy nam chłód

Czwartkowa pogoda nie zachwyci. We znaki dadzą się dość niskie temperatury - w żadnej części kraju nie sięgną nawet 15 stopni. Lepiej też nie wychodzić z domu bez parasola, bo w wielu miejscach utrzymają się chmury i opady. Mokro będzie szczególnie na wschodzie.

Zabrakło 30 baranów do rekordu

Krakowscy studenci próbowali pobić rekord Guinnessa w największej liczbie uczestników biegu "na barana" na 100 metrów. Rekord nie dotyczy szybkości, lecz liczby uczestników.

Nie będzie syropu klonowego do naleśników

Zła wiadomość dla smakoszy, którzy nie wyobrażają sobie porannych naleśników bez syropu klonowego: rekordowo ciepły marzec w Stanach Zjednoczonych obniżył tegoroczną produkcję syropu o 40 proc. Klony, które do wytwarzania soków potrzebują ujemnych temperatur w ciągu nocy, na skutek wysokich temperatur wyschły lub wytwarzają syrop o bardzo złym smaku.

Pokład i żagle mokre od deszczu

Na czwartek synoptycy zapowiadają kiepskie warunki żeglarskie. W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich będzie padać i wiać do 30 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C w Giżycku do 11 st. C w Rucianem-Nidzie.

Ze Słońca zostanie tylko obrączka

Już za kilka dni ze Słońca zostanie tylko cienki pierścień. Stanie się tak podczas tzw. obrączkowego zaćmienia. Najlepiej widoczne będzie jednak daleko od Polski - w Wielkim Kanionie Kolorado w USA.

Trawy dopiero zaczynają pylić. Dąb w fazie szczytowej

Czwartkowa pogoda idzie na rękę alergikom mieszkającym na wschodzie i północy kraju. Tamtejsze opady deszczu oczyszczą powietrze z pyłków roślin i zarodników grzybów. Gorzej sytuacja przedstawia się w województwach centralnych, gdzie będzie pogodnie, a nawet słonecznie.

Mają zakaz łowienia ryb do końca lipca

Dla 36 tysięcy rybaków łowiących na Morzu Południowochińskim dwa i pół miesiąca zakazu połowów to okres bez pracy i pieniędzy. Chińskie władze chcą odbudować zasoby rybne na tym akwenie.

Odmłodzili drzewo oliwne o 400 lat

Najstarsze drzewa oliwne są młodsze niż przypuszczano. Ze względu na wysokość i grubość pnia eksperci przypisywali im nawet tysiąc lat. Jednak najnowsze badania wykazały, że najstarsze z nich, rosnące w Katalonii, ma 627 lat.